Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 12

  • 215 037
  • 781
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Жълтото течение говори за бактериална инфекция- бактерия, която не е гъбички. Пуснете си изследвания- микробиология + хламидии, уреаплазма. Много причини може да има, но не е нормално да рецидивира толкова често. Някъде има нещо скрито и нелекувано.

# 46
  • Мнения: 2 323
Преди години ходех в Кожно-венерическия център в 29-та поликлиника в София и там лекарката гледаше веднага под микроскоп + мереше нивото на ph на влагалището.
За съжаление беше преди повече от 10 години и не работи вече там, но нищо не пречи да попиташ дали все още го правят. Доколкото знам в момента в този кабинет работи д-р Филипова, води се кабинет БППП (болести, предавани по полов път), но се гледаше за всякакви банални инфекции, като гъбички, коки и т.н.
Иначе поне на мен всеки път освен с пробата с тампон за микробиология, ми правят проба и на стъкълце и после в резултата си пише всичко за лактобацили, левкоцити и т.н. Ходя в МЦ Фемина, доколкото знам микробиоложката, която изследва пробите е много добра.
Надявам се да съм била полезна.Blush

# 47
  • Мнения: 489
Благодаря за отговора, Мила! Полезна информация за София.

# 48
  • Мнения: X
В Пловдив аз правих директна микроскопия при д-р Желязков.

# 49
  • Мнения: 9 063
Момичета, по принцип, лекар венеролог (лекар по кожно-венерически болести) има в кабинета си микроскоп. Работят с лаборатории, но там изпращат други проби, като микробиология например, за посявка. В кабинета си, на място, под микроскопа, гледат директната микроскопия - това, което се слага на въпросното стъкълце.
Така че, смятам, че при който и венеролог да идете, ще ви свърши работа.
Не всички гинеколози взимат пробичка за ДМ, повечето само тампон за микробиология...

За Пловдив и аз съм препоръчвала доктор Тодор Желязков, дълго време го посещавах, наскоро пак, за контрола.

# 50
  • Мнения: 1 923
Момичета, много ми е важно. Освен аз, ще се изследва и приятеля ми. По-конкретно за гъбички. Урина ли се дава или еякулат, или пък натривка с тампонче от върха на пениса..? Как е най-добре да процедираме тук? Може да съм му лепнала гъбички, понеже си получавам. И така да си предаваме и все си имам.. Други болести надали има, тъй като аз съм се изследвала и нямам, а сме само един с друг..

# 51
  • Мнения: 296
Момичета, много ми е важно. Освен аз, ще се изследва и приятеля ми. По-конкретно за гъбички. Урина ли се дава или еякулат, или пък натривка с тампонче от върха на пениса..? Как е най-добре да процедираме тук? Може да съм му лепнала гъбички, понеже си получавам. И така да си предаваме и все си имам.. Други болести надали има, тъй като аз съм се изследвала и нямам, а сме само един с друг..


На моя мъж му взеха и външно (с тампонче) и вътрешно (даде сперма). Според мен и двете изследвания трябва да пусне за да сте сигурни, че няма нищо.

# 52
  • Мнения: 1 923
Съншайн благодаря ти. Сега е дал сперма поради други причини, но не е посочено да се търси кандида конкретно и не зная ще излезе ли ако има такава. Интересувам се, за да можем в понеделник да даде конкретно да се изолира кандида..
Тампончето в уретера ли се пъха, или може на върха да се обтрие?

# 53
  • Мнения: 24 467
Много се извинявам, вероятно не съм в правилната тема, тази май е само за вагинални гъбички. Моят проблем е с гъбички по нокът, много упорити, но не открих такава тема. А рових в търсачката.
Моля още веднъж за извинение, но ако тук мога да питам и за това или ако знаете за тема, която е по моя проблем, моля, споделете.

# 54
  • Мнения: 296
Съншайн благодаря ти. Сега е дал сперма поради други причини, но не е посочено да се търси кандида конкретно и не зная ще излезе ли ако има такава. Интересувам се, за да можем в понеделник да даде конкретно да се изолира кандида..
Тампончето в уретера ли се пъха, или може на върха да се обтрие?

Не мога да ти помогна аз. Бяхме и двамата в стаята ама не обърнах внимание.

# 55
  • Мнения: 9 063
Пробата е "уретрален секрет" Simple Smile И боли...
Но, и на нас не ни е приятно, така че.. Simple Smile

Много се извинявам, вероятно не съм в правилната тема, тази май е само за вагинални гъбички. Моят проблем е с гъбички по нокът, много упорити, но не открих такава тема. А рових в търсачката.
Моля още веднъж за извинение, но ако тук мога да питам и за това или ако знаете за тема, която е по моя проблем, моля, споделете.
Нямам опит с такива гъбички, майка ми имаше дълги години обаче, какво ли не й изписваха, накрая взе да се маже с йод, и въпреки оцветяването, нещата влезнаха под контрол... Явно човек пробва, всичко възможно, докато не намери своето решение, което работи лично и само за него си Simple Smile Пожелавам ти успешно справяне с проблема Flowers Hibiscus

# 56
  • Мнения: 1 923
Влизам да споделя, тъй като "ревях" до преди 2 седмици. Направих си микробиология, излезе, че няма бактериален разтеж и кандида отрицателна.. Това е. Пак ме съмнява резултата. Не искам да търся под вола теле. Тук, където съм не знам някъде да правят директна микроскопия. Града не е голям и чак такива екстри не се намират, като микроскоп по кабинетите хаха. Та, разчитам на микробиологията, но както казах ме съмнява.. Преди гинеколожка ми е казвала, че ежедневното течение било нормално, стига да не е парцаливо и с нетипична миризма.. Аз имам уж нормално такова, оплаквания нямам, но и на нея не знам колко да вярвам. Колко и какво е нормално да е нормалното ежедневно влагалищно течение?

# 57
  • Мнения: 4 872
Препарата може да се гледа във всяка микробиологична лаборатория. Нарича се препарат директна микроскопия и се предлага като изследване в лабораториите- не е някое чудо невиждано Simple Smile Носи се в лабораторията и се гледа от лабораторен лекар. Единствено трябва да се уговориш с лекаря да ти вземе материал. Може да се приготви и фиксира и върху стъкло за цитонамазка, но се взима с тампон. Само не знам, как ще реагира лекаря, ако е някой неоткликващ на молби и желания от пациенти.

Нормално е да има течение, стига да не ти създава дискомфорт, да няма миризма и да не се налага да носиш ежедневна превръзка т.е. да изкараш деня с един чифт бельо,  ми е казвала моята АГ.

# 58
  • Мнения: 582
Здраяейте, в предната тема се препоръчваше пробиотик от амазон. Може ли пак инфо за него.

# 59
  • Мнения: 489
Здравейте,

Първо искам да благодаря на Mila1331 за препоръката да посетя 29 ДКЦ в София. Направих го и останах много доволна от доктор Филипова , която ме прегледа там. Докторката взима секрет за изследване на 3 стъкълца и ги гледа веднага на директна микроскопия. Изключително внимателна, мила и любезна жена, която определено те слуша и не гледа да те отметне като поредния пациент, чакащ пред вратата. Наистина съм много доволна. Прегледът и микроскопията ми струваха 40 лева.

С 2 ръце препоръчвам доктор Филипова за отношението и подхода.

Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт