Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 103
  • 830
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 252
Раждането е безплатно. Освен ако не искате секцио по ваше желание. Тогава трябва да си платите за избор на екип. Секциото по медицински причини е безплатно. 7ми етаж е безплатен и сте по няколко момичета в стая с баня на етажа. Освен ако не си платите за самостоятелна вип стая. Те са по-скъпи на 7ми етаж, предвид скорошния ремонт на етажа. На 12ти всички стаи се плащат, като има единични, двойни и апартамент.

# 31
  • Мнения: 1 099
Много благодаря!

А ако искаш избор на екип или лекар съответно плащаш 800 лв за самото раждане и допълнително съответните 900 или 500 лв? Това не го разбирам много, понеже е написано отделно цена за раждане, избор на екип и избор на лекар.

# 32
  • Мнения: 1 106
Не, за здравноосигурени лица раждането без избор на екип е безплатно. Ако искаш избор на екип плащаш 900 лв. Отделно се плаща стаята (ако е ВИП или на 12-ти ет.), но тя също може да е безплатна ако си в нормална стая на 7-ми ет.

Подозирам, че 800 лв. е раждането за неосигурени лица и затова се бъркаш.

# 33
  • Мнения: 1 099
Не, за здравноосигурени лица раждането без избор на екип е безплатно. Ако искаш избор на екип плащаш 900 лв. Отделно се плаща стаята (ако е ВИП или на 12-ти ет.), но тя също може да е безплатна ако си в нормална стая на 7-ми ет.

Подозирам, че 800 лв. е раждането за неосигурени лица и затова се бъркаш.

Да, наистина това ме объркваше . Много благодаря за обяснението Hug Сега ми се изясни този ценоразпис.

# 34
  • Мнения: 50
Добро утро момичета,
Моля някоя мама минала вече през раждане в Майчин дом на близнаци или детенце с по- ниско тегло да сподели плащала ли е нещо допълнително за бебето докато е било там. Казаха ми за някакви пакети за близнаци, че се плащало, но не разбрах, какво и защо
Благодаря. .

# 35
  • ЕН
  • Мнения: 543
Добро утро момичета,
Моля някоя мама минала вече през раждане в Майчин дом на близнаци или детенце с по- ниско тегло да сподели плащала ли е нещо допълнително за бебето докато е било там. Казаха ми за някакви пакети за близнаци, че се плащало, но не разбрах, какво и защо
Благодаря. .

Здравей,
родих в МД, но април 2017, от тогава насам може да има промяна.
родих недоносено и малко на кг бебе. нищо не плащах докато беба беше в неонатологията - трябваше да достигне определени кг за да я изпишат от неонатологията. беше 8 дни в отделението им. едни казваха 2,300кг, други 2,500кг, а я изписаха 2,100кг - мисля, че доста мрънках и за това. но въпреки моето мрънкане, от тяхна страна не видях лошо държание, напротив доста ме успокояваха, че въпреки че е родена малка, е здрава и няма никакви здравословни проблеми. останах с прекрасни впечатления докато дъщеря ни бе там.
мисля, че това е по желание на родилката - да се плати пакет за гледане било на едно или на няколко родени деца

# 36
  • София
  • Мнения: 742
Успех на всички, които са избрали МД. И двете ми раждания бяха там, заради съответния доктор и съм много щастлива, че успях да родя естествено и безпроблемно сега, когато съм на 42 години и през 2011 само Simple Smile) на 34. Разликата от 2011 до сега е огромна, освен в модерните родилни зали и в отношението, бих казала, че и лекарите са станали още по-добри. Родих 4560 гр бебе за час и 20 минути, на моята възраст и с две големи миоми на шийката на матката (общо 10 см).

Може ли да споделиш при кой лекар ражда?

При Дяволов!

# 37
  • Мнения: 1 099
А кога се дава официално име на бебето? Simple Smile Къде се записва и в деня на раждането ли?

# 38
  • Перник
  • Мнения: 435
А кога се дава официално име на бебето? Simple Smile Къде се записва и в деня на раждането ли?
Всеки ден в родилното отделение идва социален работник,с който попълвате документите за акта за раждане на бебето. Това може да стане в някой от дните след раждането, когато майката се чувства вече по-добре. Не знам как стоят нещата с почивните дни, защото моят престой беше през делничните.

# 39
  • Мнения: 1 106
През почивните дни не идва въпросното длъжностно лице, бебето се записва в понеделник сутрин (родих в петък вечерта).

# 40
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Искам да попитам на кой етаж мога да си платя стая със самостоятелна баня и леглата имат ли опция за полуизправено състояние т.е да са с механизъм?

# 41
  • Мнения: 3 978
легла чак с такива екстри, едва ли хи хи на 12 етаж единичните стаи са със самостоятелна баня, тук децата са през цялото време с майките, и на шести също май има единични, но там дават детето на всеки три часа

# 42
  • Мнения: 87
Ами аз това което четох за стаите, е че и на 7-мия етаж има самостоятелни стаи, които реално са най-скъпи по 120лв на вечер. Може би и те имат самостоятелна баня, за мен това е най важното. Много ще е хубаво леглата да се с механизъм.. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 8 890
На 7мия етаж самостоятелните стаи са с такива изправящи се легла, климатик, тв и баня.

# 44
  • Мнения: 1 106
Всичко това на теория Simple Smile миналия декември и телевизора , и климатика в самостоятелната стая не работеха (леглото не съм и разбрала, че е с такъв механизъм, та да пробвам). Истина е, че аз телевизия не гледам, а от климатик просто нямаше нужда, така че не съм питала дали могат да ми ги оправят, но имайте едно наум Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт