Отговори
# 255
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Напротив, вписвате си и полученото обезщетение. Но него ще го видите от баково извлечение например. Няма да фигурира в удостоверението от работодателя. И за да не ви връщат, нека впише изплатеното обезщетение за неизползван отпуск. А вие за всеки случай си носете тредовата книжка и заповедта за прекратяване.

# 256
  • Мнения: X
Ала-Бала, в момента гледат и двата адреса, и настоящ и постоянен, имат връзка с националната база данни на ГРАО. Данните на бащата ги има в акта за раждане на детето. Пък и документи се подават по настоящ адрес.

# 257
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Относно помощта за първокласник - за втората част от сумата, която трябва да се изплати втория срок, ако детето продължава да учи, трябва ли да взема бележка от училището или служебно се изпраща тази информация, и ако ми трябва документ от училището, в какъв срок трябва да го представя на социалните?

# 258
  • Мнения: X
Информацията за неизвинени отсъствия върви по служебен път.

# 259
  • Мнения: 951
Относно помощта за първокласник - за втората част от сумата, която трябва да се изплати втория срок, ако детето продължава да учи, трябва ли да взема бележка от училището или служебно се изпраща тази информация, и ако ми трябва документ от училището, в какъв срок трябва да го представя на социалните?
не е необходимо удостоверение от училището, информацията се получава служебно.

# 260
  • Мнения: 78
Добър вечер, можете ли да ми кажете кои са “ лицензираните пощенски оператори” за подаване на документи за детски ?
Към оригинала на молбата прилагам :
- оригинален документ за доходи
-оригинален документ за имунизации
Нещо друго необходимо ли е?
Благодаря предварително на отзовалите се.

# 261
  • Мнения: 108
http://crc.bg:8080/ords/f?p=923:210:2656503072972640::NO::P210_A … TROL,P210_X:0,0,1 тук са лицензираните оператори, според мен трябва да имате всички документи ( декларация, доходи, от лекар, ако сте имали болнични и от нап някакви изкарават...)

# 262
  • Мнения: 635
Добро утро. В майчинство съм до 27 април тази година. Детето не е на ясла все още, но ако се върна на работа този месец примерно за 1 седмица и след това си пусна цялата отпуска, трябва ли да ходя до социалните за да подавам някаква деклаеация?
Искам да го направя, защото съм отново бременна и ако няма работени дни тази година, АГ неможе да ми издаде болничен

# 263
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Не става яс о до кога са ви отпуснати детски.
Те са на баз стар период и ско там няма промяна, няма нужда да се уведомяват за текущи промени.

# 264
  • Мнения: 78
Dessrun, благодаря ви за информацията !

# 265
  • Мнения: 7
Здравейте, детски надбавки полагат ли се на новородени или след изтичане на майчинството се кандидатства за детски?

# 266
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте, детски надбавки полагат ли се на новородени или след изтичане на майчинството се кандидатства за детски?
Полагат се, стига да отговаряте на съответните критерии за получавнето им.
Майчинство и помощи за деца са две различни неща и нямат връзка.

# 267
  • Мнения: X
Здравейте,искам да попитам,ако бащата е признал детето но детето се води на адреса на майката,нужно ли е и бележка за дохода на бащата                                                                                                                                  Другия ми въпрос е дали има социални които примерно да минават да проверяват дали детето е действително на адреса,на който се води

# 268
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Здравейте,искам да попитам,ако бащата е признал детето но детето се води на адреса на майката,нужно ли е и бележка за дохода на бащата                                                                                                                                  Другия ми въпрос е дали има социални които примерно да минават да проверяват дали детето е действително на адреса,на който се води

Ако имате различни настоящи адреси с бащата на детето, не е необходимо да носите и неговия доход. Проверки от социалните не се правят при подаване на заявления за детски.

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Здравейте! Предварително се извинявам,ако въпросите вече са задавани.
Как мога да разбера дали сме одобрени за получаване на детски и как мога да следя кога ги превеждат?

Общи условия

Активация на акаунт