Какво правят жените в менопауза когато ... 8

  • 95 626
  • 863
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 13 668
То и след дуфастона отново беше ок, а на докторката вярвам,само остана леко удебелена в цервикалния канал. Но не знам ако след този прием на дуфадтон всичко е наред,какво ще следва. Дали може да се повтори отново,дали ако не пия дуфастон отново няма да имам цикъл,че вече съм в климакс.
Копирам, цитирам от тук http://www.novonordisk.bg/patients/hrt/climacteric.html
Климактериумът е естествен период от живота на всяка жена. Това е преходен етап, свързващ плодоносната възраст с неизбежната старост. Продължителността му е индивидуална, но обикновено надхвърля десет години.

Климактериумът протича в три фази.

Предменопаузата е фаза, през която яйчниковата дейност постепенно намалява. Първоначално, през втората половина на менструалния цикъл, количеството на един от яйчниковите хормони — прогестерон — е недостатъчно. По-късно спира и отделянето на годна за оплождане яйцеклетка. През целия цикъл се отделя само един вид яйчникови хормони — естрогени.

Проблемите, възникващи пред жената през тази фаза от климактериума, са свързани главно с нарушения в менструалния цикъл. Отделянето от яйчниците само на естрогени предизвиква силно и неправилно разрастване на маточната лигавица (ендометриум). Най-често след забавяне на очакваната менструация настъпва обилно и продължително маточно кръвотечение. Това са т.нар. неправилни маточни кръвотечения, дължащи се на намалената яйчникова дейност. Консултацията с Вашия гинеколог е наложителна. В тази възраст преустановяването на кръвотечението и точното му диагностициране се извършва най-често с кюретаж. След получаването на резултата евентуално се провежда заместително хормонално лечение.

Менопаузата е едногодишният период без менструален цикъл, считано от последното маточно кървене, предизвикано от нормално произведените в яйчниците хормони. Менопаузата може да се определи само ретроспективно. Непосредствената причина за приключването на менструалната функция е изтощаването на ендокринната функция на яйчниците. Това окончателно бележи и края на възможностите за забременяване. При около половината от жените менопаузата настъпва около 50-ата година.

Следменопаузата (постменопаузата) е последната фаза на климактеричния период, през която настъпва пълното или почти пълното угасване на яйчниковата дейност. Продължава няколко години.
Край на цитата

# 226
  • Мнения: 10 251
Че е така, така е, но ми стана някакси мъчно Disappointed Relieved

# 227
  • Мнения: 34
Благодаря, но това и аз знам. При мен вече е менопауза ,от 13 месеца без кървене,но получих зацапване....

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Ами нещо хормоните пак са се поразместили и затова е така явно.
Дано ти подейства дуфастона и да изчисти тази лигавица.
Защото аз преди абразиото също пих 10 дни Дуфастон , но не помогна и се наложи да го направя.
Сега пък след него пак ще пия 10 дни Дуфастон и след цикъла ще ходя при доктора да видим какво ще правим.
Явно съм в премено,  но колко време ще продължи Никой не знае, а не ми се ще през определени периоди да прави абразио, та ще избера най-вероятно по-малкото зло.

# 229
  • Мнения: 1 306
Ако все още имаш менструация, вероятно ще изберете хормоналната спирала. Защото дуфастон или оргаметрил надали ще изпишат з а повече от 6 месеца. Предположения, де.

# 230
  • Мнения: 34
При мен не знам какво ще бъде.Ако сега изчисти дуфастона и после няма да вземам сигурно пак няма да имам цикъл и дано да не се повтори удебеляването. Уж доста често срещан хормонален проблем в менопаузата. Стискайте палци.

# 231
  • Мнения: 34
Здравейте, кистата намаля , цитонамазката беше ок и само леко беше удебелена лигавицата на цервикалния канал. Сега продължавам с дуфастон и пак преглед. Според доки това се случи поради недостиг на прогестерон в менопаузата.

# 232
  • Мнения: 87
Здравейте дами, искам да попитам някоя от вас приемала ли е ФЕМОСТОН?

# 233
  • София
  • Мнения: 16 105
Аз, от 3 седмици. Приятно изненадана съм. Спряха ми изцяло екстрасистолите. Другите ефекти ще меря след 4 месеца (кръвни показатели).

# 234
  • Мнения: 377
Аз съм на втора опаковка. Преди това бях на Климен, но го спряха. Фемостона ми е сякаш по-силен.

# 235
  • Мнения: 680
И аз съм на трето хапче от втора опаковка заради спирането на климен от продажба. Не мога да го усетя съвсем още като разлика. При климена ми допадаше, че са 21 таблетки и въобще добре се чувствах. Даже обмислях да потърся начин да си купя опаковки за една година от някоя от държавите където се предлага, но нямам пътуване в тях. Ако някой знае начин за такава покупка, нека пише.

# 236
  • Мнения: 377
Да, Климен и на мен ми харесваше повече. Докторът обаче каза, че фемостона е по-пречистен. Аз усещам разлики - бодежи, болки в гърдите преди цикъл. Всъщност доста имитира естествените симптоми.

# 237
  • София
  • Мнения: 16 105
Мамолог ми обясни, че първите няколко месеца на Фемостон - докато тялото свикне -  ще има болезненост на гърдите. Фемостон бил два вида, стандартният  с  2 мг естроген и Фемостон конти (conti) с 1 мг естроген, който поддържа същия ефект като стандартния. Първо няколко месеца се пиел стандартният, за да се получи натрупване и след това се минавало на варианта "конти".

# 238
  • Мнения: 680
При Фемостон конти разликата е, че хормоните и дозата във всички таблетки от блистера са еднакви и не настъпва цикъл. При Фемостон са различни в двете групи по 14 таблетки и обичайно настъпва цикъл.

# 239
  • Мнения: 1 870
Здравейте момичета, все още имам цикъл редовно, макар , че се скъси времето между циклите - на 20 -22 дни.Имам почти всички симптоми за навлизане в критическата, с изключение на факта , че нямам прескачания в цикъла.Пусках и хормони - ФСХ и ЛХ са в норма но към горна граница...Лекарите само вдигат рамене и ми викат :"нищо ти няма, от нерви е"..Имам вълни понякога, но само по време на цикъл и около Ову.Получавам и внезапно сърцебиене/ което ме тормози най-много/.Кръвното ми играе..Имам и студени вълни - втрисания...Като почнат тези сърцебиенета ме обвзема една паника...Понякога се чувствам зле цялостно - сякаш тялото ти отвътре трепери и е пренапрегнато...Понякога имам и замайвания...Лекарите смятат, че всички тези оплаквания не могат да бъдат от критическата след като хормоните ми са в референтни граници и все още имам редовен цикъл.Единственото което ми предлагат е АД - аз не искам да пия ,защото смятам, че проблема не  е там.На 45 години съм.Не знам какво да правя и какво да си взема да пия.Исках да питам вас, тъй като се предполага, че вече сте били в тази фаза, дали правилно си мисля , че е пременопауза, въпреки цикъла?И какво би било подходящо да пия от билковите добавки - защото има такива с фитоестрогени и такива с фитопрогестерон - не мога да се ориентирам?Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт