В топлите есенни дни ДЕКЕМВРИйчето не спира да пълзи (Тема 4)

  • 40 942
  • 449
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 107
Да си призная с настъпването на есента и мен ме налегна малко тъга за миналата година по това време. Беше ми много хубаво да си ходя с коремчето, излизахме си навсякъде с приятели, ходех си на работа, обичах когато мога да си полегна и с ръка да усещам бебка как се движи. Доста време си живяхме само двамата с мъжа ми, сега свикваме с постоянно променящото се бебе. Животът ми е коренно различен - много кърмене, превърнах се в готвачка и чистачка. Тези дни за пръв път от раждането събрахме приятели вкъщи. Ми то да сготвя хубава вечеря за 6 човека, да им сервирам и да гледам бебка, която точно тогава реши да е кисела от зъбките, да я кърмя в другата стая, да я къпя, да я приспя, а тя не заспива пак от зъбите... нищо не чух от разговора Grinning После мъжът ми разказва с кой какво се случва Grinning Вече животът не е същият и няма да бъде.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 268
Честно казано и при нас не е по различно положението.
Мъжа ми много ми помага с бебето, но все пак ежедневните грижи са изцяло на мен, няма кой да ми помага, майка ми и свекървата не живеят в София.
От тази постоянна умора и системно недоспивсне вечер щом заспи Рая бързам да заспя и аз и на ММ никакво внимание не обръщам, а си личи, че на него му липсва предишната страст и внимание което отдавана не получава.
Надявам се само и той да го разбира, както и аз - че това е временно. Е, нищо няма да е както преди, но по зле няма как да стане. Все някога ще почне да спи бебето по цяла нощ. Поне на това се надявам. Изобщо не искам да си помисля за момента, в който ще ходя и на работа, просто нямам си на идея как ще се справя с цялата умора и натоварване там + бебе+мъж + всичко вкъщи, като чистене готвене и тн знаете най добре.

Но да са ни много здравички децата, те са май-хубавото нещо на света.

# 32
  • Мнения: 405
Аз имах и предродилна и следродилна депресия и си ги изживях много всички тези размисли, но май вече успях да се пренастроя. Честно казано сега повече се натъжавам като си представя моментът, в който ще трябва да се върна на работа и да се разделя с ежедневието с бебето, двете сме си по цял ден, има да си представям как ме гледа грейнала и ми се смее... А и свикнах да си разполагам с времето, да знам, че ако трябва да свърша нещо мога да ида и днес и утре и всеки делничен ден...Иначе да, и аз се чудя как ще стига времето после. И преди уикендите ми минаваха светкавично, а сега ще е ужас..То да пазаруваш ли, къща ли да поддържаш, внимание на бебето ли да обърнеш..Моят мъж иначе поне с чистенето помага, даже в повече, че му е някаква мания, но останалите неща си ги правя аз и усещам на моменти, че няма как да оцени и да си представи един наш ден. Вчера като се прибра получих въпрос в 22 ч.  "Ама ти още ли не си се изкъпала!?". Все едно " Какво за бога прави цял ден?" Grinning А днес му я оставих за 2 часа за пръв път от мноооооого време и като се прибрах каза, че се е преуморил Grinning Аз иначе на 2 пъти опитах да изляза вечер, и двата много неуспешни - първия път ми се обади, че малката от един час плаче, пълзи по леглото и сяда на възглавницата ми, а втория я гледаше майка му, звънна ми и чувах как бебето плаче,а тя ми викаше " Спокойно, спокойно.." И двата пъти след 10 мин бях вкъщи, тя е на кърма и няма какво да се направи, не иска вече да пие от шише. Ще пораснат, ще спрат да се будят нощем..и ние ще се адаптираме някак Simple Smile
Момичета, а как решавате да заместите хранене? Аз първите две ги заместих много бързо по препоръка на педиатърката, но третото го бавя още и се чудя как да процедирам. Принципно мисля около 1г. да кърмя..

# 33
  • София
  • Мнения: 1 268
Лили, аз също все още кърмя, но кърмата ми вече доста намаля. Имаме 3 заместени хранения, но така както усещам да нямам много кърма ще трябва и вечер са мисля да давам нещо.

Много странно с това кърмене не съм спряла да я кърмя и през ноща, но кърмата пак ми намаля.

Иначе в пътите, в които съм излизала с приятелки вечер се цедя и ММ дава от шише, не отказва. Но за 9 месеца съм излизала не повече от 10 пъти сама 🤣

# 34
  • София
  • Мнения: 1 395
И моята е започнала по-малко са суче, онзи ден ми се запуши канал. Май оправихме нещата, но още боли мястото. Лецитин ли се пиеше? Не ми се ще да замества хранене още. Миналия месец нищо не беше качила.

