В топлите есенни дни ДЕКЕМВРИйчето не спира да пълзи (Тема 4)

  • 41 015
  • 449
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 107
За морбили я сложиха на 15-ти, няма реакции до момента, но има време. Никакви пожелателни ваксини не слагам аз, то това остава, да си тровя детето допълнително. А за варицелата казаха, че става пожелателна и 10 дни след това се започна с новините за епидемии, невиждан бум имало... Направиха си "реклама" и наплашиха родителите! Смешно е и ми се реве! Всяка година сменят имунизационния календар, нормално ли е?!

# 331
  • Мнения: 633
Оливия, в цяла Европа е задължителна. Колкото повече ваксинирани деца, толкова по-малко случаи на варицела ще има. Проблема е, че витае мита, че е добре децата да я изкарат като малки, но не се шуми около рисковете за развиване на херпес зостер в напреднала възраст, които се наблюдават вече като резултат от варицелените “партита” организирани преди години. Отделно се мълчи за последствията върху имунната система след преболедуване на варицела и огромната податливост на децата към всички останали вируси в рамките на 6 месеца след преболедуване, т.е, детето не спира да боледува.

# 332
  • Мнения: 680
Четох, че в някои европейски страни даже я слагали като четиривалентна - морбили/паротит/заушка + варицела.

# 333
  • Мнения: 405
И аз съм на вълна столчета. Ние искаме да е 9-36 кг и май се спирам на Britax Advansafix IV R. Аз ги сравнявам в ADAC, и установих че перфектното столче за мен не съществува Grinning все някой от критериите ми не е удовлетворен, ама..Иначе и аз мисля от Англия да поръчам.
Ваксината за морбили на нас вчера ни я сложиха, засега няма индикации за неразположения, ама ще видим следващите дни. Simple Smile

# 334
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Момичета, нямам спомен, но някой да е правил прощапулник? Бяхте ли приготвили обяд за гостите и изобщо как го отбелязохте?
Ваксината за морбили още не е сложена на Ники, чак другия месец, ако е здрава. За варицела - честно казано не съм мислила изобщо.

# 335
  • Мнения: 633
Соленка, аз съм ходила на един прощъпулник и беше като чаено парти следобедно с бисквитки. Мисля да направя същото, но да мине грипната епидемия и след морбили ваксината някакво време също. На мен ми отказаха поставянето заради грипната епидемия и седя и чакам в нисък старт, че искам вече да ми се маха от главата.

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Флъфи, мерси! Във вторник водихме Ники на ортопед да я види, защото правеше по няколко крачки, там естествено не помръдна и днес е някаква фурия в къщи. Върви из целия апартамент, вярно бавничко, но ходи. Е, като се измори започва да лази. И аз ще изчакам да мине епидемията, по-скоро февруари в началото, две седмици преди ваксината за морбили, че ако чакам да е след нея ще стане март месец. И се чудя как да го направим, че единия дядо и едната леля не са от града и ще пътуват...

# 337
  • Мнения: 405
Аз мисля да направим другата събота. Много ми хареса определението за "чаено парти", точно така си го представям Grinning Не мисля да е с официални трапези, по-скоро питката, соленки, кексчета..такива неща. Ние няма да каним кой знае колко гости, нашите братя и сестри май само Simple Smile

# 338
  • Мнения: 633
Ама разбира се 😉, какви са тия софри, чудеса, няма да се трепеме цял ден пред печката, че си нямаме друга работа и малки деца за гледане Simple Smile
Чаеното парти е чиста работа 😉
Мен много ме мъчи това вирусно време 😭 никъде не смея да мръдна, особено с детето и това много ме спъва, понеже постоянно търся някой да го гледа, че да мога аз да ида да свърша някаква работа и да напазарувам 😥

# 339
  • Мнения: 1 225
Ние правихме прощъпулник на рождения ден на дъщеря ми. Тя проходи около 2-3 седмици преди това, така че не сме организирали специално парти, тъй като вниманието ни беше насочено към рождения и ден, който беше съчетан с кръщене. На самия и рожден ден направихме прощъпулника, само ние и баба и и дядо и бяхме, а два дни по-късно беше кръщенето и партито с гости. Много хора бяхме, обаче детето издържа геройски, не сме имали никакви неприятни случки. Е, поплака от попа и по време на къпането, но...всичко мина за минути. Дъщеря ми е в период, в който все още дели хората, ходи, закача се с всички, но само да я пипне някой или да поиска да я вземе и оле, майко. Та си стоеше само при мен, баща си или баба си и дядо си.
МПР ваксината ще я слагаме другия месец, стига да няма грипна епидемия.
Относно вирусите в момента и аз да споделя, че това ни е голям проблем. В магазин не смея да я вкарам, защото всички кихат, кашлят, а след двете и боледувания миналата година съм направо изтръпнала. Излизаме само на разходки, но в това време за повече от 40 минути рядко се случва. Съответно на детето му е скучно, да не говорим, че и зъбите я тормозят яко.

