Какво правят жените в менопауза когато ... 8

  • 97 571
  • 863
  •   1
Отговори
# 210
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Уф,пак има предупреждение за хронично болни със сърдечносъдови проблеми.Колкото и да ми беше зле жлезата,докато не влязох в постменупауза,нямах тази стенокардия.Особено трудно ми е през лятото,цялата се зачервявам и задъхвам.Пия и аз като бабите хапчета за сърце.Моята баба е още жива,тя също е с преждевременна менопауза,на около 40 са я облъчвали с цел да разрушат яйчниците.
От 15 години е с пейсмейкър,дано не стигна до такива ужаси.Хзт може ли да предотврати сърдечносъдови заболявания?

# 211
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Записвам се в темата. Другият месец наършвам 45, но съм с един яйчник (вродена аномалия) и менопаузата насъпи по-рано. Цикълът ми го няма по няколко месеца, като се яви пък не свършва по 3 седмици. А понякога след седмица пак цъфне. Горещи вълни имам, но не са страшни.

# 212
  • Мнения: 197
Здравейте,
След колко време да очаквам да подейства Меносан?
Вълните ми са толкова кошмарни, че ми иде да се гръмна, на 44 съм

# 213
  • Мнения: 13 809
Може да не подейства. Моята гинеколожкая ми беше дала списък от 4-5 подобни и каза да пия по три месеца, ако няма ефект, да минавам на следващото. Било много индивидуално.

# 214
  • Мнения: 197
Много благодаря. Значи ще изпия опаковките за два месеца и продължавам със следващото, подходящо за Хашимото Sad

# 215
  • Мнения: 34
Здравейте, Началото на ноември писах, че съм на 51 г. и 12 месеца без цикъл, като получих много малко зацапване. Ходих на доктор тогава, където стана ясно, че лигавицата ми е 2,5 мм, няма кисти, имах една малка миома която даже  се смали на 10 мм. Доктора ми предложи пак да ми види след около 45 дена. Като от тогава нямах зацапване или кървене. Сега стана ясно, че от миналото зацапване сега на 49-ти ден имам удебелена лигавица 9мм, без кисти, фоликули ... Предписа дуфастон за една седмица и после след цикъла около 7-8 ден пак на преглед. Може би се дължи на хормонален дисбаланс, но много съм притеснена. Има ли някой от Вас с подобен проблем? Благодаря и весели празници.
Здравейте, Началото на ноември писах, че съм на 51 г. и 12 месеца без цикъл, като получих много малко зацапване. Ходих на доктор тогава, където стана ясно, че лигавицата ми е 2,5 мм, няма кисти, имах една малка миома която даже  се смали на 10 мм. Доктора ми предложи пак да ми види след около 45 дена. Като от тогава нямах зацапване или кървене. Сега стана ясно, че от миналото зацапване сега на 49-ти ден имам удебелена лигавица 9мм, без кисти, фоликули ... Предписа дуфастон за една седмица и после след цикъла около 7-8 ден пак на преглед. Може би се дължи на хормонален дисбаланс, но много съм притеснена. Има ли някой от Вас с

Здравейте отново, Бях на преглед и се оказа, че след като пих дуфастон и имах кървене лигавицата на матката ми е вече с нормални размери 4.4 мм, но сега пък в цервикалния канал е леко удебелена и е 7.44 мм, а беше преди еднакво с лигавицата на матката / 9мм/ и не знам колко е възможно , но откри е и една функционална киста 30мм , а предния път нямах само фоликул до 6 мм в същия яичник. Каза, че явно всичко се дължи на хормонална основа и яичниците се опитват пак да проработят. А прегледа ми беше на 8ми ден на цикъла този път. Сега ми изписа пак Дуфастон 15 дни  и после пак на преглед, а и преди това ми взе и цитонамазка. Каза, че шийката ми е ок, и цитонамазката излезе група 2, т.е нормална. разбрахме се да ме види пак на УЗ след като евентуално ми дойде и мине менструацията и тогава ще решим дали да се прави пробен кюртаж. Мисля, че е излишно, след като имам добра цитонамазка. Вие как мислите, може би е добре просто да се проследявам, пък и не ми се пие и дуфастон вечно. Тези които еветуално получавали кървене в менопауза след 1 година липса , какво правихте, пиехте ли хормони, правиха ли ви абразио пробно?  Нали материалът за цитонамазка е от шийката, където иска да прави пробно абразио и е ок.
Май стана доста дълго, знам, че не сте лекари , но винаги има някоя която премина през подобно нещо. Благодаря и лек ден

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 14:08 от Monika1

# 216
  • Мнения: 34
Здравейте отново, Бях на преглед и се оказа, че след като пих дуфастон и имах кървене лигавицата на матката ми е вече с нормални размери 4.4 мм, но сега пък в цервикаллния канал е леко удебелена и е 7.44 мм, а беше преди еднакво с лигавицата на матката / 9мм/ и не знам колко е възможно , но откри е и една функционална киста 30 мм, а предния път нямах само фоликул до 6 мм в същия яичник. Каза, че явно всичко се дължи на хормонална основа и яичниците се опитват пак да проработят. А прегледа ми беше на 8ми ден на цикъла този път. Сега ми изписа пак Дуфастон 15 дни  и после пак на преглед, а и преди това ми взе и цитонамазка. Каза, че шийката ми е ок, и цитонамазката излезе група 2, т.е нормална. разбрахме се да ме види пак на УЗ след като евентуално ми дойде и мине менструацията и тогава ще решим дали да се прави пробен кюртаж. Мисля, че е излишно, след като имам добра цитонамазка. Вие как мислите, може би е добре просто да се проследявам, пък и не ми се пие и дуфастон вечно. Тези които еветуално получавали кървене в менопауза след 1 година липса , какво правихте, пиехте ли хормони, правиха ли ви абразио пробно?  Нали материалът за цитонамазка е от шийката, където иска да прави пробно абразио и е ок.
Май стана доста дълго, знам, че не сте лекари , но винаги има някоя която премина през подобно нещо. Благодаря и лек ден

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 14:07 от Monika1

# 217
  • Мнения: 13 809
Лаик съм но ще напиша какво мисля по въпроса. Удебеляването на лигавицата е често срещата на нашата възраст. Лошо е защото е т.н. полип който трябва да бъде остраняван от организма защото в някакъв момент може да премине е израждане и онкозаболявания. Затова такива полипи се чистят. Ако е неъвзможно с хормони да бъде предизвикано качествено изчистване,  то тогава се прави абразио/ кюретаж. Тя е взела проба за цитонамазка която показва че полипът за сега е само полип, но има ли удебеляване то трябва да бъде премахнато.
Що се касае до функционалните кисти те също са проблем на възрастта. Когато все още има яйчниковия запас. Но зарди възрастта недостигат хормони за дозряване, Тези функционални кисти също трябва да бъдат премахвани защото от функционални кисти могат да станат кисти които  растат и стават опасни за здравето. Обикновено премахването им също се прави с хормони. Не винаги е успешно обаче , така че и те се проследяват. Аз имах няколко пъти финкционални кисти. Бяха ми предписани хормони , но от тях ми става лошо, припадам. Затова по съвет на свекърва ми започнах като усетя  че нещата вървят към функционална киста да пия чай  от  невен, турта и бял равнец. На мен лично ми помага. Но ако не ми помагаше  щях да продължавам да пия хормони.

Така че в случая  фактът, че е добра цитонамазката нищо не значи , ако дебелината на лигавицата е над нормата.

# 218
  • Мнения: 34
Здравей, така е, но нямам полип. И след първия прием на Дуфастона лигавицата на матката се изчисти и беше в нормите, едниственно остана малко по удебелина лигавицата на цервикалния канал и се появи въпросната киста. И сега пия отново Дуфастон 15 дни и след цикъл отново съм на УЗ. И не иска кюртаж да прави, а само пробно абразио на цервикалния канал, а нали от там ми взех материал за цитонамазка. И аз не искам да пия хормони, но не е добре може би и така да се оставят нещата. Ще видим какво ще предложи докторката.
Благодаря и лек ден.

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Оффф и аз не искам, но на 8- ми  този месец правих абразио заради удебелена лигавица ... сега доки ми изписа 10 дни дуфастон и след цикъл иска да се видим ...предлага да слагам спирала хормонална.

# 220
  • Мнения: 34
Здравей, ти защо прави абразиото?  Плаща ли се или с направление? Как мина? С каква упойка?
Ако не сложиш спирала какво става?Извинявай за многото въпроси.

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Аз по-горе в поста съм казала ,заради удебелена лигавица т.е хиперплазия се води по медицински.
Зависи в коя клиника го правиш Ако е частна се доплаща, ако си държавна минаваш по здравна каса. Твой избор. Процедурата е 10- 15 минути с пълна упойка.
Ами в този период явно хормоните се разместват и прогестерона е нисък затова не може да изтънее лигавицата и съответно цикълът ми не спира, затова предлага докторът да сложа хормонална спирала която е с локално действие на хормон.

# 222
  • Мнения: 34
При мен пък нямаше вече цикъл 13 месеца. И се появи зацапване, но беше всичко  наред с лигавицата.след 40 дена контрол изведнъж удебелена лигавица 9мм. и почнах дуфастон.

# 223
  • Мнения: 13 809
При мен пък нямаше вече цикъл 13 месеца. И се появи зацапване, но беше всичко  наред с лигавицата.след 40 дена контрол изведнъж удебелена лигавица 9мм. и почнах дуфастон.

Според мен нещо не са видели първия път. Не виждам как за 40 дена да се удебели толкова че да е за абразио. Тя си се е удебелявала 13 месеца.


Оффф и аз не искам, но на 8- ми  този месец правих абразио заради удебелена лигавица ... сега доки ми изписа 10 дни дуфастон и след цикъл иска да се видим ...предлага да слагам спирала хормонална.

Не знам , дали да те посъветвам или не да я слагаш. Аз имам хормонална спирала по друг повод. На мен не ми се удебелява лигавицата, понеже по принцип заради хормоните  на спиралата нямам цикъл в истинския смисъл на думата ( със спирала съм от почти осем години )  . Но това хич не ме спасява от другите проблеми - функционални кисти, вълни, болки в гърдите.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 18:52 от _re_ge

# 224
  • Мнения: 34
То и след дуфастона отново беше ок, а на докторката вярвам,само остана леко удебелена в цервикалния канал. Но не знам ако след този прием на дуфадтон всичко е наред,какво ще следва. Дали може да се повтори отново,дали ако не пия дуфастон отново няма да имам цикъл,че вече съм в климакс.

Общи условия

Активация на акаунт