Детенце от ромски произход

  • 27 263
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Защото гените на тризнаците, ако не са еднояйчни, също не са еднакви. Хората, забелязала съм, понакога под "гени" разбират "проявено у родителите", а то далеч не е само това. Характерът не е нещо, спуснато отгоре от Господа - "вроденото", физическо или психическо, се поражда именно от ДНК-то преди всичко. В малка степен - от негенетични влияния върху плода преди раждането. Макар че тук, разбира се, няма как вече да се води форумен спор с доводи - просто едни хора смятат, че съществува душа или нещо от сорта, други, като мен, смятат, че обяснението е другаде.
Аз мисля, че е възможно да се сещам коя потребителка от един друг форум си. Извинявам се още веднъж, че горе те обърках с друг и те подбрах така. Wink

# 121
  • Мнения: 12
Защото гените на тризнаците, ако не са еднояйчни, също не са еднакви. Хората, забелязала съм, понакога под "гени" разбират "проявено у родителите", а то далеч не е само това. Характерът не е нещо, спуснато отгоре от Господа - "вроденото", физическо или психическо, се поражда именно от ДНК-то преди всичко. В малка степен - от негенетични влияния върху плода преди раждането. Макар че тук, разбира се, няма как вече да се води форумен спор с доводи - просто едни хора смятат, че съществува душа или нещо от сорта, други, като мен, смятат, че обяснението е другаде.
Аз мисля, че е възможно да се сещам коя потребителка от един друг форум си. Извинявам се още веднъж, че горе те обърках с друг и те подбрах така. Wink

Magdena, не съм от друг форум.
Аз съм ДарЗаМен, стар потребител на този форум, не съм писала от осем години тук. Виж, една от закованите теми на първа страница е моя - тази за малките и големи проблеми с децата.
Само в онази тема поглеждам понякога и точно там една жена питаше, дали някоя от "по-старите" майки може да разкаже опита си. Това и сторих. Simple Smile

Няма нужда да спорим за останалото, нека всеки остане с убеждението си, така е напълно ок за мен.

# 122
  • Мнения: 11 737
ДаровеЗаМен, благодаря за споделеното. Аз отправих призив към осиновителите да погледнат тук и споделят личния си опит. Съжалявам, че темата ти е замряла, а би било полезно да имаме място, където да споделяме пробелмите си, защото те понякога са по-специфични.

# 123
  • Мнения: 16
Чета и се чудя, кой нормален възрастен човек ще коментира или обижда друг човек или дете?!? Колко трябва да си пропаднал и да си се комплексирал, за да злорадстваш за цвета на кожата/очите/формата на носа/зъбите/теглото или каквото и да е у друг човек?!!?  newsm78
Не знам, Натали. Безкрайно съм изненадана да установя, че никак не са малко подобни хора.

# 124
  • Мнения: 357
speranza33 дали все пак взехте решение за детето

# 125
  • Мнения: 921
Случайно или не - отново попаднах тук след много, много време. Не съм влизала повече от 10 г., тъй като ежедневните грижи и проблеми изместиха времето ми за този форум. Признавам си, обаче, че сега осъзнах, че ми липсват разговорите с DaroveZaMen, MAMA GALQ и другите, които бяха тук преди време, когато аз поех по пътя към осиновяването. Тук "пораснах", "узрях" и получих много ценни съвети и помощ, без които щеше да ми бъде много трудно. Хубаво би било да се срещнем пак, да се порадваме на децата  (колко ли са пораснали всички?) и да споделим успехите и трудностите през годините.

