Нашите орхидеи – тема 27

  • 28 868
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
изгубих ви за цяла тема, но ще се поправя Simple Smile
имам много цветове и издържаха цяло лято със и без поливане.
а вчера ме зарадваха с една нова. ей така, без повод.
доволна съм Simple Smile

# 16
  • Мнения: 7 917
изгубих ви за цяла тема, но ще се поправя Simple Smile
имам много цветове и издържаха цяло лято със и без поливане.
а вчера ме зарадваха с една нова. ей така, без повод.
доволна съм Simple Smile
А снимки? Хайде показвайте красотички, не само моите съмнителни петна по листата  Thinking

Моите "спасявани" продължават да си цъфтят и да изкарват нови листенца. Нови цъфнали нямам (освен трите повтарящи се ситни сладникави миришки и двете бели миди, по една от тях изпратени на сестра ми... и първата цъфнала миризливка, която сега храни втория цветонос, първия прецъфтя). Занимавам се в момента с 3 бебета от нея... едното имаше едно коренче, пуска второ... много им е жега на моя прозорец, но следя да не съхнат твърде много... След 10 дни в отпуск бяха поливани веднъж и корите и сфагнума бяха супер сухи, листата сгърчени... ама те са в саксийки 4,5см диаметър Thinking Живнаха двете, вчера посадих третото бебе Blush

# 17
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Скрит текст:



само последните вече са прецъфтели Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 386
Ех, как ми липсваше висящата ти градинка Hug

# 19
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Simple Smile и вие ми липсвахте.
не знам защо реших, че като не пишете, значи чакате да мине лятото и да се изненадваме с водопади от цветове.
Simple Smile добре, че е "изборът на редактора" за да видя колко съм заблудена.

# 20
  • Мнения: 313
Мойто бебче го присадих заради гадинките в субстрата, дано оцелее само две корен чета има милата. Малко са й оклюмали листата:cry:

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Здравейте момичета,
Тази ми красавица цъфти всяка година януари безотказно, страх ме е да я преместя или присадя някъде. Според вас какво да я правя или да си я оставя така?

# 22
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Масдевалия Конфетти - хибрид за климат среден към студен. Лесен за отглеждане.

# 23
  • Мнения: 13 666
Думата а прЕсадя а не прИсадя. Това са две различни дейности.
-В първата цветето се слага в нова саксия,  или му се сменя почвата.
- при втората се прИсажда съвместима част от друго растение - (друго днк) - към старото растение, за прИсаждане се изпозлват се още думи  като хашладисвам, слагам калем и т.н.

# 24
  • Мнения: 6 386
Лично аз се възхищавам на хора, които редовно засяват орхидеи. Висш пилотаж е т'ва със семената, завиждам умерено.
Както и на тези, които пресяват. Аз имам само едно сито за орхидеи, нормалните хора май му казват кошче за боклук. След като го използвам общото състояние на колекцията ми винаги се подобрява значително. А и ми спестява време, пари и нерви.

Успях да направя по-добра снимка на втория цвят на Виолацеята:
Скрит текст:
Първият си замина за около месец, а така се надявах да се засекат и да миришат прекрасно заедно.

# 25
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
страхотен е този лилав дребосък Simple Smile а пишеш, че е и ароматен...

аз имам няколко минита (3) и една с нормални листа и цветове като на минитата Simple Smile

 много харесах "бонбончетата" на ангела. дали ги има някъде у нас?

# 26
  • Мнения: 274
Моите миналата зима измръзнаха и загниха всички. Но тази тодина ме заредиха с нови 6 бр. които цъфтят цяло лято.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Привет и от мен, момичета! Благодаря за нивата тема, Impala Flowers Hibiscus
След като ме нямаше две седмици, ето какво ме посрещна



Заминах тъкмо когато пъпките бяха наедряли, още не цъфнали и така се притеснявах какво ще заваря. Хубавото е, че все пак я видях цъфнала, макар че листата й така са се спаружили, че няма накъде .... Дано успея да й задържа цвета още малко... Завалията, постоянно е в режим “спасяване” Grinning

За моя голяма изненада една “африканка” е напъпила също - от последните пристигнали, дано цъфне - първият ми опит с катлея Blush

# 28
  • Мнения: 6 386
много харесах "бонбончетата" на ангела. дали ги има някъде у нас?
Много рядко съм виждала масдевалии по магазините и то някак сезонно. Може би по-скоро се поръчват онлайн.

BЕЩИЦА,
Разкошна е! Прекрасен, наситен цвят Heart Eyes
Мисля, че този цъфтеж компенсира всичките ти мъки с тази ванда досега, нали? Simple Smile

# 29
  • Мнения: 313
https:// Пръскам със спрей за цялостна грижа за орхидеи Лактофол, ако попадне в розетката проблем ли е? Вие как пръскате?

Общи условия

Активация на акаунт