Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза! 2

  • 74 895
  • 697
  •   2
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 627
Здравейте, на какъв матрак е полезно да спи дете със сколиоза? Препоръчайте степен на твърдост, марка. Ползвате ли ластични колани, коригиращи стойката? Мислех да купя, но не знам какъв точно и дали ще е полезен или по-скоро нете
По -скоро не. Опъването ще е двустранно, което не е препоръчително.

# 46
  • Мнения: 2 113
Давате ли на децата протеинови шейкове? Дали е добре да приемат протеини в такъв вид?

# 47
  • Мнения: 1 684
Какъв е смисълът от тях. По добре да си яде яйца и риба

# 48
  • Мнения: 5 593
Не знам дали съм писала в старата тема за това. Преди 5г. водих детето на косултация в Спадър спорт евентуално за   фитнес тренировки. Та момчето там спомена за хранене от типа ВМ-НВХ с цел изграждане на мускулатурата. Не съм задълбала, защото се стреснах, че ни предлагат програма със силови тренировки.

# 49
  • Мнения: 4 414
Не знам дали съм писала в старата тема за това. Преди 5г. водих детето на косултация в Спадър спорт евентуално за   фитнес тренировки. Та момчето там спомена за хранене от типа ВМ-НВХ с цел изграждане на мускулатурата. Не съм задълбала, защото се стреснах, че ни предлагат програма със силови тренировки.
Спайдър спорт са манияци на тема ВМ-НВХ. Аз не смятам, че това е подходяща диета за растящи деца. Това беше причината да не ги избера за дъщеря ми. Иначе тренировките с тежести са много добри, ако ги направи професионалист и ги съобрази с детето и неговия конкретен проблем.
Все пак, смятам, че Шрот е най-доброто за сколиоза + заздравяване на мускулатурата(с фитнес, плуване).

# 50
  • Мнения: 5 593
Aбе, професионалисти, ама гаранция Франция. Като ми казаха, че усилено ще вдига тежести и ...

# 51
  • Мнения: 19 270
Силовите тренировки изграждат мускулатура. Сега за колко големи деца са подходящи не знам.
Нашите упражнения от Чонгов са с гири, но леки. Тя моята и не може да вдигне нещо тежко.

Имаше ли лагер в Русковец и някой ходи ли? Доволни ли сте? Ние бяхме там, когато трябваше да бъде лагерът, но не видяхме деца.

# 52
  • Мнения: 5 593
Е да де, къде са гиричките, къде вдигане на тежести.

# 53
  • Мнения: 9
децата трябва да плуват поне 2 пъти седмично

# 54
  • Мнения: 165
Аз се записвам да следя и евентуално да съм полезна на някого, ако иска някаква информация за операция.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 883
Момичета, децата ви имат ли болки в кръста понякога и как се справяте с това?

# 56
  • Мнения: 5 593
Понякога позата на седене я ''схваща" някъде. Ходи на кинезитерапевт. Лекарство за това не съм давала.

# 57
  • Мнения: 199
Здравейте,
някой да е посещавал Шрот упражнения в Пловдив? Спорт и здраве на Борислав Чонгов вече имат такива групи в Пловдив?

# 58
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. Предстои ми най-важното решение в живота ми .На 29 години съм и имам сколиоза която получих в тийнейджърските ми години на около 12-13годишна възраст.Тук където живея град Ливърпул докторите ми предложиха да ме оперират защото само така може да ми се помогне тъй като моите градуси са доста сериозни около 66 градуса изкривяване.Притеснението ми идва от това,че не съм раждала все още и от това какви ще са последствията ми ако се реша на подобна операция.
При всяка операция си има риск и в моя случай има малъм шанс за парализа, инфекция, дори смърт. Тук говорим за случаи веднъж на 1000 и веднъж на 100 случаи, по думите на доктора. Като факти ми казаха че ще загубя еластичността на гръбнака ми. Няма да мога да се навеждам както до сега и т.н. Казаха ми че болката ще я имам и в двата случая, единствено печеля козметична промяна.  Имам време да мисля но такова решение се взема трудно.Моята операция се води козметична,ще имам изправен гръбначен стълб сведен от 66градуса до 20%,стойка, 5 см повече височина  и правилна походка.Болките ще си ги имам пак,това което ми беше обяснено е че видимо ще изглеждам по-добре.Питам се заслужава ли си има ли някой който е минал през това ако може да помогне със съвет ще съм му много благодарна и признателна.За мен е важно и ще се радвам ако някой е минал такава операция да ми каже какво се е променило как се чувства,какъв му е живота след операция и дали има значими промени Благодаря много за отделеното време.Поздрави Деница

# 59
  • Мнения: 6 536
Деница, какви проблеми ти създава към момента сколиозата? Болка? Силна, търпима, на моменти, постоянно?
За мен козметична операция и сколиоза 66% градуса не са съвместими понятия.
След като ти предлагат операция в чужбина има ли някакви по-нови методи, които ти предложиха?

Общи условия

Активация на акаунт