Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 30

  • 53 652
  • 759
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 45
Здравейте, някой знае ли как да си запазя по-ранен час при доктор Нашар, обадих се в болноцат, но запазват часове чак за март, а до тогава трява да съм родила...
Ако имате възможност отидете направо на регистратурата, още сме януари не може (не е възможно) да запишат час за март, може за февруари.

# 466
  • София
  • Мнения: 542
Аз не успях през болницата да запазя по-ранен час при желан лекар и избрах друг. Ще раждам февруари. Може би ако успееш да се сдобиеш с телефона и се уговорите да те вземе.

# 467
  • Sofia
  • Мнения: 5 906
Здравейте, някой знае ли как да си запазя по-ранен час при доктор Нашар, обадих се в болноцат, но запазват часове чак за март, а до тогава трява да съм родила...
Ако имате възможност отидете направо на регистратурата, още сме януари не може (не е възможно) да запишат час за март, може за февруари.
Преди малко се обадих в Токуда да питам за час за д-р Нашар и ми предложиха час за края на март!

# 468
  • Мнения: 3 938
Да не би да е в отпуск февруари. Миналата година имам спомен, че отсъстваше тогава.

# 469
  • Мнения: 45
Здравейте, Родих нормално при д-р Велева ( още в началото д-р Нашар и д-р Велева ме насърчаваха и ми.навиха за нормално раждане) израждането прави акушерката бях с упойка но точно когато започнаха напъните действието на упойката свърши и нямаше за кога да сложат 2рата доза, бебето беше малко голямо трудво напъвах, д-р Велева беше много спокойна, държеше ми ръката мокряше ми лицето, и за 4 напъна излезна бебето. Имам няколко шева д-р Велева прави епизотомията с упойса, родих през ноща още на следващия ден дойде да ме види. Много съм доволна
Също така да добавям че ме прие.д-р Апостолова.много е мнимателна бях приета с 4 см разкритие изчакахме контракциите да станат през 3мин преди да дойде дрВелева, през това време д-р Апостолова много внимание обръщаше и много е мила

# 470
  • Мнения: X
Аз си запазих час началото на януари за 24.02 така че нормално е да има час за края на март .

# 471
  • Мнения: 65
Чрез локалната регистратура ли проверихте за час?
Началото на Август месец от централната регистратура ми даваха час за края на септември, а от АГ регистратурата ми дадоха за месец по-рано.

# 472
  • Мнения: 119
Брайда, зарадвах се, като прочетох, че си бременна, засичали сме се отдавна из ин витро темите Hug
Моят опит с Колева и Токуда го написах преди няколко месеца, ще обобщя, може да съм ти полезна- Колева обича да хоспитализира без нужда (което не е безобидно- чудовищен стрес), натиска за секцио (знаех го, но си казвах, че няма да се поддам, все пак като ти каже, че има риск за детето, и 5 други мнения да чуеш, както направих, страха ще остане) и накрая си остави ръцете при секциото ми.
Може би някои от вас си спомнят това, което писах преди време за това, че имам участък в матката, който задържа кръв, на последния преглед, който ходих, лекарят каза, че при мен конкретно е категоричен, че е от техниката на шиене и не е виждал друг път подобен дефект, тъканта е подпъхната при шиене и матката в този участък е изключително изтъняла, при мен нуждата от последваща операция е 100%.
Дано моят опит ти е от полза, успех и леко раждане!


И аз съм избрала Токуда,
- на терапия съм с клексан
- развих гестационен диабет
- с някаква скрита инфекция съм (високо ЦРП и неуточнена инфекция, без влияние от първия антибиотик, който пих), може да се наложи да лежа
- бременността е след инвитро

Следя се при Колева, обръща внимание на всичко това, както и на другите неща, които аз искам. Не смята следенето на витамини и 100 показателя всеки месец за излишни. Е, може би има различна представа за колко трябва да е стойността на витамина, но до сега не ми е казвала че излишно пия нещо или да почна да вземам нещо друго, напротив, изписва правилните добавки ако има нужда.

Ходя и при още една лекарка, само за ехограф като много изтрещя Simple Smile Според нея и без да следя витамините ще родя, преди 5г когато никой не е следял са се родили пак хубави деца и тнт.... За нея е пълна глупост и прекалено вторачване това.
Точно от това аз бягам - от лекар, който умаловажава моите виждания. Не мога да знам аз че вит. Б12 е важен за бебето ми и да не го следя нарочно ... тъпо е.
Та в този случай Колева ми изпълнява желанията, а не ми се подиграва, че прекалено много го мисля, тя дори е по-притеснена от мен.

