Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 5

  • 45 694
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 051
По повод детските гинеколози :
Тонка* е споменала, че е водила дъщеря си в Шейново и аз се поразрових. Намерих това: "Към отделението е разкрит кабинет Детско-юношеска гинекология, в който работят опитните д-р Китанова и д-р Петрова, оказвайки квалифицирана помощ на деца с гинекологични проблеми." Явно някоя от двете е прегледала детето. Супер е, че вече има такъв кабинет! В София със свещ да търсиш детски специалисти в определени сфери. Д-р Сираков вече е професор и при все, че дълбоко го уважавам, човекът вече си е на възраст. Не работи в Майчин дом, само в частен кабинет.
От него знам, че детска гинекология практикува и д-р Сесил Кедикова, която е специализирала при него. Не мога да дам отзиви, защото не сме я посещавали.
Надявам се да съм била полезна и благодаря на Тонка*, че сподели с нас. Добре е да сме подготвени.

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Благодаря за мненията. Бюстиета носи по нейно желание от няколко месеца, но сега лятото не се сеща. Явно й е топло. Дано да се поразмине до училище.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 036
Ско, благодаря! Д-р Петрова беше нашата гинеколожка. Като видях двете имена, написани от теб, се сетих. Недай си боже, ако има проблем, отново при нея ще отидем, без да се замислям.

# 18
  • Мнения: 22 343
Тонка, ами що...щото и другите носят и да сложи и тя. Simple Smile
Явно пък се притеснява, че под разни светли тениски се виждат зърната на гърдите.
Преди не и правеше впечатление.

# 19
  • Мнения: 18 268
Полезно инфо за детските гинеколози. Аз от д-р Китанова съм много доволна, макар и като гинеколог за възрастни. Има и частен кабинет, но последния път ми предложи час след месец.

# 20
  • Мнения: 3 051
Това е добре. Явно и двете си ги бива.

# 21
  • Мнения: 3 865
Вярно ли е, че след първата менструация една ли не спира растежът. Е не съвсем, но много се забавя. С други думи - ако си нисък когато се неразположиш за 1 път това е знак, че ще си останеш нисък завинаги. Аз по себе си не мога да съдя, защото никога не съм имала бърз пубертетен растеж - цял живот съм си расла равномерно и след мензиса си порастнах сигурно още десетина сантимерта. Но наблюденията ми върху други деца показват силно забавяне на растежа

# 22
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Аз след първата менструация спрях да раста/152см. /. Силно се надявам при дъщеря ми това да не се случи, че е едва 146см, миналия месец беше първия цикъл. Този месец ще навърши 11год. Бюстиета с голяма мъка почна да носи сега лятото, в началото на жегите ходеше с тениска и отдолу потник, има малки гърди и прозират под тениската, наистина не става без бюстие. Купих сигурно 3-4 модела, все ѝ бяха неудобни...Сега си ги носи всичките, свикна Simple Smile

# 23
  • Мнения: 22 343
Надявам се това да са само бабини диветини и да няма подобна зависимост м-у цикъл и растеж.
Не ми звучи нито логично, нито нормално.

Дъщерята е 144см, след 2седмици ще стане на 12г. Дребна е като цяло и няма да порасне много висока.

# 24
  • Мнения: 3 051
Има такава зависимост, но е свързана със забавяне на растежа, а не с неговото спиране. Дължи са на хормоналните промени, които настъпват и стартиране на втвърдяването на костите като следствие на първото. И пак всичко е строго индивидуално. За рязко спиране на растежа обаче, от деня на идване на първия цикъл, изобщо не може да се говори.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 635
И моята щерка иска да носи бюстиета, но не защото има нещо, а защото някои момичета й се подигравали при събличане за физическо. Обещах да й взема за новата учебна година, но като знам каква досада е, хич не ми се искаше да започва от сега.

# 26
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
Не мисля,че е вярно.Моята дъщеря/декември прави 14год/ през последната година и половина дръпна много на ръст.Цикъл има от миналия октомври .

# 27
  • Мнения: 3 865
това и казах - силно забавяне, а не рязко спиране

# 28
  • Мнения: 8 452
Светилица, подутата гърдичка ще спадне за 1-2 месеца, другата ще започне да расте и двете ще се изравнят. Поне при дъщеря ми така се получи.
 Не се притеснявай излишно, и с други майки сме коментирали такива случаи в темата.

# 29
  • Мнения: 452
Ехе, майчета колко сте изписали! Ние днес ходихме на гинеколог, заради това, че и дойде втори път и казаха, че на ехографа не се вижда нищо притеснително, всичко е наред, няма кисти. Обясниха ми, че било нормално както да не дойде, така и да дойде два пъти.
Моята дъщеря също преди да и дойде цикъла имаше много обилно течение и само я мъкнех да и вземат секрети...накрая като и дойде и мина и течението.

Общи условия

Активация на акаунт