Да преправим старите мебели с любов - тема 35

  • 62 730
  • 745
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 098
Тайс, откъде купи дамаската с папагалите?
Малкия ми син /13г./ обожава папагали и само ако я види....

# 496
  • Мнения: 14 964
Тайс, откъде купи дамаската с папагалите?
Малкия ми син /13г./ обожава папагали и само ако я види....
Да не те излъжа за улицата, но мисля, че е продължение на Стефан Стамболов в посока бул. Тодор Александров.
Магазинът е в края на улицата, за дамаски е, пак арабин има там. В ляво се пада. Като идваш от пазара. В сряда ги доставят, независимо кога ги поръчаш. Сети ли се ? Тази беше към 30 лева метъра, иначе е голяма. Аз първо видях такава дамаска в едно магазинче на КР. село, на пазара. Като слезеш от петицата и е в първата редичка , до бившия Шик -шик. Има там една дама, тя ми го предложи и се прехласнах, но при нея беше 50 лева метъра, та само го снимах. При арабина го открих, може и реплика да е, не съм сравнявала. Но е плътна и тежка дамаска. Аз затова още не съм я положила на нищо, защото не я шия, а и с такера през моите защракани подложки и дунапрени да не бастисам дървото. Та стои и и се любувам. И на мен много ми харесва, много е весела и цветна.

# 497
  • Мнения: 2 098
Много благодаря за подробния отговор, но не съм от София и не я познавам. Силно се надявах на он-лайн магазин...

# 498
  • Мнения: 14 964
Ако искаш, ще мина да го питам да ми даде телефон. Той е много мазничък като всеки търговец и предполагам, че и изпраща. Мен няма да ме затрудни, щото се въртя почти всеки ден в центъра, а и нали пак ще обикалям. Тогава, като възкликнах есента, че ги има на Кр. село по 50 лева , и нашият беше извадил на витрината това и още едно сходно Blush
Скрит текст:
Пък и имала съм 13 годишен син, та знам какви са на тази възраст. Може много да го зарадваш.

# 499
  • Мнения: 2 252
Включвам се с подновени 4 столчета. Много здрава конструкция, но доволно захабена дамаска и ронещ се пълнеж.
Изтърбушени напълно, с нов дунапрен и покритие Simple Smile.
Снимала съм първият претапициран до изходното положение.
Скрит текст:

# 500
  • Мнения: 6 289
pep_si , Много хубави са станали столчетата! Супер весела дамаска.

# 501
  • Мнения: 14 964
Страхотна дамаска, откъде е ?
Такива дребнички фигури са чудесни за малки повърхности.

# 502
  • Мнения: 2 252
Не помня точно, но в някой от магазините за текстил по Екзарх Йосиф. На два етажа е, като горе продават доста видове дамаски и качествено хасе също ( в участъка м-у Ст. Стамболов и М. Луиза).  Такива пикселирани имаше с 2-3 различни големини на фигурките в еднакъв десен, с което може да се постигне интересен ефект за нещо по - голямо.

# 503
  • Мнения: 9 753


За моите соцфотьойли дамаска купих преди повече от година и все не намирам време на спокойствие да ги направя. Ноооо, тогава още ме държеше червеният ми период, та дамаската е огнено червено. Сега като си представих тези червени фотьойли да ми пламтят в хола и се потресох Laughing И реших да ида до Какаду, че ми е най-близо да видя за някаква подхождаща си дамаска (то на това пламтящо червено не е лесно да се намери нещо подхождащо), за да дам да ми направят калъфи за седалката с друга дамаска. Това горе на снимката единствено ми хареса, защото в него има от същото червено и геометричните фигури ми харесаха. Та сега още го мисля.
В тази връзка да попитам - дамаските, които показвате, те дебели ли са, като за диван, или просто по-плътни от басма, да речем нещо като американ?
Бях писала преди - на Христо Ботев и Пиротска, на спирката на трамвая посока Централна гара има много хубав магазин за памучни платове - басмички. Ако някой търси за възглавници, чаршафи и т.н. Турчин май е собственикът, но такова разнообразие на десени има, невероятно. Примерно за детска стая - на всякакви фигурки, на точки, много е добре е зареден. По-евтино е от басмите в Какаду.
През 2 магазина от него, пак на самата спирка, от трамвая видях на витрината бяха изложили топче с плат като тези пачуърк плочките за баня и кухня, дето бяха много актуални доскоро. Не съм влизала на живо в самия магазин да разглеждам, обаче.
Ще се пробвам да сложа линк от Гугъл мапс, ако не стане - адресът е бул. Христо Ботев 73.
Точно зад будката за билети е магазинът за басми, а другият е след Арома-та.
https://www.google.com/maps/place/%D1%83%D0%BB.+%D0%9F%D0%B8%D1% … 122.14h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1s9C0lS8fiOWg4iQXIL7oOcw!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D9C0lS8fiOWg4iQXIL7oOcw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.gws-prod.gps%26thumb%3D2%26w%3D360%26h%3D120%26yaw%3D122.14467%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x40aa8568296f556b:0xe95c35560de6ad67!8m2!3d42.699951!4d23.316103

Онзи тапицер, дето взима скъпо, препоръчвал магазин за дамаски втора употреба. Те дамаските не са втора употреба де, просто са малко тип залежали и парчета. Пердета на парчета също. Стоката е на килограм с различни цени. Въпрос на късмет е да си намериш нещо интересно. Примерно парчета плат, които стават за възглавнички, тапициране на 1-2 стола и така. Намира се на Мария Луиза, като се тръгне от автогарата към Лъвов мост, от същата страна на автогарата, почти срещу хотел Рамада. Пише, че е магазин дрехи 2-ра употреба, но най-отзад, след дрехите (той е много дълбок навътре магазин) са дамаските и пердетата - бул. Мария-Луиза 92 пуснете на гугъл мапс и зеленият магазин за дрехи 2-ра употреба е.

# 504
  • Бургас
  • Мнения: 877
pep_si много свежарско и закачливо е станало, да те радват дълго Simple Smile
Аз си падам по такива закачливи акценти, с наситени цветове, но в къщи всички са традиционалисти, та все стандартните се тачат, и се налага да си вкарвам декорациики поне те да ме радват....

# 505
  • Мнения: 2 252
Благодаря дами Simple Smile. Столчетата всъщност са в кухнята в офиса, който си е стандартен офис - бюра светло дърво със сиви метални крака, стъклени прегради със сива плътна част и т.н.
Кухнята обаче е оранжева (за подобряване на апетита Simple Smile ) и с тези столчетата направо грейна.

# 506
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте, момичета! Толкова отдавна не съм посещавала темата, затова моля да ме извините, ако вече сте коментирали VEG ART by Ekaterina Kozarska.

Днес ми попадна във ФБ и веднага се сетих за вас Hug Връщам се назад за да чета какви сте ги натворили! Simple Smile

# 507
  • Мнения: 7 895
Ооо, тази дама я знам. Висока топка е. Освен това може да снима или някой кадърен ѝ прави снимките.

# 508
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Таис, май си ходила в малкото Какаду на Симеон.
Чудесни неща правите. Аз като завърша, ще покажа.

# 509
  • Мнения: 1 794
Здравейте, реших да освежа една пейка. Беше тъмно, лакирано дърво. Направих си сама тебеширена боя и я нанесох върху дървото, стана много ефектно, но ми се струва, че самото покритие ще започне да пада. Прочетох, че слагате отгоре вакса или лак на водна основа. Кое все пак би запечатало по-сигурно боята - лака ли?

Общи условия

Активация на акаунт