# 126
  • Мнения: 96
Здравейте! Изчетох повечето коментари и реших да се включа защото тази тема вълнува и мен. Ще ви кажа, че и аз съм осиновено дете. Майка ми твърди, че не съм циганка, нямам идея аз съм възпитана не като такава и съответно не се чувствам циганка. Но съм тъмна, мургава, майка ми също е тъмничка, но нейните черти са като чели по разлипни от моите не знам. Искам само да ви кажа, че възпитанието е много важно, говоренето също. Ако решите да вземете това детенце, му говорете много.Не знам какво друго да ви кажа. Да речем, че аз съм циганка, аз не се чувствам като такава, не ме влече палга, кючеци, пиене, и там каквото е актуално за циганския живот. Майка ми пък ми казва, че не са искали ромско дете, защото кръвта вода не става и шяло да го влече просто циганското. Сега не знам, непременно цветът на кожата ли е фактор какъв си. Извинявам се дългия, и не подреден коментар, но просто почувствах лично темата. 🙂

# 127
  • Мнения: 28 874
Не е задължително да си с ромски произход, ако си мургава.
Едно съседче прилича наистина на ромче - кожа, коса, черти, но със сигурност не е. Познавам родителите му, просто са се съчетали гените от двамата и е взело кожата на единия, косата на другия и така....

# 128
  • Мнения: X
Не го мисли, Ани. Щом не се чувстваш циганка, значи не си. А цветът на кожата наистина няма значение. И майка ми, и дядо ми, и синът ми са бели българи, ама са по-мургави и от цигани. Като казвам "мургави", значи синът ми може да мине за сирийски бежанец.

# 129
  • Мнения: 96
Благодаря ви Hug Всички около мен са бели, и аз да ви кажа това ми е комплекс. Като дете много ме обиждаха.

# 130
  • Мнения: 28 874
Аз пък много харесвам по-тъмна кожа. ММ е по-тъмен и това се надявах, детето също да е с такава, понеже аз съм много бяла и е ужасно.

# 131
  • Мнения: X
И аз така. Кой каквото си няма, това иска. Така завиждам на мургавите хора за тена. Аз, каквато съм бяла и изгарям, максимум да придобия тен на увехнала ряпа.

# 132
  • Мнения: 3 732
Прочетете за Аспаруховите българи.

Снаха ми е мургава, родителите й също. С болка споделя как са й се подигравали, че е циганка. А не е ...

Имам мургава колежка, българка е. Детето й е бяло.

# 133
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
Благодаря ви Hug Всички около мен са бели, и аз да ви кажа това ми е комплекс. Като дете много ме обиждаха.
Тия деца дето са те обиждали, да ги хванеш, и да ги спукаш от бой. Вярно, че децата са по-директни, ама на някои им трябва сопа. Хич да не ти дреме, гени се мешат и всичко е един тюрлю гювеч. На мен майка ми и баща ми са с черни коси, тъмни очи, а аз съм със светла коса и със сини очи, на дядо ни приличам от страната на баща ми изцяло и по форма на лице и всичко. Прегръдки! 🥰

# 134
  • Мнения: 96
То и аз не се усещам като такава, но знаели човек. Майка ми знае само за жената, която не ме е родила, че не е циганка,но бащата не знае кой е от къде е. Странното е, че е от Смолян мен ме ражда във съвесм друг град,а нашите ме осиновяват във пък друг град. Леля ми е имала близка във дома от, който са ме взели та тя проучила жената, която ме е родила от къде е. Но аз нямам нимакъв интерес да ровя инда търся тази жена, просто не го чувствам, и да я намеря какво?! Аз обичам мама и тате толкова много, че не мога да си представя други родители. Да не са идеални, но ме отгледаха с много любов, много грижи и разбиране..... Сега карам редовно мама да ми разказва как ме е видяла и взела. И си мисля, че аз съм си ги избрала, защото каза "Ти като ме видя започна да се смееш и да подаваш ръчички да те взема" била съм на 8м. Това е било най-хубавият ми ден, денят в който съм получила най-добрите родители и баба и дядо. Обичам ги и цял живот не мога да им се отблагодаря за добрината им към мен. Веднъж не усетих пк различно отношение към мен.Аз се чувствам добре, забравила съм вече обидите приемам се такава каквато съм и така. А дори и да ме е родила някоя циганка, аз не се чувствам такава нямам такива хора в обкръжението си и слава на Бог,че нямам.

Общи условия

Активация на акаунт