Хотелите във Велинград - 11

  • 42 631
  • 784
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 069

Не става въпрос за тези,който слизат рано на басейн. Става въпрос за тези,което най-демонстративно се качват в стаята да си починат 2-3 часа,а понякога дори не се връщат,а си оставят кърпите на шезлонга. И когато говорим за цяло семейство това са 4 шезлонга. Но според Вас такива хора нямат вина.

Пак да ви попитам, седите ли с часовник, за да решите, кой е в басейн/СПА и кой е забегнал в стаята си ?
Че има такива хора - има, но как взимате решението ми е любопитно ? Simple Smile
Или щом има кърпа и не са на шезлонга, значи са в стаята/ресторанта и так далее Simple Smile

# 661
  • Мнения: 19 476
Ключовото тук е, че има максимум 10 шезлонга за 600 гости. Нито едните, дето са го заели по-рано имат вина за това, нито тези, които си поспиват повечко или слизат по-късно на СПА. Масово СПА центровете не отговарят на броя туристи, които поема хотелът и затова е така. И докато в басейна може да се тъпчеш, няма как да прилегнеш на шезлонга до друг почиващ, нали? Тоест вина имат изцяло мениджърите на хотелите, които принуждават гостите си да търпят подобни ситуации.

Не става въпрос за тези,който слизат рано на басейн. Става въпрос за тези,което най-демонстративно се качват в стаята да си починат 2-3 часа,а понякога дори не се връщат,а си оставят кърпите на шезлонга. И когато говорим за цяло семейство това са 4 шезлонга. Но според Вас такива хора нямат вина.
Според мен който е на почивка, не може да си следи часовника колко време заема шезлонга, също така да не го напуска, заради раздразнения на останалите туристи. Ако има достатъчно, няма нужда да се съобразява някой непрекъснато. Как във Велина няма проблем с шезлонгите, във Вела хилс и Роял спа има? Този проблем с метнатите хавлии съществува и по цялото ни черноморие, вече ходя там, където шезлонгите и чадърите се плащат, там има железен ред.

# 662
  • Мнения: 1 397

Не става въпрос за тези,който слизат рано на басейн. Става въпрос за тези,което най-демонстративно се качват в стаята да си починат 2-3 часа,а понякога дори не се връщат,а си оставят кърпите на шезлонга. И когато говорим за цяло семейство това са 4 шезлонга. Но според Вас такива хора нямат вина.

Пак да ви попитам, седите ли с часовник, за да решите, кой е в басейн/СПА и кой е забегнал в стаята си ?
Че има такива хора - има, но как взимате решението ми е любопитно ? Simple Smile
Или щом има кърпа и не са на шезлонга, значи са в стаята/ресторанта и так далее Simple Smile

Ама ако искате и сто пъти ме попитайте едно и също и после не четете отговора! Все ми е тая!
Казах,че ня съм си позволила на никого да махна картите,макар,че е било явно кой на къде отива.
Сигурно мислите,че спасителя,който така или иначе умира от скука,не може да прецени кой от колко време га няма от всичките 50 човека на басейна! Хайде моля Ви се!

# 663
  • Мнения: 1 069
Той въпроса ми не беше само към вас, а към всички махащи току така хавлии.

# 664
  • Мнения: 1 397
Той въпроса ми не беше само към вас, а към всички махащи току така хавлии.

Да бе,ама цитирате мен!

# 665
  • Мнения: 1 069
С това "бе" приключихме, гледайте си прическата и се наслаждавайте на почивката си.

# 666
  • Мнения: 1 397
С това "бе" приключихме, гледайте си прическата и се наслаждавайте на почивката си.

Много е лесно да се направите на засегнат! Все тая! Винаги сте в опозиция,но никога не успявате да защитите доводите си! Заради такива,които вечно имат какво криво да кажат,много хора спряха да споделят мнението си,за да не влизат в глупави спорове,в какъвто съм аз в момента!
Писах просто,за да похваля спасителите на Арте,които съблюдават адекватно ситуацията,но сега съжалявам,че го направих.
Толкова запалено питахте дали някой засича време с часовник преди да махне кърпата,че почти съм сигурна,че сте точно от тези,за които иде реч по-горе. Все тая! Цитирахте мой пост,при все,че 10 пъти написах,че не съм махнала никога кърпата на никого,след това обяснихте, че не визирате мен и накрая сте обиден! Ами прощавайте!

# 667
  • Мнения: 9 776
Анелия, не се трови. Simple Smile
Аз кърпи не съм махала, отмествала съм обаче. В един хотел стоим поне 5 дни. Достатъчно да запомним останалите посетители, децата им, че и кърпите, виждаме кой по кое време слиза на закуска и кога после идва на басейна. Без да си го поставяме за цел. Просто ставаме рано и се засичаме с 5 човека на закуска понякога. Разбирам хората, че искат да спят до късно през отпуската си и т.н. Ми да спят, не ми пречи. Ама да не  заемат лежанките.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Ние се със съпругът ми също се чудим къде да отседнем за 2 нощувки без децата. Примерно на 2-3.02 неделя и понеделник.Нямам особено големи изисквания, но ми се иска да е топло и храната да е вкусна. Сякаш предпочитам да е по малък хотел. Не съм настроена за въпросителни погледи след скорошно раждане. Така самостоятелно в спа хотел не сме ходили. Отсядали сме винаги с децата и почивката е била насочена главно към тях. Исками се да има и халати за да не мъкна количества багаж. Загледах хотел Здравец, но е сякаш прекалено голям за моите виждания. Вие какво ще ме посъветвате?

# 669
  • Мнения: 11 984
Акватоник бих препоръчала, но храната... да кажем става.

# 670
  • Мнения: 5 895
Не е вярно, че във Велина няма проблем с шезлонгите. На външния басейн лятото е постоянна драма дори и за засенчената страна. Същото е и зимата във вътрешния.

Такъв проблем се решава само, ако има толкова шезлонги колкото са и гостите. Което няма как да стане при ограничено място.
При условие, че на шезлонга няма лични вещи извън кърпа и шезлонга не се ползва повече време е очевидно, че е запазен по стар руски/български маниер.
Изобщо нямам никаква драма да разкарам проснати кърпи от шезлонг, който очевидно не е докосван от часове. В крайна сметка всички плащаме за една и съща услуга.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 14:53 от Fancy

# 671
  • Мнения: 19 476
Лятото на поляната до закрития басейн има шезлонги колкото искате. Не е нужно всички да сме до водата точно, а и около външния басейн е доста шумно.

# 672
  • Мнения: 5 895
Което не променя факта, че не стигат шезлонгите около басейните. Нито зиме, нито лете. На поляната на мен лично не ми е ок да плажувам и да ходя в закрития басейн на 30 градуса външна жега. И там също в повечето случаи са се заемали шезлонгите точно по обсъждания начин.

# 673
  • Мнения: 1 069

Изобщо нямам никаква драма да разкарам проснати кърпи от шезлонг, който очевидно не е докосван от часове.

Часове е много, час максисум, даже и час е много, но пък има такива киснещи се индивиди Simple Smile

# 674
  • София
  • Мнения: 4 884

Изобщо нямам никаква драма да разкарам проснати кърпи от шезлонг, който очевидно не е докосван от часове.

Часове е много, час максисум, даже и час е много, но пък има такива киснещи се индивиди Simple Smile

А как реагират после собствениците на кърпите? Вдигат ли грандиозен скандал? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт