В топлите есенни дни ДЕКЕМВРИйчето не спира да пълзи (Тема 4)

  • 40 635
  • 449
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 123
И аз мисля че млякото ми намалява но не съм съвсем сигурна. Вечв нищо не усещам и никога нямам протичане. Твърда храна давам и вечер за да свикне, но немога да кажа че е замвствна вечерята защото той заспива докато суче ( побякога 3-40) мин. Цяла нощ по няколко пъти също суче. Заради никнещите зъби понякога през деня отказва да яде и съответно пие мляко, та незнам дали му стига или не. Понякога е нервен и си мисля че може да е гладен. Започнах обаче да му давам кисело мляко и му харесва и когато неиска да яде друго хапва кисело мляко и се надявам рова да замести намаляващата кърма.

# 46
  • София
  • Мнения: 101
Съвсем ви изпуснах. Соленка много се радвам, че всичко е наред. Докато прочета тия ужасии прескочих страниците да видя какво е станало накрая. Аз за тия няколко минути се стресирах, а ти сигурно си била пред нервна криза. Но лекарите са ужасни когато изтърсят някоя диагноза без да мислят.
Иначе малкия папка здраво. Кърмим се в 21:30 и 2-5 пъти през ноща. Но този нощен ужас е вече от месеци. И аз усещам намаляване на кърмата, но така или иначе мисля скоро да спирам кранчето. След 2 месеца сме на сватба и искам до тогава 100% да съм го отбила. Иначе в петък става на 9 месеца. Баткото го кърмих 11 месеца. Вече нито ми се занимава, нито има смисъл. Имам нужда вече да мина на строга диета и да видя какви ще са пораженията по гръдната обиколка след второто дете. След баткото бяха все едно излезли от чушкопек. Cry

# 47
  • Мнения: 312
Привет, момичета! Ние днес бяхме на консултация, на 9м.сме 8050 гр и 70 см, наддала е 650 гр от предния месец, малко множко ми се вижда, ама и аз й поувеличих с 1/3 количеството, че иначе пък не наддаваше.
Вече сме на кухня, обаче хич не й харесва. Засега й давам по 2-3 лъжички, че поне да свиква.
Гледаха й за белега от БЦЖ, ама и те не можаха много да го видят. Накрая й стиснаха кожата на ръката и се получи нещо като кръстче и казаха, че е това. При вас вижда ли се нещо и ако не се вижда, какво казва док ?

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета Simple Smile Тъкмо се връщаме и ние от консултация, тежи 8100 гр и е 72 дълга Simple Smile
Мамчета помагайте - малката не успява са се нахрани с 200гр пюре на обяд. Като свърши и се почва рев, че е още гладна Sob Пробвах да слагам сухари е пюрето, но ефект никакъв Sad за да се нахрани трябва да яде по 300 гр, а ми се струва множко или може би само ми се струва. Пробвах да й дам малко мляко след пюрето, но тотално го отказва. Вече започна дори вечер да ми отказва мляко Sad Питах днес педито - според нея 200 гр пюре трябва да са й достатъчни, но явно не са, каза да й слагам сухарче - казах й че съм пробвала и няма ефект. Не знам пак ли е период, но вече почвам да се побърквам  Sob Sob Sob

# 49
  • София
  • Мнения: 1 395
Аврорче, детето е с прекрасно тегло, според мен няма защо да се притесняваш и да я ограничаваш. Може и с 250 да е доволна. А те сега започват да горят толкова калории, че може и да не й се отрази въобще.

Това с неспането ми прилича на някаква регресия пак, много масово започнаха всички да не спят. Но при нас има малък напредък, по 1-2 пъти вечер изплаква, но после си заспива обратно без моя намеса. Ако не съм там докато стигна до стаята и тя вече се намества да спи. Дано така продължава да се учи.

