Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 30

  • 53 303
  • 759
  •   1
Отговори

Анкета

Как родихте?

Опции:

# 15
  • Мнения: 3 929
Аз бях със спинална, въпреки че имах и епидурален катетър.
Епидуралният катетър къде се поставя? На една лекция показаха, че е на гърба и се чудих дали не е неудобно по време на раждането.

# 16
  • София
  • Мнения: 508
Аз бях със спинална, въпреки че имах и епидурален катетър.
Епидуралният катетър къде се поставя? На една лекция показаха, че е на гърба и се чудих дали не е неудобно по време на раждането.
В гърба се поставя и тръбичката ти я прекарват през рамото. При поставянето аз бях легнала, но може и в седнало положение. Карат те да си изпънеш гърба "като котка", както каза анестезиологът. Малко е неудобно да се сгънеш толкова с големия корем. Усещаш леко боцване, когато обезболяват мястото преди поставянето и това е. Самия катетър е миниатюрен, не го усещаш като лежиш. Най-неприятният момент за мен беше като ми махаха лепенките, с които е фиксиран - все едно ти правят кола маска на гърба Joy

# 17
  • Мнения: 44
За мен епидуралната упойка беше някакъв кошмар - анестезиологът не ми я постави както трябва ("уцелих някакъв съд, случва се"). Беше болезнено, като отгоре на това имах контракции. Сложи я втори път, ми, хвана ме само от дясно. Лявата страна болеше ужасно, както и анусът. И ме държа точно 30мин.,преди да почне раждането, та реално си раждах без упойка. Това в Токуда вчера. И гръбнакът ме боли ужасно, все едно е чупен. Съжалявам, че си я поисках тая упойка, единствено се надявам, че имаше смисъл, защото ускори процеса - от 5см.разкриетие стана 10см.за този половин час.

# 18
  • Мнения: 1 086
И при мен беше само вдясно и на мен ми се стори безмислена, единствено бях благодарна за нея накрая като ме шиха наистина нищо не усетих.

# 19
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета. Предстои ми регистация за женска консултация. Личната лекарка ми даде направление и ме покъветва да отида при лекар, който следи по ЗК, защото било излишно да плащам неща, които ми се полагат и след 7-мия месец вече да платя за няколко прегледа и избор на екип. Препоръчаха ми д-р Ана Богданова, но може ли някой да ми даде повече инхормация при нея как стои въпроса?

# 20
  • Мнения: 3 929
В Токуда само д-р Живкова и д-р Евтимова (да ме поправи някой за втората, ако бъркам) преглеждат по ЗК. Всички останали са частни, включително и Богданова.

Можеш и на друго място да се следиш по ЗК, не е задължително да е в Токуда, а към 7-8 месец да се ориентираш при кого искаш да раждаш и да ходиш при него.

Но имай предвид, че по ЗК ти се полагат само два ехографа за цялата бременност, всички останали трябва да си ги плащаш.

# 21
  • Мнения: 3 096
Д-р Колева мисля, че преглежда по каса.

# 22
  • Мнения: 45
Само д-р Евтимова и д-р Жекова преглеждат по ЗК, но единственото, което ще ти направят е да те претеглят и премерят, дават и направление за изследвания на кръв и урина. Това е.

# 23
  • Мнения: 328
Някой взимал ли си е пакет за проследяване на бременност? Ако да - кой избрахте и всичко ли си ползвахте от него? Съответно, имаше ли неща, които ги няма в пакета, но ви се наложи да направите?
Чудя се дали е по-добре да си плащам за всеки преглед и изследване или да си взема пакет... нямам представа кой е по-оптималния вариант. Прегледах и вариантите по здравна каса. Ако се вземе пакет, той не обезсмисля ли малко изследванията по ЗК?
Виждам, че има 2 прегледа феталната морфология и то в най-скъпия им пакет. Колко такива прегледа е добре да се направят (със сигурност има ситуации, които изискват повече такива прегледи, но някаква средна бройка би ми била от полза)?

# 24
  • Мнения: 125
Някой взимал ли си е пакет за проследяване на бременност? Ако да - кой избрахте и всичко ли си ползвахте от него? Съответно, имаше ли неща, които ги няма в пакета, но ви се наложи да направите?
Чудя се дали е по-добре да си плащам за всеки преглед и изследване или да си взема пакет... нямам представа кой е по-оптималния вариант. Прегледах и вариантите по здравна каса. Ако се вземе пакет, той не обезсмисля ли малко изследванията по ЗК?
Виждам, че има 2 прегледа феталната морфология и то в най-скъпия им пакет. Колко такива прегледа е добре да се направят (със сигурност има ситуации, които изискват повече такива прегледи, но някаква средна бройка би ми била от полза)?

