Есенното слънце вече грее, а порасналото ЮНче гука в количка и на глас се смее - Тема 4

  • 16 557
  • 798
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 314
Na na, вие по повод на какви точно съмнения пуснахте генетични? И не се притеснявай, казвали са ми, че почти всички хора имат някакви дефекти тук-там из хромозомите, ако всеки се разчепка ще намери. След като видимо не се отразява на развитието и поведението изобщо няма какво да го мислиш. Например може цвета на ноктите да е по-жълт, да не усвоява добре кофеин и т.н. Тоест не значи нищо. Те казаха ли ви с какво е свързано?
 

От болницата пуснаха като бяхме,имаше ацитоза без причина,съмняваха се за муковизцидоза заради смъкването на кг и бледия му цвят.от там решиха да пуснат генетични.

# 46
  • Мнения: 314
Вашите бебочета пеят ли?
От вчера се чудим кой кого ще приспи,аз почвам да му пея и той с мен и ме гледа в очите,чак клип успях да му направя ,днес същата работа .Явно певец ще става човека 😂,много е сладък.

# 47
  • Мнения: 370
Моята бебка говори и то много😊 ММ вика еми ще си говорите, а аз му казвам е какво да си говориме та аз не мога да взема думата☺️

# 48
  • Мнения: 439
Захранването е с цел не да измести кърменето. А за да не се получи железен дефицит понеже не могат да го набавят достатъчно чрез кърмата и другото е за витамините които са важни за разстежа им. Както и калориите  са им нужни.
Относно обличането ми е жив ад тя и е чуждо да е с мн дрехи най-вече шапка която слагаме рано сутрин като карам баткото на училище добре че заспива и спира да мрънка зареди нея.
Паонеже  спеше между нас поради това че правим ремонт в новото жилище а нейния креват в момента е под прозореца защото няма  място в този апартамент и лятото беше отворен. Свикна и да заспива на гърда и сега нямам на идея как да я уча в креватчето вие как ги местите или преспивате там?

Аз вечер към 8 - 8 и нещо я къпя, масажче малко, храня я и я оставям в креватчето. Някой път заспива на гърда, но в повечето случаи си шава и заспива по някое време, не съм имала проблеми.. виж през деня е друго нещо.. тогава е люшкане и пеене, за да успее да заспи  😁😁😁

# 49
  • Мнения: 370
Мег вие изакахте ли се. Бебка още не е и вече е много неспокойна. Пръцка и писка, а пръцканото почна да мирише доста. Чудя се какво да правя. 🤔

# 50
  • Мнения: 458
Мег вие изакахте ли се. Бебка още не е и вече е много неспокойна. Пръцка и писка, а пръцканото почна да мирише доста. Чудя се какво да правя. 🤔
Аз съм много доволна от мелилакс. Дуфалака само му изду коремчето и нищо, а мелилакс го приема много добре, че даже после ака още два поредни дни след нея.

# 51
  • Мнения: 262
Още не е акал. Имам една опаковка Мелилакс и мисля утре да го пробвам ако не ака сам. И той е неспокоен, пръцка много и мирише, ама миризмата е нормална като не е акал толкова врме.

# 52
  • Мнения: 272
Още не е акал. Имам една опаковка Мелилакс и мисля утре да го пробвам ако не ака сам. И той е неспокоен, пръцка много и мирише, ама миризмата е нормална като не е акал толкова врме.
Ние бяхме така 6 дни не ака . Сменихме пробиотика и преди всяко хранене малко вода. Не знам кое помогна ,но се изака да уточним, че е само на кърма.

# 53
  • Мнения: 262
Ами аз до сега не съм давала пробиотик, защото уж като е на кърма нямало нужда. Имах сашета лактофлор кидс и дадох половинка след обяд, утре пак ще дам. Все пак не знам дали ще помогне. До сега не съм давала и не се е случвало така да не ака

# 54
  • Мнения: 272
Ами аз до сега не съм давала пробиотик, защото уж като е на кърма нямало нужда. Имах сашета лактофлор кидс и дадох половинка след обяд, утре пак ще дам. Все пак не знам дали ще помогне. До сега не съм давала и не се е случвало така да не ака

Ние в началото не давахме, но след 2 седмица имаше ведин час мрънка е и стягане на корема пробвах е биогая. Без да искаме обаче счупихме шишето и взех биобалан когато не акаше. И не знам честно казано дали те дадоха ефек или водата или му дойде времето. Свързах се и с консултант по кърменето който ми обясни че за кърмачета та е нормално освояват кърмата и няма какво да изхожда толкова.

# 55
  • Мнения: 2 477
Бебка снощи се изака на 6ти ден сама. Последните два пъти й правих клизма на 6ия ден, но този път не бяхме вкъщи и днес щяхме да й правим, тя пък взе че ака сама. Линекса ми свърши, ще взема и био баланс, ама май няма значение при нея. Ака редичко, не е запек.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 004
На баткото не съм давала пробиотик, на бебето давам от самото начало-всеки ден. Не знамсъм на това ли се дължи, но и коликите при бебето бяха мнооооооого по-малко и леки и си ака през ден редовно.

# 57
  • Мнения: 262
При нас сутринта в 7 се започнаха страшни мъки и рев.. Сложих Мелилакс и след 5 мин напълни памперса и се успокои. Акото беше някак по гъсто и по слузесто и лепкаво. Не знам норнално ли е като не е акал няколко дни да е така?

# 58
  • Мнения: 892
Моите моми акат през ден през два, а едната с моя помощ - еми акото е като пластелин. Това е то запека - твърдо ако, а на какво време се изхождат, не мисля, че има чак такова значение.
Иначе може и вие да опитате с подканяне. На смяна на памперс хващам двете крачета с две ръце, свивам ги към коремчето и повдигам дупето, да се отдели от повивалника. Стоя малко така и изчаквам. Почнат ли напъни, ще се ака. Но се пригответе и за изненадващо пишкане в тази поза Simple Smile

# 59
  • Мнения: 370
Ние още не сме акали. За първа нощ дори пропуснахме нощното хранене. Яде чак в 6 сутринта. Аз като видях колко е часа и скочих да я храня хаха. Хапна си стабилно и спа още два часа. Доста напикан беше памперса, но без аки. Дадох водичка одеве и чакам. Мисля да не прибягвам още до медикаменти.

Общи условия

Активация на акаунт