Колко пари харчите на месец за храна

  • 84 609
  • 2 236
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Около 600-700 месечно давам в Кауфланд, като в това влиза храна, алкохол, препарати и голяма част от козметиката. Отделно купувам само хляб и плодове и зеленчуци, което е още към 150-200 лв на месец. За 4 човека, като децата са пубери и ядат много. Навън не ядем, на работа и училище носим кутии.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 250
Всеки според чергата си. Ако можете да си позволите да харчите 600-700лв за храна - защо не?!? Ако сте от малък град, с малки заплати - и да искате, няма как да стане. И на мен ми се яде сьомга през ден, но... тц! Така че, супер субективно е.
Аз не съм изчислявала, но едва ли надхвърляме 400лв, 4-членно семейство. Предимно готвя.
Не ядем през ден сьомга и готвим постоянно. И пак не виждам как могат да се редуцират хар4овете за храна до 400 лв... Ако имате градина и си гледате зеленчуци, може, но иначе не си го представям.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 7 766
АЗ съм заложила 30 лв на ден като в тази сума влизат освен храната и битовата химия, ТХ, салфетки и други необходими неща за домакинството. Основно само вечеряме у дома. Рядко се случва някой да закусва или обядва. Гледам да подържам някакъв корнфлейкс поне, или някакво саламче Simple Smile. Иначе готвя.


Вече не пазаруваме за няколко дена. Ходя всеки ден до магазина иначе изхвърляме страшно много храна. Чак ми се реве. Започнала съм стриктна политика за купуване, изяждане и минимално хвърляне.Готвя минимални количества и докъдето стигне. Да си дояждат с друго Simple Smile

Предната година бях заложила 20 лв но не стигаха към края на годината. От тази ги направих 30.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 208
Ще погледна и ще пиша, че отдавна не съм гледала.

# 19
  • Мнения: 1 851
Сьомга не ядем изобщо, не обичаме риба просто. ММ може да си поръча на заведение 2-3 пъти в годината, аз - въобще.
Не ядем и други кой знае какви деликатеси или екзотични неща, стандартни храни ядем. Готвя. В тези 600-700 лв. не влиза готова храна, тъй като не консумираме такава. Сумата по ресторанти е отделно.

# 20
  • Мнения: 7 172
Мъжът ми изчислява всеки месец какви разходи имаме. Хоби му е. За тази цел се събират абсолютно всички касови бележки. Харчим средно около 350 евро. Двама възрастни. В тази сума влиза храна, алкохол, също заведения. Не се храним на работните си места. Държим на хубавата храна, готвя. Живеем в чужбина.

# 21
  • Мнения: 46 436
НСЧ ме застреля. Никога не съм успявала така.

Мога да дам за пример днес.
Готвя ориз със зеленчуци и яйца на тиган. Пращам МП на пазар.
Пазарува - 2 краставици, 4-5 чушки, глава лук, ориз, яйца, краве сирене, сок от нар, кафе, торби за смет: 29 лева. Сега гледам бележката. Трагични сме. Grinning
Как? просто на момента сметнах храната...
От 29 лева извади торбите, кафето и сока. Ориза го раздели на колкото пъти готвите и добави към сумата. Сиренето приблизително като свърши виж колк одни са минали и раздели на дните.
Това, ако искаш да видиш за днес.

Иначе ако ти е любопитно, запази касовите бележки и след 30 дни сметни само храните от тях.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 208
Докарах ги 24 лв на ден или 744 на месец за 4 човека, като не слагам джобните на тийнейджърката, които пак отиват за храна.

# 23
  • Мнения: 9 468
ние харчим доста, а и хапваме доста. готви се яко в нас и се търсят производители. основно зависи какво качество храна се купува, там сметките могат много да варират. естествено, че няма как да е еднаква сметката, ако купуваш замразено пиле от женския пазар и ако пазаруваш от малки ферми, например.
не се сърди човече, и аз пазарувам доста от женския пазар, макар напоследък да ходя веднъж седмично. цените на приличните продукти тази година са доста високи. хубави домати за лев-лев и малко не можеш да си купиш, както и хубави плодове за лев. абсурд просто.

# 24
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 421
Пак съм аз. Виждам, че не сме само ние, някой каза, че има значение какво ядем и е напълно вярно. От месото купувам само свинско, рядко пилешко-бутчета, дробчета, сърца. Сирене и кашкавал среден клас. От скъпити сирена-моцарвли, брита и подобни рядко, може би дори не всеки месец. Риби никакви не ядем. Сладко хапваме доста и по някой сок на два-три дни. Плодове не ядем, освен диня и зимата да купя 4-5 пъти мандарини. Салами и подобни не купувам всеки ден и когато взимам не са от скъпите. Прясно много купувам по 1 на 4 дни, кисело мляко само когато готвя Супа или мусака. Хляб яде само мажът ми - по един на 3-4 дни може би...
Еми сега като го написах, ми се струва че още повече харча.....Confused

# 25
  • Мнения: 13 171
Бях събирала бележките няколко месеца и се ужасих.
Готвя всеки ден, но на нас не може да ни стигне четвърт краставица при никакво положение. Преди малко детето изяде половинка самичко. И доматите в една салата са най-малко 4, иначе не стига. Четирима сме сега.

# 26
  • Мнения: 6 928
НСЧ ме застреля. Никога не съм успявала така.

Мога да дам за пример днес.
Готвя ориз със зеленчуци и яйца на тиган. Пращам МП на пазар.
Пазарува - 2 краставици, 4-5 чушки, глава лук, ориз, яйца, краве сирене, сок от нар, кафе, торби за смет: 29 лева. Сега гледам бележката. Трагични сме. Grinning
Как? просто на момента сметнах храната...
От 29 лева извади торбите, кафето и сока. Ориза го раздели на колкото пъти готвите и добави към сумата. Сиренето приблизително като свърши виж колк одни са минали и раздели на дните.
Това, ако искаш да видиш за днес.

Иначе ако ти е любопитно, запази касовите бележки и след 30 дни сметни само храните от тях.
Сега съм се надъхала и започвам да смятам за 1 месец с точност кое за какво е и ще видя къде хвърчат най-много.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 208
Следващият месец с училището доста ще се променят нещата и пак ще смятам. Даже не знам кой коя смяна ще е!

# 28
  • Мнения: 8 793
Трима човека сме, възрастни. Определили сме 20 лева на ден само за храна без нищо друго, но не успяваме да се вместим.
Не ядем много като количество, тримата сме слаби и капризни, но се купува много за пиене. Натурални сокове, пепси, в почивните дни мъжът ми пие бира.Редовно се купуват и разни плодови млека, кремчета, сладолед през лятото. Аз готвя редовно нещо. Купуваме и готвена храна, но често хвърляме.Купуваме и много зеленчуци и плодове. Такива неща като колбаси,кайма, свинско не се купуват изобщо. Само пилешко.Риба изключително рядко. Редовно се купуват яйца, сирене, кашкавал.Мисля, че средно ни отиват по 30 лева дневно. Всички се храним вкъщи, със сина работим от дома. Мъжът ми почти всеки ден си носи храна от вкъщи.

# 29
  • Мнения: 1 508
Около 600лв. даваме на месец за пазар, без да броя храненето навън и обядите в офиса. Двама сме. Rolling Eyes
Но да кажем, че той харчи между 15 и 20лв. на ден за храна на работа, аз сега съм вкъщи. Ядем навън поне 2 пъти седмично. Ако броим и това, харчим около 1000лв. за храна и напитки на месечна база. Astonished

Общи условия

Активация на акаунт