# 473
  • София
  • Мнения: 7 645
Брайда, зарадвах се, като прочетох, че си бременна, засичали сме се отдавна из ин витро темите Hug
Моят опит с Колева и Токуда го написах преди няколко месеца, ще обобщя, може да съм ти полезна- Колева обича да хоспитализира без нужда (което не е безобидно- чудовищен стрес), натиска за секцио (знаех го, но си казвах, че няма да се поддам, все пак като ти каже, че има риск за детето, и 5 други мнения да чуеш, както направих, страха ще остане) и накрая си остави ръцете при секциото ми.
Може би някои от вас си спомнят това, което писах преди време за това, че имам участък в матката, който задържа кръв, на последния преглед, който ходих, лекарят каза, че при мен конкретно е категоричен, че е от техниката на шиене и не е виждал друг път подобен дефект, тъканта е подпъхната при шиене и матката в този участък е изключително изтъняла, при мен нуждата от последваща операция е 100%.
Дано моят опит ти е от полза, успех и леко раждане!

Здравей, благодаря за информацията.
Аз съм за секцио по принцип, защото първото ми беше секцио.
За натискането за болница в момента с моето неизяснено црп аз натискам, а тя отказва.
А за секциото - ти си поредния случай с този проблем и то не само от Колева, а и от Нашар. Имат една специализантка, която шие и прави тези джобове. По-назад има мнения за това. Ще говоря с нея за това.
Имам познати минали секцио при нея и нямат никакви такива драми, според мен проблема е специализантката, която оставят да шие.

Направо ме е страх да мисля вече... аз съм с диабет, Токуда като условия и неанотология е моето място, ама дали ще ме шие някаква специализантка ще стоя на тръни до края.
Аз не знам вече толкова много случаи има на това, защо няма оплаквания към ръководството!

Без значение при кой лекар съм, ръцете всеки може да си остави и това ми е страх, защото моя проблем да не мога да забременея естествено сега е предишното ми секцио, тъй като след него в корема ми беше мешана скара. Е, нямах джоб, но имах слепени яйчници за корема, увити тръби около себе си и каквото се сетите. И въпреки 4 часа кълцане на лапаро, така и не ми проработи репродуктивния апарат.

# 474
  • София
  • Мнения: 542
Ужас. И аз из темите четох, че някои момичета имат проблем със секциото. Аз съм планирана за 10 февруари. Доколкото четох Апостолова оперира с Колева. Доста ще го мисля дали не сбърках с преместването, но и на мен ми трябва добра неонатология. Брайда, на теб кога ти е секциото?

# 475
  • Мнения: 1 501
Значи на мен ми прави секциото Илиев, а видях, че накрая външния шев остави да го направи специализантката, но нямам никакви проблеми. Даже белега ми е незабележим вече - 2 години  и половина по-късно.

# 476
  • София
  • Мнения: 11 477
Аз толкова се бях спекла, че въобще не забелязах кой ме шие. Иначе при Илиев бях и аз. Много съм доволна.

# 477
  • София
  • Мнения: 7 645
То за вътрешния шев е проблема, външния как да е!!
Да, те винаги са двама оператори ама май после оставят шиенето на 3-ти.
Моето секцио ще е далечния юни Simple Smile
Но е ясно, че заради всичко написано, вече поредни случаи с Нашар, Колева, имаше и още лекарки които са замествали Нашар, ме изкарва извън контрол за тия неща.
Болница ок, неанотология ок, лекарки ок, нито Колева нито Нашар оперират от вчера, вече щеше да е писнала цяла София. Явно че има някой друг, който ги прави тия джобове и тая тема не знам как ще се отрази като я подхвана с Колева.
Това е като да решаваш - твоето или на бебето здравето!? Или пък да отидеш там знаейки 100% че после ще имаш проблеми, кървенета и доста други драми особено ако искаш и още едно детенце, заради някаква специализантка и недобър контрол от страна на лекарките.

# 478
  • София
  • Мнения: 542
Да, точно така излиза - да правиш избор между здравето на детенцето и твоето. Но аз също ще попитам във вторник при рутинната женска консултация. Не знам дали ще има ефект. Защо при все че това не е първият случай няма сигнализиране, това не ми е ясно?

# 479
  • София
  • Мнения: 7 645
Защото на епикризите не пише кой ги е шил, не пише името на специализантката и нищо не може да се докаже.

Общи условия

Активация на акаунт