Рак на белия дроб - тема 4

  • 46 121
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 34
Здравейте ,отдавна не съм писала. Баща ми премина 6 химиотрапии,след 4 направи 4 лъчетерапия.После още 2 химиотерапия. Прави ПЕТ скенер тумора е на половината.Назначиха имунотерапия.На 26.01 беше на първа вливка. За сега е добре,както се има диагнозата ,в движение е,но от това,което четох за тази имунотерапия е да го поддържат за евентуално 1 година .Направо е ужасно .

# 616
  • Варна
  • Мнения: 2 268
demollyxo Обърнете се към проф. Габровски в Пирогов. Баща му оперира метастазата на баща ми, която в Плевен категорично отказаха да пипнат от страх да не го оскатят. След това, баща ми живя съвсем пълноценно още година, докато не се сдоби с 18 нови метастази в мозъка, които бяха фатални. Но неговият рак беше дребноклетъчен и страшно агресивен, при майка ти може да е друг. Остава само да я убедиш.  Знам, че не е лесно, но не се отказвай. Навярно отрицанието е нейния начин да се справи с шока от диагнозата. Не им е лесно и на тях, трябва да ги разберем.

# 617
  • Мнения: 7
Северина, Отричането от нейна страна е абсолютно, за малко се беше съгласила за лъчетерапия, легна на скенера преди да й назначат дата за нея, замота я главата със болка и стана от там. Общо взето е с няколко диагнози, които не написах по-рано, но ще напиша сега.
Приемна диагноза: C71.3 - Париетален лоб.
Окончателна диагноза: C79.3 - Вторично злокачествено новообразувание на главния мозък и мозъчните обвивки.
Придружаващи заболявания: C34.2-Ca среден лоб, бронх или бял дроб.
Образни изследвания - При сканиране на главен мозък се визуализират дегенеративно-дистрофични промени от атрофичен тип. Вдясно париетално се визуализира хиподенсна овална, пръстенчата лезия около 20 на 15мм с плътност в периферията и изразен перифокален едем. Подобна зона се визуализира и в дясно темпоропариетално.
Касае се за Централен Нео на десния бял дроб с мета в мозъка.
Това е описано в епикризите, които имаме.
Отделно лекуващият в нервно отделение ни обясни, че този тип рак прогресира адски бързо. Без да съм лекар, като пуснах дисковете на лаптопа и видях за какво иде реч, изтръпнах. Сериозно. Особено на диска, който е за дробовете. Петното е огромно, почти с размера на ябълка, в центъра на дроба, с леки ивици надолу, което значи, че е тръгнал още по-надолу... Затова и писах тук. С кого ли не говорих, какво ли не опитах, и на психолог исках да я заведа, но нищо не иска и сме адски безпомощни.
Благодаря на всеки, който е отделил време да ме прочете или да отговори! Оценявам времето, което сте отделили! Както се и извинявам за дългите последователни постове от моя страна, но отчаянието и паниката ми толкова напират, че...сигурно ако можех, щях да се лекувам аз вместо нея. Sad((

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 00:24 от demollyxo

# 618
  • Мнения: 65
Наистина ви е много тежко. За съжаление не мога да дам съвет. Само морална подкрепа.

# 619
  • Варна
  • Мнения: 2 268
demollyxo От прочетеното разбирам, че метата е само една и то с неголеми размери. При баща ми беше почти 5 см, но все пак успяха да я премахнат. Не мога да преценя, дали местоположението на метастазата при майка ти е на благоприятно за отстраняване място. Ако е така, ще е жалко да не опитате с операция, защото в момента тази разсейка ви е най-големия проблем.

Не прочетох, имате ли резултат от брохноскопия какъв вид е тумора и? Ако е недребноклетъчен, въпреки напредналия стадий, има недежда да не се развива с толкова бързи темпове. Проучи за лечение с ниски дози налтрексон. Мисля, че дори във форума има тема за него. Чела съм статистика, че при недребноклетъчните раци дава добри резултати.
Стана ми много мъчно за теб, заради това, през което преминаваш. Толкова си малка, почти на годините на дъщеря ми ....
Кураж миличка, не се отказвай от борбата! Докато човек е жив има надежда!

# 620
  • Мнения: 7
Северина, много Ви благодаря за бързият и изчерпателен отговор, оценявам всяка думичка, която прочитам!
Не направихме биопсия, отказа дори нея и като чуе, веднага си променя тона и ми се кара, че не разбирам, че нямало нужда, била здрава..... Доколкото си я познавам,брохноскопията я отказа, заради инцидент (наръгване) в същия дроб през 2002г, на което съм била свидетел и едва я спасиха тогава. Отново се почна с това, че иска и ще си намаля лекарствата, което е абсолютна глупост, а аз повтарям като черна станция едно и също. Истински вярва, че НЕ Е болна, това повтаря и, че докторите си пишели диагнози ей така. Обяснявам, че за такива сериозни заболявания никой не би си позволил да излъже, че ни дадоха шанс за операция, лечение, дори лъчетерапевтката ми даде личният си номер, ако все пак се съгласи, да поговорят и да я убеди, но не - не иска. Дори тя и другите в онкологията дето ме виждат как търча и изтръпвам от ужас, ме гледат едно миличко , и в същото време съжалително, само повтарят, че правя каквото мога и не зависи от мен без нейното съгласие.Много ме боли, но явно наистина не зависи нищо повече от мен, освен да я гледам как се оставя на болестта да я погълне. Най-ми е за малката ми сестричка, с нея се убиваме да вършим всичко - готвене, чистене, гласим лекарства под час, нащрек сме, понякога си тръгва по-рано от училище,ако аз съм в онкото или по др. задачи, за да е около нея и недай се Боже се случи най-лошото или гърч, като последния , нямам представа психиката й как ще го възприеме... Disappointed Relieved Имах надежда, че заради нея ще се съгласи на лечение, но единия път се обърна и ни каза "вие искате да ме уморите", което е абсурдно. В момента нямам надежда за нищо, а неведението занапред и какво следва, ме убива вътрешно.

# 621
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Татко не дочака лечение....трябваше днес да е комисията

# 622
  • София
  • Мнения: 610
Ужас...Не бях влизала няколко дни тук, а сега какви новини...Момичета, много ми е мъчно, не знам какво да ви кажа...Всеки ден си повтарям, че трябва да съм силна, това важи за всички нас, независимо, че вече не знам откъде да се черпят тези сили след всичко случващо се...Но се хващам като удавник за сламка в най-малкото нещо и продължавам, дано и вие успеете да го направите - друг избор няма! Много кураж ви пожелавам!

# 623
  • Мнения: 10 513
Съболезнования, Гита! Cry
Не очаквах такъв развой на нещата...

# 624
  • Мнения: 7
Съболезнования и от мен!

# 625
  • Мнения: 263
Съболезнования Гита, наистина много бърз развой!Ние сме в очакване на резултат от бронхоскопията на татко, но и той бързо се .

# 626
  • Мнения: 2 199
Съболезнования и много сили Гита.

# 627
  • Мнения: 2 894
Гита, съболезнования! 😢

Да попитам има ли нещо, което да облекчава дишането? Слагаме инжекции урбазон, но нощес по време на сън е имал проблем с дишането и се чудя няма ли нещо, друго което можем да даваме, защото май и урбазона не върши кой знае какви чудеса за дишането.

# 628
  • Мнения: 65
Излезе резултатът от пет скенера на баща ми и хич не е добър, доколкото го разбирам - мети в костите (костни десиминации) и съмнение за мета в надбъбречните жлези.
Сега ще пия една бира, ще си поплача половин час и след това борбата продължава или по-скоро тепърва започва.

# 629
  • Мнения: 2 199
Ванка, ще се справите, днес може да си ядосан, да се напиеш, но от утре събираш сили и ще му разкажете играта на този рак.

Общи условия

Активация на акаунт