Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 241
  • 830
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
В този ред на мисли искам да попитам ньколко неща.
1. Кога се плаща за избор на екип? Изобщо всички разходи - екип, престой в болницата и тн на изписването ли се плащат или някои са преди това?
2. Също така кога си избираш стая? Предварително или след раждане и каквито има свободни към момента? Тоест може ли да няма самостоятелна примерно и да те сложат в двойна или тройна?
3. Кога се прави план на раждане - като те приемат или предварително с аг?
Благодаря!

# 16
  • Мнения: 295
В този ред на мисли искам да попитам ньколко неща.
1. Кога се плаща за избор на екип? Изобщо всички разходи - екип, престой в болницата и тн на изписването ли се плащат или някои са преди това?
2. Също така кога си избираш стая? Предварително или след раждане и каквито има свободни към момента? Тоест може ли да няма самостоятелна примерно и да те сложат в двойна или тройна?
3. Кога се прави план на раждане - като те приемат или предварително с аг?
Благодаря!

На първи въпрос, когато ти кажат, че ще те изписват от отделението ти дават документи, които трябва да ги завериш и съответно да платиш на регистратурата.
На втори въпрос, веднага след като си родил акушери или мед. Сестри те питат, дали искаш на 7 или на 12 етаж.
И на трети въпрос, агто решава кога да бъде планирано раждането...
При мен беше така и за това така отговарям...

# 17
  • Мнения: 252
От парите, които се плащат за избор на екип само някаква част са за лекаря, не всички. И въпреки това нямаш никаква гаранция, че няма да е кисел, защото си му объркал плановете.
Иначе относно настаняването - да. След раждането те питат. И има голям шанс да няма това, което искаш. Аз исках единична и нямаше такава свободна, така че ме настаниха в двойна. В нея си и останах. Няма опция за резервация. Чувала съм коментари, че е възможно ако си имаш твой човек лекар да ти запази, но може да са градски легенди.

# 18
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 665
Бях секцио с избор на екип. Чакахме да тръгне да се ражда малката - 5 дни на 5тия етаж, но тя не пожела. В 11 часа в понеделник я извадиха, стоях в реанимация до вторник сутрин. Лекарката ми, след секциото ме пита къде искам и на др. ден имах запазено място на 12 ет. Малката се роди средата на октомври 2015г., ако това има значение...
Може и така да ви се случат нещата.
Дано опитът ми ви бъде полезен!

# 19
  • Мнения: 174
Здравейте, бременна съм и предстои да избера къде да се проследява бременността. Обмислям да се спра на МД. Може ли актуална информация за лекар, как протича женската консултация, как се заплаща,освен малкото на брой ехографи и изследвания по ЗК, правят ли се допълнителни, всеки път се заплаща според каквото изследване/преглед е нужно по преценка на лекаря или има пакет,който е стандартен като изследвания. И като цяло доволни ли сте от женската консултация?
Трябва да се отиде с направление или може и на платено?
Има ли свободни часове или се чака много?

# 20
  • Мнения: 50
Здравейте,

Някоя от вас била ли е на ден на отворените врати и ако да - колко време отнема? Все още ходя на работа и искам да си планирам времето.

# 21
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте,

Някоя от вас била ли е на ден на отворените врати и ако да - колко време отнема? Все още ходя на работа и искам да си планирам времето.

Ако всички записани са дошли на време и няма някой с 1000 въпроса, може да приключи за 30 минути. Минавате през спешното, където ще Ви приемат, правят тоалет. След това Ви качват в родилна зала, обикновено показват една-две свободни в момента и се сяда в сестринската стая за малко - да Ви разкажат основното и ако някой има нещо да пита.

# 22
  • Мнения: 1 100
В МД имат ли от онези топки за преди раждане? Не знам как се казват.

И ако бащата няма да присъства на раждането, до кога най късно може да стои при нас?

# 23
  • София
  • Мнения: 360
В МД имат ли от онези топки за преди раждане? Не знам как се казват.

И ако бащата няма да присъства на раждането, до кога най късно може да стои при нас?

Топка има една за всички РЗ, но мисля, че можеш да си носиш твоя. Приемат само теб, без мъж Simple Smile ако искаш да присъства - може чак накрая, малко преди да се роди бебето и се плаща. Исках и аз да ми държи моя ръката и да не ми е скучно, ама не може. А като се замисля сега, по-добре че не беше там, че нямаше да оживее Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 742
Успех на всички, които са избрали МД. И двете ми раждания бяха там, заради съответния доктор и съм много щастлива, че успях да родя естествено и безпроблемно сега, когато съм на 42 години и през 2011 само Simple Smile) на 34. Разликата от 2011 до сега е огромна, освен в модерните родилни зали и в отношението, бих казала, че и лекарите са станали още по-добри. Родих 4560 гр бебе за час и 20 минути, на моята възраст и с две големи миоми на шийката на матката (общо 10 см).

# 25
  • Мнения: X
Здравейте,  мами! Предстои ми раждане януари месец,  ще бъде секцио по мед. причини. (Висок диоптер) Потърсих информация и до тук разбрах само, че е безплатно и , че избор на екип не е задължителен. Искам да попитам каква е процедурата по настаняването - кога става - с кого трябва да се консултирам, за да се определи точна дата? Задължителен ли е престоят (имам предвид повече от 1 ден) преди секциото? Колко дни се седи след операцията?
  Много ще се радвам ако някой може да ми отговори на тези въпроси,  благодаря предварително!

# 26
  • Мнения: 1 052
Успех на всички, които са избрали МД. И двете ми раждания бяха там, заради съответния доктор и съм много щастлива, че успях да родя естествено и безпроблемно сега, когато съм на 42 години и през 2011 само Simple Smile) на 34. Разликата от 2011 до сега е огромна, освен в модерните родилни зали и в отношението, бих казала, че и лекарите са станали още по-добри. Родих 4560 гр бебе за час и 20 минути, на моята възраст и с две големи миоми на шийката на матката (общо 10 см).

Може ли да споделиш при кой лекар ражда?

# 27
  • Мнения: 4 030
Здравейте, да ви питам някой има впечатления за Иван Диков, колебая се дали да раждам при него

# 28
  • Мнения: 682
Здравейте Simple Smile Искам да попитам мамите с ГД, кога ви дадоха бебчетата след като родихте? Разбрах, че май им се правят някакви изследвания?

# 29
  • Мнения: 1 100
Здравейте! Разглеждам ценоразписа за раждане, обаче не ми стават ясни някои неща... Затова ще ви питам и благодаря предварително!
1. Пише че раждането е 800 лв. Това винаги ли се плаща, независимо дали си с екип или не и тн, така ли?
2. След това пише, че избор на екип е 900, тоест общо да разбирам 1700 лв? (смятам 800+900)
3. Има и отделно само избор на лекар 500 лв. Това значи, че си избиращ само АГ, така ли? Аз по принцип точно при специфичен АГ искам да родя, за останалия персонал нямам претенции и даже не знам с какъв екип работи моя АГ. Тоест би ми струвало всичко 1300 лева? (800 раждане и 500 избор на лекар)

Отделно малко ме изненада разликата в цените за единични стаи на 7 и 12 етаж. Почти двойна. Тройни стаи не виждам да ти пише изобщо. А и по ценоразписа излиза, че и само на етаж 7 можеш да имаш придружител, бях разбрала че е на 12ти,ама явно не съм разбрала нещо.

Общи условия

Активация на акаунт