# 340
  • Мнения: 123
Напоследък често чувам и чета, че лекарите твърдят че ваксината за морбили рубеола и паротит няма странични реакции или ако има такива се проявяват до 3 дни. Струва ми се доста подвеждащо и объркващо. Сранични реакции могат да се очакват до 20 дни след поставянето и обикновено са висока темп и лек обрив. Описано е и в листовката. Просто за инфо. Много ме дразни как дезинформират родителите и не разбирам защо всички педиатри не обяснват подробно какво може да се очаква след ваксина.
Също ако сметнете за неподходящо да се слага каквато и да е ваксина по време на грипен сезон е ваше право да забавите поставянето. Не е вярно че неможе цяла зима да не се слагат ваксини. Може и това се решава от родителите. Не е проблем да се изчака няколко месеца!

# 341
  • София
  • Мнения: 1 395
Ние трябваше да я поставим преди Коледа, но се разбрахме, че не е удачно преди празници. После боледувахме. Сега има епидемия итъй като през февруари също върлуват болести, смятам да я сложим през март. И без това консултациите са вече на 3 месеца.
Аз също бих посъветвала да се изчака сезона. Дори и здраво дете да заведете за ваксинация, има сериозен шанс то да се зарази пред лекарския кабинет.

# 342
  • София
  • Мнения: 1 268
Привет, Дами!

Нещо все не ми остава време да пиша, но редовно ви чета.
Ваксината за морбили я сложих е на 6 януари, точно педиатърката предположи, че ще има после грип към края на месеца и да мине, та добре ни се получи. Е, седмица след ваксина имаше малко хрема, която я държа 10 дена близо и малко бях на тръни, но може и от зъби да беше, че избиха първите и единствени 3 🤣

Почнах да чета и се замислям за ваксината за Ватицелата, да видим какво ще стане там.

# 343
  • София
  • Мнения: 101
Здрастиии. Отдавна не съм писала. Минах основно във фб групата. Simple Smile Прощъпулника направих на РД-то в ресторанта на хотела в който бяхме. Мъжо умря от срам като постелих за предметите. Бяхме 3 приятелски семейства с децата. Та отписах и това. Столчетата за кола които купувате само назад ли ги слагате. Нашето се оказа, че на новата кола не може назад. Къс и е колана. Има изофикс колата, но столчето е купувано за баткото и предната кола нямаше изофикс. Та сега се вози с лице към движението и малко ме е бъз. А нов стол няма шанс да купя. Ваксина морбили ще слагаме чак другия месец. Тогава мисля  да пусна тест и за антила срещу варицела. Четох, че ако я е карал докато го кърмя може и да не е изградил такива и пак да го тръшне Cry Аз на ваше място бих сложила ваксина за варицела. Някой деца я карат леко, но други не. А и се спасявате от ужаса да се чудите дали ще пъпчаса покрай другите деца от детската градина. Докато бяхме вкъщи с варицела си се кефех колко съм била смела преди и да организирам пътувания и почивки. Има бум на шарки защото никой вече не си седи вкъщи и така само се разпространява заразата. Едни приятели дори бяха на хотел докато детето им беше с варицела. Та никъде не сте в безопасност.

# 344
  • Мнения: 633
kosi_bosi, това е скандално и безотговорно 😮! Просто не знам какво си мислят тези хора. Но какво говорим, масово се развяват възрастни по магазини, транспорт и къде ли не съзнателно болни и не им пука, плюят, кашлят и пипат навсякъде, а и за маски не са чували.
Аз помня варицелата когато я карах, бях на 5 и беше някакъв ад. Нямах здраво място по себе си и мама ме слагаше във ваничка с калиев перманганат да подремна малко, защото и да спя не можех и си веех с една широка тениска за да не се чеша. Побъркващо беше 😥 после ми останаха и много белези, които седят и до днес.

Общи условия

Активация на акаунт