Здравей,  според мен това с пакетите е напълно излишно. Нито ти идва по-изгодно, нито пък нещо ти спестява. Ако се преглеждаш по ЗК, трябва да знаеш, че това включва кръвни изследвания, но само два ехографски прегледа.
Реално ако всичко върви добре, аз всеки месец си пусках пакет кръвни изследвания и урина в частна лаборатория и си ходих на ехограф два или един път месечно. В момента съм в 9ти месец и ходя всяка седмица на следене на тонове.  Относно феталните морфологии, те са общо три през бременността- (между 11-14 г.с., 16-20 г.с. и 28-31 г.с.)

# 25
  • гр. Костинброд
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета. Предстои ми регистация за женска консултация. Личната лекарка ми даде направление и ме покъветва да отида при лекар, който следи по ЗК, защото било излишно да плащам неща, които ми се полагат и след 7-мия месец вече да платя за няколко прегледа и избор на екип. Препоръчаха ми д-р Ана Богданова, но може ли някой да ми даде повече инхормация при нея как стои въпроса?

Здравей,
Аз се следя при д-р Богданова, но в Оскар Клиник ( в сградата на 20 ДКЦ). Там имат пакети, които комбинират здравната каса и частно. Мисля, че до платихме около 600-700 лв без феталните морфологии. Много съм доволна от нея.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 114
За мен епидуралната упойка беше някакъв кошмар - анестезиологът не ми я постави както трябва ("уцелих някакъв съд, случва се"). Беше болезнено, като отгоре на това имах контракции. Сложи я втори път, ми, хвана ме само от дясно. Лявата страна болеше ужасно, както и анусът. И ме държа точно 30мин.,преди да почне раждането, та реално си раждах без упойка. Това в Токуда вчера. И гръбнакът ме боли ужасно, все едно е чупен. Съжалявам, че си я поисках тая упойка, единствено се надявам, че имаше смисъл, защото ускори процеса - от 5см.разкриетие стана 10см.за този половин час.

И аз бях така 2013 г. като ми я слагаха и ме обезболи само отдясно, а в ляво всичко си усещах. Анестезиолога каза, че така е станало, защото ми я сложи докато лежах и се бях свила и после не се обърнах бързо. Накрая се наложи да ми сложат пълна за да направят секциото.

# 27
  • Мнения: 289
Някой взимал ли си е пакет за проследяване на бременност? Ако да - кой избрахте и всичко ли си ползвахте от него? Съответно, имаше ли неща, които ги няма в пакета, но ви се наложи да направите?
Чудя се дали е по-добре да си плащам за всеки преглед и изследване или да си взема пакет... нямам представа кой е по-оптималния вариант. Прегледах и вариантите по здравна каса. Ако се вземе пакет, той не обезсмисля ли малко изследванията по ЗК?
Виждам, че има 2 прегледа феталната морфология и то в най-скъпия им пакет. Колко такива прегледа е добре да се направят (със сигурност има ситуации, които изискват повече такива прегледи, но някаква средна бройка би ми била от полза)?

Аз си бях взела пакет, този най-съкратения, който е без феталните, защото исках да си ги правя другаде. Още на първия преглед при АГ-то ми каза, че няма смисъл от тези пакети, защото тя може да иска да ми пуска различни изследвания от тези в пакета, които аз така или иначе съм платила, или пък да трябва да се съобразява с тях. Бях платила само половината пакет до 20-та седмица, мисля че беше, и сама се убедих, че не излиза по-изгодно. Съответно втората част не я платих и си ходех без него. Не съм дсе следила никъде по ЗК. Hands V

# 28
  • Мнения: 1 086
И аз не съм ползвала пакет, това според мен е мислено от маркетинга на болницата не от лекарите, като плана за раждане Grinning
По ЗК се следях на друго място, но беше излишно губене на около по 3часа чакане пред кабинета докато се вредя за да спестя 5лв за кръвна картина пълна глупост.

# 29
  • Мнения: 24
Здравейте мили дами. Понеже утре ми е термина, а главата на бебето не може да се стационира на входа на таза (според Др Богданова, размерът на входа на таза не е подходящ за главата на бебето) знаете ли някакъв метод, който да пробвам така, че бебето и по-точно главата да падне надолу? Докторката смята, че шансовете са нищожни и ми предлага да раждам секцио на 3ти, а досега нагласата беше твърдо за естествено.

Общи условия

Активация на акаунт