А едно tldr лирическо отклонение 😁 Страшно сладък ми е този период. Като е будна повечето време прекарва в това да демонстрира самостоятелност. Дърпа се да я оставим, иска да ходи в други стаи сама, иска сама да стигне нещо, да се качи някъде. И после като се поизмори и започва да се гушка, ама по-силно сега, айде сега върху мама, сгушва се и ме държи, гали, дърпа. Пълна противоположност 😂 Невероятно сладко ми е колко големи се чувстват, а колко нежни дребосъчета са всъщност 😍

# 50
  • Мнения: 1 203
Здравейте, момичета!
Моята дъщеря от няколко дни също не спи почти, но през деня. За щастие нощем си спи, но през деня спи 1-2 пъти по 30 минути, а допреди седмица си спеше общо поне 4 часа през деня. Откакто е така вечер заспива в 19.30 и се събужда 6-7 сутринта. Хубаво е, непрекъснат нощен сън, но през деня е много трудно, спи и се, кривее, аз правя всякакви неща за да я приспя, заспива и след 30 минути вече е будна.
Иначе и моята дъщеря е от много ядящите, по 200 гр. хапва и пак не и стига, на 3 часа се храни, някакво чудо е, ако успея да избутам 3 часа и половина. Обаче имаме проблем - отказва всичко, което не е гладко пасирано. Пюретата от кухнята идват пасирани, понякога има някоя миниатюрна частичка, но тя започва да прави физиономии и да се дави, пасирам втори път до гладкост, а тя нарочно ми прави същия номер и ми се смее?!
От вчера чувам "мам", когато се разплаче, не ми се вярва да е осъзнато още, но след като мина през "баба" и "тата" все пак дойде и моят ред. Е, тях ги вика, когато се смее, а мен, когато плаче, но това е положението.. Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 1 268
Официално минавам да се похваля с първи крачки на бебе Рая! ❤️

Вчера се пусна сама за 5,6 крачки.

Свее, точно както го описваш е ситуацията и у дома.
Токова е сладка, когато се измори пълзи бързо, бързо към мен, катери ми се по краката и протяга ръце. Гушна ли я забива глава на моята шия и се увива около нея. Така прави и с баща си преди да тръгне на работа, абе вече си разбират човечетата.

Епълче, 200 гр и на мен ми се виждат пре-достъпно, но някои деца си хапва повече, особено и ако са много активни. Нека папка, че през всякакви периоди минават, а неяденето е по - кофти със сигурност.

За спането отново мога само да се оплаквам... Лягам с нея следобяда, че иначе скоро ще заприлича на 70 годишна.
Единственото спасение е като я слагам при нас, но така пък ме търси да цока.

От утре май ще захладнява и днес извадих вече есенните дрехи.
Сега през ноща спи по боди с къси панталони, такова цяло и боси крачета. Как спят вашите и как ще ги обичате за спане от тук на татък. Струва ми се рано за цяло боди с ръкави и крачета за спане.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 395
Честити първи крачки на Рая! Само на хубави места да я водят тези здрави пъргави крачета!

Епълче, ще се научи и на парченца. Може да пробваш с цяло парче нещо, възможно е комбинацията от двете консистенции да я дразни.

Обличам я от седмица с пижама с дълъг ръкав, защото спяхме на отворено (в съседната стая и отворена врата). Сега обмислям да отворя нагоре прозореца, за да постигна подобна температура. Аз май зимата спя на по-топло от лятото 😂

# 53
  • Мнения: 1 212
И аз съм на тема дрехи за есента. На моя дунди му поръчах 12-18 м. И ме чакат няколко чувала с дрехи от батко му за преглеждане, но кога ли ще стигна и до тях...
От няколко седмици го слагам да спи с ромпър с дълъг ръкав и крачета, защото сме в Балкана и дори през деня да беше жега, нощем си е доооста по-хладно.
И аз забелязвам, че напоследък е доста по-неспокоен нощем, предполагам е от зъби, защото е проточил и едни лиги, брадичката му е вечно мокра. През деня никога не ми е спал по много.... Спи на обед след като хапне, около час, час и нещо в най-добрия случай. И след обед около 4-5 дремва 40 мин. Нощем има едно-две кърмения... Сутрин се буди към 8-9 и го взимам при мен да цока и си допиваме до 10, понякога и до 10:30 ч. Не се оплаквам, че не спи много денем, защото сутрин си поспиваме до късно Grinning

