Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 71 598
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 445
Той си е за метал:
Подходящ за:
• фурни, печки, грилове, котлони, скари
• загорели съдове и фаянс
http://mexon.bg/produkt/medix-grill-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0% … 0%B0%D0%B7%D0%BD/

А този става и за дограми:
http://mexon.bg/productgroup/medix-multi-action/

# 46
  • Мнения: 70
Здравейте.Дайте идея как да изчистя бяла изкуствена кожа-не е гладка.За спалня става въпрос.Че жената е на рехабилитация и ми се ще да я изненадам...като се върне да ахне.🤗😘😍
Аз лично замърсени кожени чанти чистя с универсалният препарат/този който по скоро е за под/ на Медикс. Забелязвала съм, че почиства доста задоволително петна и мръсотийки от кожата. Предполагам, че и за спалня би бил полезен.

# 47
  • Мнения: 735
Моля предложете ми препарати за почистване на тоалетна чиния, фаянс и теракота, които нямат силен аромат и не дразнят обонянието?
Имам проблем с миризмите, задушават ме.  Не мога да ползвам например нищо подобно на доместос.

# 48
  • Мнения: 6 284
Варовикът се чисти с киселина, така че препаратите съдържащи белина можеш да ги изключиш от списъка. Обаче и тези които са за варовик си миришат.  newsm78 Може да помислиш за оцет или лимонтозу , ако миризмата ти е по-поносима. Иначе и те чистят достатъчно добре.

# 49
  • Мнения: 2
Аз ползвам едни пакетчета от dm, марката е "Denmark", много съм доволна, само изсипваш пакетчето, загряваш и всичко пада, изплакваш и готово. И са евтини, към 2,50 бяха две пакетчета.

А има ли за кристал?
Имам една ваза, приложих всички съвети от форума, но варовикът си стои.

Белият Пулирапид би трябвало да махне варовика.Пробвайте да накиснете с него за час и с нещо да изтъркате.С него няма варовик, който да не съм махала.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 943
С какво най-ефикасно мога да дезинфекцирам баня?

# 51
  • Мнения: 6 284
Белина, Саво... Савото е по силно, ама пръскаш и бягаш, и след 30 мин влизаш и отмиваш /гаранция че фугите ще светнат  Peace/. Не знам от какво точно трябва да дезинфекцираш. Спирта принципно е по-добрият вариант, но и по-скъпият в сравнение с шише белина.  По болниците използват някакви дезинфектанти за тоалетните. Ако не ти е спешно и те интересува мога да попитам тези дни.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 10:07 от geizer

# 52
  • София
  • Мнения: 3 943
Мерси за включването, пода в банята искам първо да дезинфекцирам.

# 53
  • Мнения: 10 255
За пода в банята си вземи препарат с оцет. Има един много евтин и много ефикасен на Фрош. Пак смърди гадно, но по различен начин от Доместоса. Разнасяш по пода и след половин час отмиваш. Всякакви наслоения от сапуни и подобни падат, пода светва.

# 54
  • Мнения: 2 869
За пода в банята си вземи препарат с оцет. Има един много евтин и много ефикасен на Фрош. Пак смърди гадно, но по различен начин от Доместоса. Разнасяш по пода и след половин час отмиваш. Всякакви наслоения от сапуни и подобни падат, пода светва.
Може ли снимка на този препарат. Благодаря предварително!

# 55
# 56
  • Мнения: 1 747
С какво да изчистя фугите на плочките на банята? Те са от най-малките. Като за басейн. Ако може да ми препоръчате нещо  не толкова силно като кислол.

# 57
  • Мнения: 54 061
С какво да изчистя фугите на плочките на банята? Те са от най-малките. Като за басейн. Ако може да ми препоръчате нещо  не толкова силно като кислол.

Розов Пулирапид, с оцет.
Скрит текст:

# 58
  • Русе
  • Мнения: 7 046
С какво да изчистя фугите на плочките на банята? Те са от най-малките. Като за басейн. Ако може да ми препоръчате нещо  не толкова силно като кислол.
ние също сме с басейнови плочки в душкабината. Първо ги чистя с препарат за баня(в момента Цилит - за мен за нищо не става), а после с Доместос, защото фугите са бели и препарата за плочки не успява да ги избели.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 445
ДНес вместо този препарат влязох в ДМ и купих техния.... ВЪрши ли  някаква работа той изобщо?

Общи условия

Активация на акаунт