Хотелите във Велинград - 11

  • 42 529
  • 784
  •   1
Отговори
# 45
  • тук и там
  • Мнения: 11 398
Ние  6-та или 7-ма поредна година бяхме на Макси.Тази година ,за първи път останах доста разочарована.
Наемаме всяка година по две стаи,защото ходим със майка ми и баща ми,които ни помагат за децата.
Тази година,бяхме настатени във 101  Б по спомен.Оказа се че има разлика във банята,нямаше отделна душ кабина и вана,а някаква стара душ-кабина със завеса.За първи път ни настаниха в такава стая,до сега си мслех че всики стаи са еднакви.Останахме в стаята, не държах на вана и нормална душ-кабина ,но каква се оказа изненадата ми когато цялата баня (и тоалетна съответно,защото са заедно) плувна във вода след ползване на душа.А -сме 4 човека със децата,та след  4 душа-банята беше като езеро.. Абсолютно невъзможно за ползване!Отидох на рецепция и настоях да ни преместят, като уговорката беше да преместят и двете стаи ,за да са една до друга и родителите ми да поемат грижата за децата,ако се налага. Бях уверена че ще го направят.На другия ден(след 14 ч. съответно) отидох на рецепция да питам в кои стаи ще ни преместят----не знаели за такова нещо. Питаха ме коя колежка е била на работа, защото нямали оставена бележка за местене..Какти и да е, преместиха ни-само едната стая,защото хотела бил пълен.Но загубих съответно деня си -в събиране на багажи,чакане да изчистят стаята и т.н. Стаята в която ни преместиха беше окей.
И идва ред за плащане...Аз предварително съм си направила сметката,като  имам спомен от сайта че цената за три нощувки беше 580 лв,за 4 съответно -680(170 лв на вечер).Дори си спомням че когато правих резервацията, момичето ми каза че цената през уикенда е доста висока и за това по-добре да сме през  седмицата.И  отивам да плащам - и ми се таксува  нощувката по 195 лв. Аз съответно питах защо са такива цените, а момичето ми казва че са такива цените -рецепция през този сезон.Аз казвам че на сайта са били други  цените,но тя ме уверява че греша. Питам колко е нощувката през уикенда- 200 лв...Тоест със 5 лв по-скъпо от тези през седмицата. А имам спомен че когато правих резервацията, уикеда беше много по-скъп,
за това и направих резервация за през седмицата. Платих ги, със усещането че нещо не е наред, но може и аз да греша.Сещам се че съм си записала цените във една тетрадка,както и датите-но не я нося съответно, и за това приех че аз съм във грешка...Прибираме се, поглеждам в тетрадката-и там   съм си записала(тоест-преписала от сайта) -цени съответно -530 лв за три нощувки и 680 за 4-ри...Резервацията е направена началото на юли, ние ходихме в средата на август..Което ме кара да миля,че са си променили цените и съответно не са ме уведомили, или че цените на сайта са били стари и сайта им съответно не е обновяван.Погледнах сайта-наистина в момента цеите са по 195 лв за нощувка, но аз съм 100 процента сигурна че не бяха такива  във сайта им,когато правих резервацията...И така,платих  200 лв повече(по 100 лв повече за стая)....

Отделно,при местенето детето си загубило портомонето.Подарък беше от нейна приятелка,тоест със сантиментала стойност.Имаше към 30 лв вътре,портомонето на Дона Карън.И да са го намерили в 101 Б,,никой не ни е уведомил или потърсил. Не очаквах да ни върнат поромоне със пари, а само портомонето-което не беше нищо особенно-на цветя,но беше подарък и детето много се натъжи.За портомонето -няма как да бъда 100 процента сигурна,детето твърди че го е оставила във стаята,но няма как да бъда сигурна-така че да не  се приема като сериозно оплкване.

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 16:22 от Kaisia

# 46
  • Мнения: 1 067
Много дълъг ферман.
За цените - грешката си е ваша, гледате ценоразписа, датата му, периода/сезона. Отделно е трябвало да уточните това в момента на настаняването ви.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 904
Писмено потвърждение на резервацията нямате ли?
То така можеше да отидете и да ви кажат нямате резервация....

# 48
  • тук и там
  • Мнения: 11 398
Aми дълъг и описателен е-да, споделям и за стаята и за резервацията и за други неща.
До сега по телефона сме правили винаги резервациите,(6 години подред),не е имало проблем.
Грешката и да е моя-(не мисля.че е така, би следвало да си обновяват информацията във сайта и да получа SMS за промяна в условията им,) вече съм си я платила Stuck Out Tongue Winking Eye.
Имаше и от по-мургавите сънародници в нашият период,но  по този въпрос не може да се направи много-вече и по морето и навсякъде си ги има,независимо за  2 или 5 звезден хотел става въпрос.

Да допълня,че персонала е  много любезен,и  хотела  е идеален за семейства със деца- два големи басейна(вътрешен и външен) ,детски-два,пак вътрешен(съвсем малък) и външен,два малки  вътрешни за масажи,две джакузита,три топила.Ние за това толкова години подред ходим там.За първа година се случва това недоразумение със резервацията и проблемите със стая.

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 13:37 от Kaisia

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 310
Писмено потвърждение на резервацията нямате ли?
То така можеше да отидете и да ви кажат нямате резервация....