# 54
  • Мнения: 244
Лора от няколко месеца спи по два пъти на ден за по 30 мин и това е. Направо не мога да си представя какво е да спи по 2-3-4 часа на ден Simple Smile
Иначе и тя обича гладко пасирани неща. Понякога като слагам сирене остават малко по-големи трошички и тя на момента започва да плюе.
Последните дни е започнала много да търси внимание и да иска да се гушка. Днес цял ден не мога да я оставя даже и за 5 свкунди - мрънкане,рев докато не отида при нея или не я взема. Може би палк е някакъв период. Не държи да е на ръце, но иска внимание, да седна до нея, да се катери по мен ... вече нищо не мога да свърша в къщи, особено като спи по 1 час общо за деня. Даже не успявам да се нахраня, а аз не търпя на глад. Та исках да ви питам вие как успявате да ядете?

# 55
  • Мнения: 1 212
И аз не мога да търпя на глад, в смисъл че ми става лошо.... Сутрин задължително закусвам, малкия като се наспи и е на кеф си играе сам и си лази насам натам, а аз и хапвам и пия кафе. Понякога не успявам, и той има моменти, в които има нужда от внимание и не иска да седи сам, та като седна да го храня на обяд, закусвам Joy
През остатъка от деня я остане време да хапна, я не. Обаче като ми прилошее от глад, лошото е, че ям нещо набързо, нещо вредно, нещо сладко, тестено.... а вечер като заспят всички, почвам да ровя в хладилника....
Е как да сваля излишните килограми, които хич не са малко... Знам, че не трябва така, но не мога да се спра.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 268
И аз често нямам време да ям. Сутрин хапвам банан или някаква бисквита на път за детската площадка 🤣 аз също обичам да хапвам, но някак ако се заиграе почвам да върша домакинска работа, за да отметна и забравям да ям. Аз забравям и да ходя да пишкам също. Понякога се усещам, че вече ще ми пръсне мехура 🤣🤣

# 57
  • Мнения: 1 203
Честити първи крачки и от мен, на твоята бебка, Еуфория! Много вълнуващ момент предполагам, моята девойка я държим за ръчички и крачи из цялата къща, а когато се измори тупва по дупе на пода. Всички казват, че ще проходи рано, но ще видим какво ще се случи.
За храненето - аз никак не държа на глад, когато съм гладна ставам ужасна. Времето, в което хапвам е или докато бебка спи или когато току що съм я нахранила. Обичам сладки и тестени неща, но в момента съм си наложила някои ограничения, защото имам няколко кг за сваляне. Ограничих сладкото и тестените храни, през деня гледам да се храня с леки храни, салати предимно. Хич не е лесно да се пазят диети...
Ще се върна на прохождането за да ви попитам какви обувки сте или мислите да купувате вие? За навън, за вкъщи?

# 58
  • Мнения: 244
Много ми е сладка като започне да се гушка, но наистина това да не можеш да се нахраниш или да идеш до тоалетната не си е работа. Поне се успокоих че не съм само аз. Днес вече бях решила че яввно аз не мога да се организирам нещо и затова не ми остава време за ядене и много се бях сдухала. Иначе и на мен ми става лошо като съм гладна - вие ми се свят, боли ме корем, а да не говорим и колко съм нервна и кисела ... абе направо не съм човек Simple Smile
А днес ходих до тоалетната на отворена врата, Лора в стола за хранене пред вратата да ме вижда и да си говорим Joy Пълна лудница! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 59
  • Мнения: 405
Avror4e, моята дъщеря също хапва много и плаче винаги като свърши храната, а е едва 6450, те изразходват много калории, а и сега растат, не се притеснявай.
Еуфория, честито прохождане на Рая! Blush Ние сме още далеч от това, засега само се изправя по мен и по мебели, но не прави крачки Simple Smile Иначе и аз приготвих една идея по-есенни дрехи и връхни неща, от 1-2 седмици ѝ обличам  нощем спално чувалче, защото ние си спим на отворено. Иначе е с боси ръце и крака все още.
За храненето, аз сутрин закусвам след нея, а нея я слагам в люлката и си е доволна, на обяд пак обядвам след нея и я оставам в столчето на масата и тя изключително много се радва, като отхапя нещо започва да се смее Grinning А вечвряме след като си е легнала, но като цяло не пропускам ядене аз Smile

Общи условия

Активация на акаунт