На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 834
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 6 360
Здравейте,

На път от Корфу към Халкидики се налага да направим една нощувка някъде по трасето.
Бихте ли препоръчали интересно място за пренощуване по маршрута или с лека отбивка, така че да съчетаем необходимото с приятното? Вергина сме посетили вече.

# 661
  • Мнения: 11 053
Към Науса се качете - има доста приятни винарни и ето тази култова кръчма с дивеч - https://g.page/estiatorio-xarama?share. Градчето е средна хубост, но има много къщи за гости по селцата наоколо в планината.
Отклонението от магистралата е около 20-25 км.

# 662
  • Русе
  • Мнения: 116
Аз се чудя още между Тасос и Амоляни ,но на второто много малко местенца намирам,а ми е на сърце повече.

На о. Амулиани има 102 хотела- как така малкоместенца:

https://www.google.com/travel/hotels/%D0%90%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1 … Qu9GP0L3QuJIBAiAB

Къде ги видяхте тези 102 хотела?

# 663
  • софия
  • Мнения: 25 392
Не са 102, а "само" 98. И са "само" толкова, защото Амулиани като площ е около 1/9 от площта на Тасос.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 08:30 от zvаnchе

# 664
  • Мнения: 2 817
Ами и според мен не са толкова хотелите - търсачката отчита и други хотели, които са на сушата, тоест - не са на самия остров. Наистина, не са много местата за настаняване в Амулиани.

# 665
  • София
  • Мнения: 1 677
Със сигурност от тези 98 повечето са на Атон.

# 666
  • софия
  • Мнения: 25 392
Добре де, при площ 4.5 км2 на Амулиани и 380 км2 на Тасос, колко може да бъде крайното число места за настаняване?
Самото сравнение беше нерелевантно.

# 667
  • Мнения: 21 270
Не уточних, в букинг гледах и имаше малко опции за август.

# 668
  • Мнения: 11 053
На 1-ва стр. на темата, в официалния сайт на Амулиани има всички регистрирани места за настаняване. Чак 98 едва ли са, но поне 50-60, по спомени.

В букинг са малко, да.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 21:42 от Параход

# 669
  • Там където
  • Мнения: 787
Има доста хотели и вилички - нищо, че е малко островчето. Знам го от личен опит, но наистина август може и да няма вече...Аз лично съм била в Тhalassa Hotel- малък семеен хотел, никак не е лош. Пробвайте да пишете имейли не само през Букинг.

# 670
  • София
  • Мнения: 2 845
Разглеждах миналата година и в този сайт места за настаняване на Амулиани: https://www.greek-hotels.ltd.bg/16-Ammouliani.htm
В крайна сметка отидохме без резервация и на место си намерихме за около 1ч време, отседнахме в студиа Елефтерия, доволни сме. Бяхме от 15-22.6. Имайте предвид, че този сайт е български, туристическа фирма от Благоевград, в Букинг има много малко предлагане.

# 671
  • Мнения: 11 053
http://www.visitammouliani.com/en/accommodation/

61 на брой. Както вече се каза, добре е да се поглежда 1-ва страница Stuck Out Tongue

# 672
  • Мнения: 123
Здравейте, много често в инстаграма ми попада снимка на Димитсана, Пелопонес. Изглежда симпатично на снимките. Някой ходил ли е?

# 673
  • Мнения: 468
Villa Argiro на Амулиани е точно на плажа Аликес. Когато бяхме на острова преди няколко години вилите бяха в строеж. На следващата година направих резервация за вила Аргиро чрез Greek hotels, но се наложи да я отменя. От туристическата агенция бяха коректни и ми върнаха капарото в рамките на няколко дни.

# 674
  • Мнения: 804
Здравейте. Започваме да планираме септемврийско море ( началото на Септември) и сме в голямо колебание между три дестинации: Южна Евия ( но по-дивите места, притеснението ми е да не е ветровито в югоизточната част), Пелопонес ( района на Мани, напр. настаняване в района на Githio или Кортонас) или Кефалония (никаква представя нямам къде).
Моля ви за съвет накъде да се насочим, тъй като сме с доста изисквания – да бъде топла водата (наистина топличка, както напр. е в този период около северна Евия или южен Пелион), да не е ветровито и да не е лудница и супер туристическо, но пък и да има къде да мръдне човек вечер на разходка(въпреки че миналата година в Милина ни беше супер)…За плажове не държим на пясъчни ( миналата година западната част на южен Пелион доста ни допадна), по-добре да не са урбанизирани с чадъри, заведения и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт