Проблемна дъщеря тийнейджрка :(

  • 22 286
  • 145
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 918
Аз също бях такава дъщеря. Като се сетя какви съм ги вършила, срам ме хваща. Родителите ми бяха изключително строги. Помня баща ми на 16 г. ми определи 20.00 вечерен час. Закъснеех ли с 5 мин. и ме почваше с шамарите, на 15 ме хвана да пуша и ми отряза косата, като на момче. Това няма да му простя никога.Колкото повече ме биеха и наказваха, толкова повече им правех напук.Не се прибирах, употребявах алкохол, честно казано съм пробвала и наркотици, добре че спрях само с пробата Не ходих на училище въобще, не съм се държала агресивно с учителите, те не ме и знаеха коя съм повечето. Появявах се за контролни и класни, едвам вързвах тройките. Имах безброй неизвинени и извинени отсъствия. Добре, че имах готина класна... как успяваше тая жена да ми оправя бакиите не знам.
Положението в къщи беше нетърпимо и за двете страни и на 18 г. си тръгнах от вкъщи с гръм и трясък и отидох да живея с един дръвник. Баща ми се беше отказал от мен, не бяхме говорили с години. Каза ми, че за нищо не става и няма да завърша средното.
Напук се мотивирах последната година, учех и работех .Даже сама си купих рокля и обувки  за абитуриентската вечер.Нашите не присъстваха!!!  Дипломата ми от средното е 3.50, но важното е ,че я имам.
Изкарах книжка, купих си кола, след няколко години записах висше, което изкарах с отличен, намерих си хубава работа. Живота ми тръгна в правилната посока.
Сега съм отговорна съпруга и  майка на 2 деца, които отглеждаме с много любов. С родителите ми сме в прекрасни отношения и сме загърбили миналото. Само, че като гледам на дъщеря ми характера, колко прилича на моя и ме хваща страх. Старая се да я уча да ми има доверие, да споделя с мен, да бъде отговорна, но ще видим какво ще покаже бъдещето. Майка ми , малко ехидно подхвърля, колко приличала на мен и как всичко се връща. Дай Боже да не ме задмине Simple Smile
Е поне няма да й е лесно да ме лъже и мога да й дам полезни съвети.
Бъдете приятел с дъщеря си, обичайте я и я подкрепяйте каквото и да става, иначе може да я загубите! И аз съм на мнение, че средата и гаджето трябва да се сменят, но не мога да ви кажа точно как ще го направите. Успех!

# 31
  • Мнения: 147
Здравейте! Много благодаря на всички отзовали се. Доста изчерпатели отговори получих, оценявам го Simple Smile
Поговорих малко с девойката, тя разбира се се разсърди от факта, че не и имаме доверие и т.н. (както беше казал някой по-горе в коментарите), но бързо й мина. Съгласи се да направи теста,разбира се под мое наблюдение. Нямаше как да не й предложим и нещо в замяна.
И аз съм за комбиниран тест.
И аз. Хубаво е да си свериш часовника.

Еуфория при джойнта няма.
По мои наблюдения, взимат доста амфети и разни боклучави хапове, защото са евтини.
Така ли? Thinking Flushed навремето брат ми опъваше по някой друг джойнт, и при него наблюдавах такава еуфория. Та за това така си мисля. Може и да ме е лъгал, знам ли Grinning

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 23:05 от naslada_99

# 32
  • София
  • Мнения: 38 210
Аз пък ще кажа - възстановете комуникацията помежду си. Направете си някакви моменти "майка и дъщеря". Там мол ли ще е, разходки ли, планина или каквото и да е. Без караници и поучения, само забавления и споделяне.

# 33
  • София
  • Мнения: 17 711
Аз пък смятам, че на авторката няма какво да й даде добавена стойност тук. Звучи много осъзнато и се надявам такива адекватни родители да успеят да намерят решение. Много ми допадна, че се връща назад, за да види къде се корени проблемът. Може би наистина е так, където казвате, но не се винете за минали неща. Сменете училището на първо време, може би това ще помогне и давайте по- скришно с контрола. Ако я карате да пишка пред вас за тест, ще стане още по- зле според мен. И ако не е взимала, може да я подсетите.
Давайте с крайни мерки- град, училище и не лежте на историите, които се пишат тук. Винаги има по 5-6 човека, които се явяват да се похвалят и разкажат страхотната си история как от пияници и двойкари са се превърнали в прекрасни родители и успешни ръководители. А и да са се, това само показва, че всички хора се размножават и назначават, а не непременно, че от гъсеница е станала пеперуда. Това са изключения.
Това си е вашето дете, не е сменено, просто е тръгнало в гадна посока. Помогнете му, вместо да го шамарите. Без караници, но с остри мерки и без обяснения. Успех Peace

# 34
  • Мнения: 304
Трудна тема, много трудна...
Започнали сте война която с битка няма да бъде спечелена!
С бой, заключване и наказания надали ще стане, по скоро работете по връщане на комуникацията и доверието!
Аз бих престанала да обвинявам средата и, (да,може да са ужасни и да и влият зле)но така оневинявам нея и нейното поведение! Бих оставила тестовете за наркотици, даже ще ги направя регулярни(всяка седмица или месец) в замяна ще спра да намилам за цигари или нещо друго, ще отпусна каиша за прибиране срещу информация кога и дали .........ииии не знам, но от сърце Ви желая успех!