Еуфория, браво на Рая!

С приятелки без деца последно излизах преди 5-6г 😁 Ходя веднъж годишно на тиймбилдинг. Чак ми е неприятно, че трябва да ходя ☺️ Едно време излизането ми липсваше, сега съм свикнала, а и децата са големи и не изискват грижи навън. Животът ни се променя, ние също. Трудно се свиква с всяко ново състояние, особено когато няма как да се разнообразиш дори за малко. После пък това започва да липсва и се замисляш за още едно дете 😁 Много хубава приказка имаше "И това ще мине".
А онова забавно момиче.. няма го да. След прането, храненето, изслушването на супер интересната история как някой не направил ботъл флип и проверка на домашни, въобще не искам да се сещам колко безгрижна беше.
Аз май сама си скапах настроението със собствения си пост 😂

# 35
  • Мнения: 1 212
svee за запушването се пие лецитин да, първите дни може да се приема ударно 3х2, когато се подобрят нещата се намалява полека, не се спира изведнъж.
Аз не бързам да заместване хранене, с мисълта да си запазя кърменето възможно най-дълго, а и защото основната храна на бебето до годинката е млякото, останалото е опитване и предлагане на нови вкусове.
За сега хапва пюре на обяд и каша+плод след обед към 4-5 ч.
Знам че следва да опитам да вкарам закуска, но няма да бързам все още, защото не съм захранила с млечни. Малкия нали е от последните декемврийчета, та си караме бавно полека Grinning
Еуфория защо мислиш, че е намаляла кърмата, пиши в кърмаческата, винаги има начин да се регулират нещата, момичетата там ще ти помогнат.
Моето първо излизане от 8 месеца и половина насам беше тази събота и завърши с преждевременното ми прибиране. Какво ли очаквах, като заспива само на гърда Grinning
Интересното е, че за пристрастено кърмаче, си е изпил млякото от шишето без проблем (бях взела АМ) но не е искал да заспи, търсил ме е, ревал е, майка ми я заварих даже облякла моя блуза, в борбата да го преспи, но малкия ококорен и ме чака....
Лошото е, че това беше пробно оставяне, защото сме канени на сватба на 12.10. в друг град с преспиване, но след фиаското в събота с ММ не сме сигурни дали ще ходим...
Confused
И аз се хващам на последък с разни мисли за живота, какво беше, как е сега... Постоянно съм с децата, изморена, нямаща време за себе си... Имам ваучер за масаж от рождения ми ден през юни, който не мога да намеря време да използвам, а имам огромна нужда. Никъде не излизам, винаги съм с поне едно дете до себе си... Натоварващо е понякога, няма да си кривя душата, имам нужда от сън и да остана за 30 мин поне сама със себе си, но няма, винаги има работа из къщи, чистене, готвене, пране...ако някой гледа бебето, аз правя гореизброените неща.
Но наистина и това ще мине, знам че е период и после ще се сещам с умиление... А и като прочетеш тук,че не си сама, че и други минават през това което и ти, става малко по-леко, вдъхваш си кураж!
Хайде малкия се нацока, лягам пак, че много се разписах Grinning

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 10:29 от Маги'

# 36
  • Мнения: 2 883
Еуфория как усети, че ти е намаляла кърмата?
Ади не яде големи количества, кърмя я често и през деня и през нощта, както върви още дълго ще се кърмим, но ми е интересно

# 37
  • София
  • Мнения: 1 395
При мен изчезва усещането за потичане. Понякога нищо не усещам, но тя си цока и преглъща.

Да я похваля, научи се да слиза от спалнята. Аз все й треперя, че малко бърза и понякога тупва настрани, докато още обръща дупето, но сме сложили твърда възглавница. Иначе отива, обръща на 180 и се смъква по корем на крачета.

# 38
  • Мнения: 2 883
Аз нямам потичане на другата гърда от самото начало. Другите кърмачки около мен прогизваха с тампоните, на мен изобщо не са ми трябвали да ги слагам. Да не говорим, че това мравучкане, го изпитвах само в интервала 2-4 месец, след това изчезна. Гърдите ми са като преди да забременея, само, че виснали 🥺😬 Ама си яде детето 😆

# 39
  • Мнения: 405
Аз нямам потичане на другата гърда от самото начало. Другите кърмачки около мен прогизваха с тампоните, на мен изобщо не са ми трябвали да ги слагам. Да не говорим, че това мравучкане, го изпитвах само в интервала 2-4 месец, след това изчезна. Гърдите ми са като преди да забременея, само, че виснали 🥺😬 Ама си яде детето 😆
Аз даже изобщо не съм имала въпросното "мравучкане", а препълване и потичане съм имала само в много редки случаи и то в началото Simple Smile Съответно никога нямах усещане дали е достатъчно, но отдавна спрях да го мисля, щом все още я кърмя, особено нощем, считам че всичко е наред Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 1 268
Маги, благодаря за съвета. Аз честичко пиша в темата, момичета до сега много са ми помагали.

