9ФЕГ- 3

  • 25 716
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Момичета, някой дали знае как стои въпроса с профилирането. Миналата година паралелките са били профилирани, като повечето паралелки  в другите езикови гимназии освен основния и втория език има профилиращи още два предмета, например БЕЛ и География.
Знаете ли защо от тази година не са обявени във – ФЕГ.
Аз при записването единствено установих, че септември децата ще са втора смяна, ще започват от 14 часа и ще учат до 19.50, като понякога ще имат нулеви блокове по ФУЧ, които най-често са в петък и ще започват в 12 часа.
Първа смята часовете започват в 7.30 и завършват в 12 часа

# 16
  • Мнения: 253
Нямам идея защо тази година няма профилиране, но НЕГ също нямат по принцип за 8 клас. Може би по-добрият вариант е профилирането да става в 10 клас, като че ли децата вече са наясно с какви предмети ще кандидатстват и тогава е по удачно да се избират другите профили.
Много късно тази втора смяна-  19.50, то това си е по нощите, особено зимата.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 108
Когато миналата година записват сина ми, подадохме документите в гнездото за кандидатстване  и там гледахме  ,че има два профиращи. После се оказа ,че е бил само един. Все още не съм.наясно и смятам на първата родителска да попитам.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 094
И аз предпочитам да се избират профили след 10 клас. Може пък да ги определят според желанията на децата. Хубаво би било.

# 19
  • Мнения: 11
Логично би било да е според желанията на децата, но зависи и от възможностите на училището- какви специалисти може да предлижи. В НЕГ профилите бяха математика и ИТ, химия и биология, БЕЛ и история. Учениците избират между тях в края на 10 клас и съответно се формират нови паралелки за следващите две години.
И аз предпочитам да се избират профили след 10 клас. Може пък да ги определят според желанията на децата. Хубаво би било.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 361
Когато записвах синът в петък питах госпожата и тя ми отговори, че ще се профилират след 10 кл.

# 21
  • Мнения: 94
Профилирането не е нищо особено. С без него все тая.

Като ви гледам, все едно вие ще ходите на училище от септември. Такъв ентусиазъм! Дайте първо да изкараме тоя лагер, да видим как и дали ще се погодят децата . Някой питал ли е фирмата колко човека има записани досега?

# 22
  • Мнения: 4 064
Не виждам нищо лошо в ентусиазма. По-лошо е хич да го няма Wink И при нас, и при децата.

За лагера, нищо не съм питала още. Само резервирах. Мисля да отида на място да платя, за повече лични впечатления.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 683
Добрютро, като правих резервацията ми изписа:
Order Number : #51
Travel Date : 26.08.2019
Може би значи, че това е 51вата резервация, но може и да не значи това.

На мен ми се е промила главата с тези лични данни и се чудя защо към договора няма бланка за GDPR.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 361
Направих и аз. Чакам потвърждение на имейл.
Гаварит мама, какво толкова има да му гледам на лагера? Не е първият на който ще ходи.

# 25
  • Мнения: 80
Моята резервация за лагера е с номер 65. Но говорих с един любезен чичко и той ме убеди, че места ще има за всички желаещи Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 6 094
В понеделник получих бланката за договора, но не съм го връщала подписан. И аз мисля да се разходя до там.

# 27
  • Мнения: 80
За ентусиазма - май моя е повече от нейния. Уж ще ходи на лагер, ама все нещо мърмори - не познавала никой, с кой щяла да е в стая, мрън-мрън-мрън. Пък тя е и вегетарианец и все стават проблеми по лагери с изхранването.

Няма ли още група на ФЕ/НЕ, да се включи там малко да разчупят.

# 28
  • Мнения: 253
Lemon Butter децата имат обща група на всички зайци в месинджър.
Ако иска да се включи дай на лично координати на девойката и ще помоля синът ми да я включи.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 683
Аз тоя договор мисля да им го пратя като платя, защото тоя член 6 нещо не ми харесва - както е написано излиза, че ако нещо вземе, че отпаднем преди да съм платила им дължа неустойка.
Най-вероятно се втелясвам просто и едва ли ще искат да им плащам, но предпочитам да се презастраховам (въпреки че не виждам причина да се откаже).

Същият човечец каза, че до девети август трябва да се плати, но то си го пише в договора.

Общи условия

Активация на акаунт