# 35
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Теста за наркотици ще го направим още утре. Само да попитам, разбрах, че марихуаната е горе-долу наравно с хероина Flushed в България. Това значи ли, че тестът ще даде положителен резултат? Доколкото знам имаше и тестове, предназначени само за употребата на марихуаната.
Само един съвет по повод тестовете - ако ще ги правите, правете ги изненадващо. Защото съм попадала на съвети - пий 4-5 литра вода, ще изпикаеш всичко и няма да си покаже нищо.

# 36
  • София
  • Мнения: 38 210
Тя е на 16, а вие я биете?
Прекрасно!
Вие трябва да отидете на психолог, защото просто не знаете да общувате с това момиче.
Тя търси начин да се махне от вас и ще го направи на всяка, ама всяка цена.
Освен ако вие не се усетите, че не сте прави и не се промените. Но това едва ли ще стане.

# 37
  • Мнения: 2 681
И какво ще постигнете с теста?
Ако е вземала нещо - да я набиете, да и вземете телефона, да я заключите в къщи.
Ще ви намрази още повече и ще търси начин да се махне от вас.
Може да се престори на послушна и като олабите мерките да избяга с някой мангал.
Или пък да се пробва да избяга през прозореца - съседка в 9 кл. не успя...
След като на почивката е била по-спокойна и разговаряла - ами правете си често почивки заедно.
Така и от средата ще я отдалечите.
Говорете, споделяйте, не я обвинявайте.
Покажете, че я цените и имате доверие.
И моята дъщеря имаше трудни години.  Приятелките и бяха боклуци, но пък попадаше на много свестни момчета. Мина периода и до сега приятелите и са само момчета, едно момиче. Към 11 кл. им идва ума в главата и се кротват. Само да са здрави, другото се нарежда.

# 38
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Идва им акъла, така е. Стига щетите да не са непоправими - бременност, злоупотреба с наркотици. Мен от тия неща само ме е било страх. За бременност не толкова, защото моята не си е падала никога по безразборни връзки, нито е влюбчива, много трудно се навива да излезе с някой. Но с наркотиците сън не ме ловеше. Първо, защото аз самата никога нищо не съм употребявала (дори трева), второ - всички около нея пафкаха трева, тя включително. Кълнеше се, че не е редовно и т.н., но аз много избеснявах. Тестове праве, наказания, скандали, всичко. Но минава и тоя период, стига да не е наистина редовно, защото нейна съученичка така потъна. Много добро момиче беше, но тая трева определено я довършва. Чувам, че и на по-сериозни неща е минала. За това внимавайте и говорете много.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 132


  Приятелките и бяха боклуци...

Много грозно изказване...Тези "боклуци" както ги наричаш също са нечии дъщери и надали знаеш всичко за тях.

# 40
  • Мнения: X
Потърсете този човек. Ако има някой, който наистина ще ви помогне, това е той.
http://www.yuri-katsarov.com
Но не отлагайте... Ще изпуснете положението иначе. А и очевидно някъде грешите!

# 41
  • София
  • Мнения: 61
Не прочетох всички отговори, но това което мога да ти кажа е от личен опит, защото и аз бях отвратителна тийнейджърка. Плъзгах се по тъч линията, за да видя какво ми е позволено и колко далече наистина мога да стигна. На дъщеря ти и трябва свобода и отговорности. Остави да я се гримра и каквото друго там прави, забраните и шамарите никога, ама никога не помагат. Също така обаче трябва да я оставиш да намери начин сама да си изкарва джобните за токчетата и гримовете. Не и се бутай, не я притискай и не се прави на готина майка, ти не си и приятелка, а родител. Завършването на училище също е нейна отговорност, ако я изключат или остане да повтаря и кажи че ще трябва да намери начин сама да се издържа. Мен това ме очовечи, работата. Също така това ми даде така мечтаната самостоятелност, на 18 вече не живеех с родителите си, а малко по-късно ме приеха и в университет. Това е труден период от живота и оставам с впечталението, че се чувства задушавана, което води до още повече изблици.

# 42
  • София
  • Мнения: 650
И какво точно да работи тийнеджърката, че да си купува гримовете сама, като чисто законово е забранено?
Тя работа си има- да ходи на училище и да се образова и просвещава. И там е част от проблема- това че образователната система не може да ги държи ангажирани и заинтересовани да се занимават с нещо полезно за тях, а не да мислят глупости и да се шляят безцелно.

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 14:29 от Mamamuu

# 43
  • София
  • Мнения: 38 210
На колко години е точно?
Кой клас ще е?
Електронен дневник нямате ли?

# 44
  • София
  • Мнения: 650
Потърсете този човек. Ако има някой, който наистина ще ви помогне, това е той.
http://www.yuri-katsarov.com
Но не отлагайте... Ще изпуснете положението иначе. А и очевидно някъде грешите!
Аз за Младен Владимиров се сетих, няколко интервюта съм гледала с него точно по проблема и ми се строи доста вещ по темата.

Общи условия

Активация на акаунт