Да, и аз така мисля, и не бих била спокойна никога само с телефонно обаждане. Без платено капаро и резервация, потвърдена, с периоди и цена за престоя...реално няма нищо. Появявайки се в хотела в деня Х, без да се уточни отново цена за престоя е приемане на настоящите условия /цени/. Няма нарушение защото няма договор и приети условия.

# 50
  • тук и там
  • Мнения: 11 398
Te ми имат данните-даваш имена,телефон и в момента на обаждането  правят резервацията. Не мисля че е необичайна практика, не случайно на голяма част от сайтовете има даден "телефон за резервация".Това за капарото пък  за мен е пълен абсурд- до сега никога не съм плащала капаро.Ако е чрез посредник резервацията-визит,букинг и др-да,там получаваш потвърждение ,но в случая ставаше въпрос за резервация  рецепция.Но предвид последните събития-да,вече ще искам писмено потвърждение или ще правя резервации чрез посредник.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 176
Здравейте, между Велина, Вела Хилс и Свети Спас, кой от тях е подходящ за младоженци. Т.е обмисляме вариант това да им е подарък, но не мога да избера хотел. Ние сме били в Елбрус и нямаме проблем пак да отидем, но за тях ми се иска нещо по-добро.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 364
Преди 10 дни бяхме във Вела Хилс.  Много ни хареса всичко- обслуждане, чистота, стаите. Личи си, че хотела е още нов. Мисля, че е подходящ за младоженци  Simple Smile  Нашата стая беше доста голяма.
Има хубава гледка и от стаите и от ресторанта, защото е на високо. На практика гледа към Велина.
Оценихме и това, че има голям покрит паркинг. А ледената пещера в спа зоната е страхотно попадение. Simple Smile
Заради многото мнения за Велина отидохме специално да го видим, много добро местоположение, направо в гората /не знам как е през студените месеци обаче, малко усойно ми се стори/. Личи си обаче, че хотела е в стара сграда, мога да предположа, че стаите не са много големи. Това обаче е само предположение.
На нас приятели ни препоръчаха Акватоник.Мога да им вярвам, защото от много години ходят там и казаха, че са отсядали в много хотели докато открият Акватоник и сега само там ходят.
Само да добавя, че винаги резервирам през Букинг, има потвърждение, често има отстъпки, безплатна анулация и т.н. Това заради горните мнения.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 12:22 от mami21

# 53
  • Мнения: 2 123
И на нас ни е любим Акватоника!Трета година поред сме там февруари с балнеопакета.

# 54
  • Мнения: 696
В Акватоник е хубаво, но Вела Хилс е с по-широки стаи и имат по-голям външен басейн, както и цената на нощувка там е по-висока, на двете места кухнята е на ниво.

# 55
  • на земята
  • Мнения: 4 092
Мнение за Hotel Arte Spa & Park?
Плюс един глас за Вела хилс,всичко е на ниво,чистота,храна,детския кът,басейните.Препоръчвам го,трети път ходим с децата.

# 56
  • Мнения: 2 025
Ако всичко бъде наред, ще мога да дам отзив за Арте другата седмица.
Акватоник не сме посещавали отдавна поради липса на време за почивка въобще, но когато бяхме преди близо 4 г. останахме много доволни-нови и хубави стаи , отзивчив персонал, чудесна кухня, акватоничният басейн беше страхотен, както и любимата ми инфра ред сауна, като изключим, че джакузито беше мръсно в деня на пристигането ни(на следващият ден го почистиха) нямам никакви оплаквания. Тогава беше нисък сезон и въпреки това през уикенда басейнът и спато отесняваха. Сега вече имат още едно ниво с нов басейн, но не сме ходили след ремонта и не мога да дам мнение. Освен това няма външен басейн( има малък излаз от вътрешния към една "локва" отвън и мисля, че няма детска площадка. Има подобие на вътрешен детски център, който ми се видя толкова празен, мрачен и неприветлив, че аз лично не бих си пуснала детето. Акватоник е хубав хотел, но не е подходящ за семейства с деца.
В Рич миналата седмица е имало доста цигани, не мога да си обясня как си позволяват такива скъпи петзвездни почивки, каквито доста средностатистически българи не могат или поне не за толкова дълъг престой.

# 57
  • Мнения: 427
Във Вела Хилс има ли пакети с вечеря? Чудя се между него и Св. Спас, къде е по-добре за малки деца!?

# 58
  • Мнения: 1 397
Мнение за Hotel Arte Spa & Park?
Плюс един глас за Вела хилс,всичко е на ниво,чистота,храна,детския кът,басейните.Препоръчвам го,трети път ходим с децата.

В Арте бях веднага след откриването му. На мен ми хареса много. Бяхме лятото и ползвахме основно външният басейн. Има различни видове сауни и парни бани. Около външният басейн имаше едни много симпатични шатри,които тогава се ползваха от всички гости на хотела,а не само от тези,които са резервирали апартамент, например. Чух отзиви,че СПА - то било малко за капацитета на хотела. Ние бяхме през седмицата и освен нас,Николета Лозанова,Ники Михайлов и още едно-две семейства,други нямаше Simple Smile.
Закуска - богата,с няколко вида прясно изцеден фреш в кани. Вечерята също беше хубава. Стаята много ми хареса. Използвани са много естествени материали в направата на почти всичко. Изобщо - това ми е любимият хотел ❤

# 59
  • Мнения: 19 362
О, Николета Лозанова и Ники Михайлов....веднага се отказах да почивам в подобна компания.

Общи условия

Активация на акаунт