На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 693
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 940
Момичета, малко извън темата, но утре се прибираме от Амулиани. Мислим да минем през езерото Керкини. Можете ли да ме насочите от къде може да се хване лодчица за разходка по езерото. Има няколко селца около езерото и не можах да се ориентирам от кое точно се предлагат тези разходки. Има ли опция да качат само двама, ако няма други странично хора, които да желаят.

Благодаря Ви. Извинявам се, че не пиша по темата.

# 46
  • Мнения: 10 965
Защо да не е по темата, баш по темата е Simple Smile Най-развито туристически е едноименното селце в западната част на езерото - Керкини.
Ето оттам http://www.oikoperiigitis.gr/el/drastiriotites/periigisi-me-varka
За съжаление, силният сезон за наблюдение е април-август и не знам в края на септември дали лесно ще намерите кой да ви повози.
Лодки могат да се вземат и от Литотопос и от Мандраки, специално в Литотопос са до конната база и са едни продънени дървени корита Stuck Out Tongue

# 47
  • София
  • Мнения: 940
Благодаря ти, Параход. И аз си мислех, че по вероятно от Керкини да намерим лодка.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 925
според сиенен най  - красивия остров на земята е МИЛОС Simple Smile

# 49
  • Мнения: 320
За съжаление и ние приключихме с Гърция за тази година. Чакам новата година и да правя планове за море.

# 50
  • Там където
  • Мнения: 776
И за нас Гърция приключи Simple Smile Нови планове след юни следващата година. Последно направихме едно лежерно Корфу от 15 до 22 Септември. Благодаря на всички дами (и господа може би) за съветите за плажове и интересни места на Корфу. Ние вече бяхме 2017 на екскурзия там и всичко важно като исторически и туристически обект бе посетено. Сега разгледахме няколко плажа и крепостта Ангелокастро + пътуване до Паксос и Антипаксос. Мнооого ми харесаха тези мини островчета Simple Smile
P.S. На Паксос видях огромни котки, никога в Гърция досега не бях виждала големи и дебели котки... Странна работа

# 51
  • Мнения: 7 640
И за нас Гърция приключи Simple Smile Нови планове след юни следващата година. Последно направихме едно лежерно Корфу от 15 до 22 Септември. Благодаря на всички дами (и господа може би) за съветите за плажове и интересни места на Корфу. Ние вече бяхме 2017 на екскурзия там и всичко важно като исторически и туристически обект бе посетено. Сега разгледахме няколко плажа и крепостта Ангелокастро + пътуване до Паксос и Антипаксос. Мнооого ми харесаха тези мини островчета Simple Smile
P.S. На Паксос видях огромни котки, никога в Гърция досега не бях виждала големи и дебели котки... Странна работа

И на Пелион са охранени:blush:
Беше ли пренаселено на Корфу по вашето време?

# 52
  • Мнения: 10 965
Най-охранените и рунтави котаци, които съм виждала, бяха на Хидра (на Паксос, честно казано, не ми направиха такова впечатление). Всичките са като този на снимката Grinning

# 53
  • Мнения: 7 640
Хаха. Естествен подбор Stuck Out Tongue Winking Eye

# 54
  • Там където
  • Мнения: 776
Ами би могло да се каже че  беше пренаселено- ние бяхме в северната част на острова и имаше много немци, поляци и англичани. Интересното, че за мен края на септември не е сезон, но огромни групи туристи идваха на летището и хората от хотела казваха, че и октомври работят на пълни обороти.

Simple Smile не успях да снимам котките- като този черен котак бяха на Паксос: явно на островите растат много.  В континенталната част все едни мършавички....

# 55
  • Мнения: 10 965
С известно съжаление споделям, че една от най-старите гръцки фериботни компании - Anek, се налага да я причисля към не много надеждните и безопасни вече.
За втори път в последната година се подпалва неин кораб - миналата година в края на август Пирея-Ханя, с който на 6.09. трябваше да пътуваме и ние (добре, че не бях купила билети - в крайна сметка пътувахме по-бързо и удобно с Minoan Lines, те го заместиха след няколко дни с друг, но имаше размествания на разписанието по маршрута), а тази сутрин пожар в линията им от Игуменица за Италия.
https://greece.greekreporter.com/2019/09/28/538-passengers-evacu … tsa-venice-ferry/ (новината може да се прочете и в българските медии).

Преди няколко години пак имаше пожар във ферибот близо до пристанище Игуменица, ама ха не мога да се сетя чий кораб горя, май не бяха те.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 244
Анек смятам да ги заобикалям и аз. Сега пътувахме с тях на връщане от Ханя. Всъщност бях купила билетите от Блу стар, но в един момент при взимането им се оказа, че оперират съвместно с Анек линията, и ни нахендриха на Елефтериос Венизелос (дано го пиша правилно) Ми кораба беше стар, олюпен, с по-тесни каюти и доста по-мизерен сравнено с Блу Стар Галакси, с който пътувахме Пирея-Ханя.

# 57
  • София
  • Мнения: 14 512
Ха, че точно Венизелос горя миналия септември.

# 58
  • Мнения: 10 965
Тодоричка, те се редуват корабите на Блу стар и Анек по линията, през вечер. Каквото ти се падне Simple Smile
Във Ферихопър ако купуваш или гледаш разписанията, си пише кой оперира този ден.

Йованка е абсолютно права - точно Венизелос горя. Явно не са били големи пораженията, защото около 2 седмици беше свален от движение само.

# 59
  • Мнения: 5 776
И в двата случая пожарите бяха тръгнали от камиони, натоварени на фериботите, няма гаранция кога и къде ще се случи. Хубавото днес беше, че противопожарната инсталация на кораба е сработила и пожара се овладя бързо.

Общи условия

Активация на акаунт