Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза! 2

  • 74 890
  • 697
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 635
Ако детето е с корсет, има ли значение, на какъв матрак спи?
Не знам. Ние го купихме преди да сложим корсета. С това спане по корем ме побърква! Когато ревне малкото по 2-3 пъти на нощ за вода, тя е вечно по корем.

# 31
  • София
  • Мнения: 9 517
Ако детето е с корсет, има ли значение, на какъв матрак спи?
Не знам. Ние го купихме преди да сложим корсета. С това спане по корем ме побърква! Когато ревне малкото по 2-3 пъти на нощ за вода, тя е вечно по корем.
Малка е още, затова, моята се научи за седмица да не спи по корем - буди се и се обръща, ще свикне.

# 32
  • Мнения: 5 591
Извинете за включването, защото спането по корем не е ОК. (Аз забелязвам, че откакто си сменихме матрака с по-твърд спя най-удобно по корем).

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 626
Защото няма как да спиш по корем с нос забит във възглавницата, за да ти стои изправен гръбнака. Глават ако е на една страна и става усукване. Ако имаш и сколиоза и усукваш на неправилната страна, изкриеяването се увеличава...

# 34
  • Варна
  • Мнения: 418
Момичета, здравейте! Моля за информация за треньори по плуване, физиотерапевти и т.н. наясно със сколиозата във Варна. За съжаление тук специалистите, включително и ортопедите със сериозно отношение към проблема, са малко. А уж сме голям град!

# 35
  • Мнения: 4 414
Някой спомена за ремъците по-горе. Ние купихме ленти от Стената, аз ги заших и вършат чудесна работа.
https://stenata.com/72-lenti-na-metr

# 36
  • Варна
  • Мнения: 418
Искам да попитам, ако някой е запознат, дали е полезно висенето на лост при сколиоза. Обмислям дали да не сложа такова чудо в стаята на младежа. Четох из разни сайтове, че се препоръчва при гръбначни изкривявания и дори не било необходимо да се правят набирания, а само висене по 10-20 Мин на ден било достатъчно. Ако някой е говорил по въпроса с квалифицирано лице, моля да сподели!

# 37
  • Мнения: 2 113
Аз не съм запозната, но ще питам терапевтката на моя син. Ако е добре, това е идея и ние да се замислим за лост.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 355
Аз съм го чувала като добро решение при болки в кръста.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 418
Аз не съм запозната, но ще питам терапевтката на моя син. Ако е добре, това е идея и ние да се замислим за лост.

Моля да споделиш после мнението й!

# 40
  • Мнения: 2 113
Да, разбира се!

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 626
Според мен само висене няма да помогне. Само ще разхлаби връзките. Ще трябват и упражнения за укрепване на мускулатурата и то индивидуални спрямо вида, посоката... на вашата сколиоза.

# 42
  • Мнения: 4 414
Искам да попитам, ако някой е запознат, дали е полезно висенето на лост при сколиоза. Обмислям дали да не сложа такова чудо в стаята на младежа. Четох из разни сайтове, че се препоръчва при гръбначни изкривявания и дори не било необходимо да се правят набирания, а само висене по 10-20 Мин на ден било достатъчно. Ако някой е говорил по въпроса с квалифицирано лице, моля да сподели!
Висенето помага, но не е достатъчно. Дъщеря ми прави Шрот упражнения и в тях има висене на лост, но е комбинирано с корекция на гръбнака и други упражнения.

# 43
  • Мнения: 2 113
Попитахме терапевтката на сина ми за ползата или вредата от лоста. Отговори ни, че зависи колко са развити раменете и раменните мускули. При слаби рамене това не е полезно. Трябва първо да заякнат, пък тогава.

# 44
  • Мнения: 2 063
Здравейте, на какъв матрак е полезно да спи дете със сколиоза? Препоръчайте степен на твърдост, марка. Ползвате ли ластични колани, коригиращи стойката? Мислех да купя, но не знам какъв точно и дали ще е полезен или по-скоро не

Общи условия

Активация на акаунт