Мравупкането и протичането от едната гърда, докато суче от другата и при мен вече изчезна.
Смятам, че ми е намаляла, защото понякога вечер се цедя и давам от шише и едва изцеждам 80 мл от двете гърди. Тя Рая никога не е яла по много, но все пак.
Знам, че изцеденото не  може да се равнява на това, което суче, но месец преди това, когато ми се е налагало да изцедя и оставя изцеждах много повече.
И то проблема при мен по скоро е само в едната гърда, а ги редуваме и даже винаги почвам с таи, която мисля, че няма много мляко.

Вчера сутринта, като си поръси да цоца, дадох естествено тази,  която уж има по малко мляко да стимулира и тя цока 2 мин и накрая се отказа. Само сука без да преглъща.

А, имаме и друг проблем Рая въобще не иска и да чуе за АМ, пробвала съм да и дам, но не и харесва и го плюе. Та вечер сие само на кърма, но май май не и стига вече.

# 41
  • Мнения: 2 883
80мл изцеждаш Преди или след сукане? След 6м това е огромно количество за цедене ако е след сукане.

# 42
  • Мнения: 1 212
Аз например съм от тези, които все още усещат потичането, "мравучкането", как слиза всяка нова порция мляко и постоянно нося подплънки за кърмачки, защото си тека Grinning
И Цветослав е на моменти, понякога суче по 2-3 мин, понякога по 40-50 мин. Вечер се преспиваме по един час, от цица на цица Grinning
Еуфория точно така е, изцеждането не е мерило колко кърма има, защото бебето суче по-мощно от всяка помпа. А под редуване какво имаш предвид?
Даваш ли и двете гърди на хранене или по една на хранене?
Ако не си пробвала, пробвай да предлагаш и двете, като разбира се започваш с по-малко произвеждащата мляко. А щом се цедиш с помпата понякога, можеш няколко дни да пробваш стимулиране чрез цедене по метода 7-5-3 (цедиш 7 мин. едната гърда, после другата, след това 5 мин. същата врътка и накрая 3 мин.) или можеш да го прилагаш само на тази, която мислиш, че не пуска достатъчно мляко. Пробвай една седмица така, дай си време да се регулират нещата.
А Рая как е след сукане, какви индикации дава, че не й стига? Възможно е да й е по-лесно от шише, в пътите когато е пила изцедена кърма, и сега да не й се чака да слиза млякото, бебета са много хитри и свикват бързо на лесното. Опитай да оставиш шишето за известно време и давай само от източника Blush

# 43
  • Мнения: 633
+1 за кърмаческата тема! Благодарение на кактусчето кърмя вече толкова време 🥰
И при мен изчезна мравучкането, но като слиза млякото изведнъж и двете гърди стават големи и стегнати и се наливат буквално и започват тогава да текат.
При мен дясната е по-малка и с по-малко мляко, но сега като бяхме на почивка малкото сучеше повече от нея по нощите, защото си го бях взела при нас в леглото и за да е отвътре между нас тя му беше по-удобна, съответно за седмица се регулира количеството и пак си има много от нея.
Помпата я дадох на моя приятелка да стимулира, че е с новородено, което не може силно да суче и добре да стимулира

# 44
  • София
  • Мнения: 1 268
80 мл преди сукане, тоест ако се налага да оставя на ММ да я храни.
Винаги предлагам първо гърдата, която Произвежда по малко, предлагам след това и другата.
Благодаря за съветите момичета бсъс всички тези неща съм добре започната, с изключение на този метод за стимулиране, който изглежда обещаващ и определено ще пробвам.
Н проблема при мен дали не е с това, че последно време почти не ми остава време да ям, много отслабнах изведнъж, но с това шило у дома, което ходи на всякъде забравям да ям или по скоро нямам апетит.

Тя почна да се буди много през ноща от известно време, взимам я при мен да се самообслужва, че я кърмя по n на брой пъти, а не мисля, че са зъби, защото не се чеша, а венците са спокойни. И най вече през деня е съвсем спокойна, ако бяха зъби предполагам и през днея щеше да покаже.

Общи условия

Активация на акаунт