Възпаление на дихателните пътища, при какъв специалист да отида.

  • 1 056
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте, във връзка с една продължителна кашлица от около 10 дни посетих личния лекар. След като ме преслуша установи, че при белите дробове всичко е нормално. Погледна ми гърлото и каза, че имам инфекция.

Предписа ми:
-антибиотик
-кортикостероид
-сироп за кашлица
-мултивитамини

Отказа да даде направление /при него като цяло е доста трудно да се снабдиш с тази ценна книга/. И така, преди да започна да приемам антибиотика и кортикостероидите бих желал да се консултирам със специалист. Но въпросът е към какъв да се насоча - УНГ или пулмолог или друг ? По лекарствата, които ми е предписал мисля, че става въпрос за инфекция на дихателните пътища- дори и амбулаторен лист с диагноза нямам...

# 1
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Посетете УНГ и нищо не приемайте преди да се знае какво точно е състоянието ви. М/увременно можете да пиете чай от босилек и да приемате витамин Ц.

# 2
  • София
  • Мнения: 162
Имала съм такава упорита кашлица, никакви сиропи не помагаха. Не бих пила антибиотик и кортико при всичките ми уважения към лекарите. Пробвай това, ако искаш:

3-4 листа индрише, 3 с.л. босилек ( сух от пакетче става), 3 счукани с черупките ореха. Вариш 5 мин. в около 500 мл вода, прецеждаш и пиеш на 3 пъти през няколко часа. Може да подсладиш с мед.

За 1 ден спира кашлицата, не само при мен, но и колкото други хора около мен са го пробвали.
Ако пък не стане при теб, тогава друг лекар и лекарства. Успех!

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 14:17 от elim

# 3
  • България
  • Мнения: 32
Лекарят, без да пусне изследвания, каза ли каква е инфекцията? И си върза гащите с широкоспектърен антибиотик и кортикостероид?!
Ако няма гнойна инфекция в гърлото, може с бабешки средства - има ги куп. Но, ако има зелени секрети отнякъде, със сигурност е бактериална инфекция и ще трябва антибиотик. Не съветвам кортикостероида да се взема!

# 4
  • Мнения: 83
Благодаря на отзовалите се, определено ще пробвам описаната рецепта, защото имам хроничен проблем с тази кашлица. Днес бях при УНГ, изписа ми антибиотик Молоксин и Ердомед капсули. Ще предприема съответното лечение, тъй като не искам да се повтори случая от миналата година, когато не взех никакви мерки и кашлицата ме държа над 1 месец. 

Общи условия

Активация на акаунт