Цветята в нашия дом - тема 77

  • 26 531
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Ако има някой желаещ да разменим ,търся си този суколенти от много време,мога да предложа в замяна кактусчета, мечове сансевиера от двуцветните

# 556
  • София
  • Мнения: 39 756
Аз не се разбирам с кактусоподобните. Успях да уморя две от посочените по-горе. Все още има някакъв живец у тях и ще ги изкарам на балкона.

# 557
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
vannq88, ще погледна на работа дали има, защото мисля че оттам си го отчупих. Ако има, ще ти пиша.

# 558
  • Мнения: X
vannq88, ще погледна на работа дали има, защото мисля че оттам си го отчупих. Ако има, ще ти пиша.
Благодаря

# 559
  • Мнения: 5 242
Аз днес се захванах да оглеждам и оправям цветята. И какво да видя... още нолински бебета. На пролет ще ги раздавам. Предните ги засадих в една саксия и не знам какво се случва с тях, мисля че няма да се хванат. Майката обаче родила още.

# 560
  • Мнения: 7 908
Преди много години свекървата имаше една много нежна декоративна тревичка - с тънки дълги стръкчета като на онези детски "чичко тревичко", но на края на всяко стръкче имаше нещо като топченце. Ще съм много благодарна, ако някой се сети за името Heart

# 561
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Преди много години свекървата имаше една много нежна декоративна тревичка - с тънки дълги стръкчета като на онези детски "чичко тревичко", но на края на всяко стръкче имаше нещо като топченце. Ще съм много благодарна, ако някой се сети за името Heart

заинтригува ме много. Simple Smile бабите на село имаха различни "тревички" в саксии и обикновено не им знаеха имената - навремето си бяха просто тревички.
много ги харесвах, имаше една като змийче, друга пък беше много нежна и крехка...

а твоята може да е  fiber optic grass=Isolepis cernua

# 562
  • София
  • Мнения: 4 052
Аз днес се захванах да оглеждам и оправям цветята. И какво да видя... още нолински бебета. На пролет ще ги раздавам. Предните ги засадих в една саксия и не знам какво се случва с тях, мисля че няма да се хванат. Майката обаче родила още.
Скрит текст:

Леле, колко е красива!
Аз моята я съсипах. Вероятно почвата и не е хубава. Купувам каквато има по магазините, като гледам да не е подходяща за цъфтящи. Може и да не съм я поливала достатъчно, защото знам, че лесно изгниват корените им, а задържат вода в дебелата част на стеблото. Така ли е?
На моята листата и изведнъж изсъхнаха. Сега съм я "подстригала" и се надявам да пораснат пак. Има ли шанс според вас?
Скрит текст:

# 563
  • Мнения: 7 908
Добри, много благодаря, ще разгледам утре на компютър, но вероятно е това. Свекърва ми беше невероятна цветарка!

# 564
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Ако не са изгнили корените има шанс.

# 565
  • Мнения: 5 242
Има шанс нолината. Вероятно въздуха е бил сух за да изсъхнат чак до там листата. Аз имам същата като показаната. Поливам си я веднъж седмично както и всички други цветя.

# 566
  • София
  • Мнения: 4 052
Благодаря, момичета, ще я чакам да се оправи. Ще започна да я пулверизирам по-често, защото вероятно сте прави, че е от сухия въздух.

# 567
  • Мнения: 861
Аз днес се захванах да оглеждам и оправям цветята. И какво да видя... още нолински бебета. На пролет ще ги раздавам. Предните ги засадих в една саксия и не знам какво се случва с тях, мисля че няма да се хванат. Майката обаче родила още.


Моята е с три грудки , и се чудя разсаждат ли се по една за да стане такава дебела и голяма , или те се съединяват в една?

# 568
  • Мнения: 5 242
Нямам идея. Вероятно е различен вид нолина. Покажи снимка.

# 569
  • Бургас
  • Мнения: 16 096
Много харесвам нолини, но вече съм уморила една през годините. Дали да не се пробвам с още една...

Общи условия

Активация на акаунт