Хранителен режим при колит

  • 1 581
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, знам, че има много такива теми, но не открих отговор на моя въпрос. Откриха ми язвен колит, при мен беше със сериозна диария имах дни със 60 ходения и лежах в инфекциозна защото мислехме, че е вирус...
Колонскопия ми правиха в Доверие и ми вливаха антибиотик. Преди това 20 дни ядох само солети, бисквити, сухари, всичко друго ме прокарваше, дори и ориза. В болницата се престраших да пробвам да ям от храната която ми даваха и 3 дни дори веднъж не отидох до тоалетна. Пия салофалк и пробиотик  Сега ям пилешка и морковена супа, препечен хляб, взех си и бебешка оризова каша без мляко да пробвам. Отслабнах 5 кг, в момена съм 46, а съм висока 170 см. Въпросът ми е, тъй като съм и начинаеща в кухнята.. как да си приготвя пиле с ориз, така че да не ми дразни. Искам да го направя на фурна, само ориз, моркови и пиле, без мазнина, в диетата ми дадена от гастроентеролог пише, че мазнина мога да добавям, но след като е приключило готвенето. Няма ли да загори храната така?
Ако се сещате още подходящи РЕЦЕПТИ,  моля да ги споделите. Нямам нужда от "можеш да ядеш картофи" (например), искам идеи какво да ти направя, така да се каже.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 11:08 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 526
Сваряваш пилето. Вариш в тенджера ориза с морковите и като са полуготови слагаш при тях в тенджерката и пилето. Разбъркваш.изсипваш това нещо в тавичка само да се досготви ориза и за пече. До сипваш не вода ами от бульона дето си варила пилето. Купи си стъклен съд за печене. Вече има много съдове с незалепващи покрития. Иенско стъкло. Евтини са. Ако сипеш мазнина, олио след опичането ще стане гадно. Каква мазнина можеш да ядеш? Кокосово масло може ли? Нищо мазно нагрято над 60 градуса

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
По-добре си пусни темата в готварския

# 3
  • Мнения: 8 793
С колит съм. В момента съм в криза и то в началото, когато е най-гадно. Само на препечен хляб съм и пак не помага. Просто изчаквам да отмине само. Мъчи ме вече 11 години. Пий спазмомен като започнат болките, и яж съвсем малко. Нищо не ми помага иначе. Мъчиш се и това е. Tired
Храненето оттук нататък ще е по-различно. Диетата е лична и се установява на принципа проба-грешка.
Сигурно са ти казали вече да не ядеш пържено, тежка храна, газирано и по време на кризите кафе.Другото ще го установиш на собствен гръб. Всеобща диета, дето е перфектна за всеки случай, няма.

# 4
  • Мнения: 526
Лидия Ковачева гладолечение....

# 5
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите, от една седмица бях добре с едно изхождане на ден, започнах да ям макарони, сирене, ориз, зеленчукови крем супи, вчера обаче отидох на йога и едвам се прибрах от болки, разтройството пак започна, наложи се да пия смекта. Имате ли представа дали може да е от йогата, защото имаше доста упражнения с напрягане на мускулите на корема и такива с усукване, лекарката не ми каза да не се натоварвам или нещо такова и сега се чудя да се откажа ли от йогата за известно време..

Лидия Ковачева гладолечение....
Гладолечението включва плодове и чай, а при колита плодовете са строго забранени защото дразнят дебелото черво, освен това може да си докараш гастрит по този начин, освен това отслабнах до такава степен, че е плашещо, как да искам тялото ми да се оправи, когато ме му набавям необходимите витамини и минерали, благодаря, но по-добре не го препоръчвайте

Благодаря и за рецептата, за мазнини ми казаха олио и масло, но добавени след приключване на готвенето, едва ли кокосовото ще е проблем.
 Asyalein, пуснах темата тук, тъй като реших, че ще намеря повече хора със моя проблем и тъй като съм съвсем нова в това мъчение вероятно ще се сещам и други въпроси. Например чувала съм за дискомфорт от колита, но моето е наистина тежко, при някой друг случвало ли се е и дали значи, че няма да се оправя напълно никога? Знам, че някои хора се оправят, при други се редуват периоди на криза и ремисия, страх ме е ако това с 60 пъти се повтори не знам как ще водя нормален живот вече...

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 09:20 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт