Немски език - В2. Къде в София за дете на 13 г?

  • 1 286
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 201
Здравейте,
сблъсквам се със следният проблем.
Гьоте институт предлагат само за възрастни курсове В2 ниво, а там изискването е за минимум 16 г.
Децата учеха до четвърти клас в Сдружение Шилер, съответно имаха А1 сертификат на десет години.
Нямаше възможност да ги запиша в Гьоте институт за курс за ниво А2, тъй като искаха да имат минимум 12 години за да ги запишат. Продължихме с частна учителка и се явиха само на изпит за сертификат към Гьоте А2 на 12 г.
През тази учебна година отново продължиха  с частната си  учителка и  септември ще се явяват за В1 сертификат.
Целта ми беше, тъй като предпочитам вече да са в група да ги запиша през следващата учебна година към Гьоте институт на курсовете им за В2. Оказва се обаче, че предлагат само за възрастни това ниво, съответно и изискването учениците да са над 16 години.
Знаете ли други добри школи в София, които приемат деца на 13 години за курсове ниво В2 по немски?

# 1
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ако мога и аз да се присъединя към това запитване. В абсолютно същата ситуация сме, има завъшено ниво B1 (DSD I), тестваха я в Гьоте с надежда, че не е точно за ниво B2:), но сме си за там. След час и половина казаха, че не могат да ни предложат курс....

# 2
  • София
  • Мнения: 12 201
С Гьоте определено на тази възраст не става.
Аз за момента останах на варианта частен учител.
Иначе в IH при първоначално запитване, ми тоговориха, че възраса не е проблем, ако имат взет сертификат В1.
Доколкото виждам обаче нямат към момента изобщо група В2.

# 3
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
 С  IH говорих по телефона, тази година нямат въобще немски поради липса на учител:) И ние минаваме на вариант частен учител, ще се радвам да споделиш по кои учебници ще се готвите, както и препоръчана литература

Общи условия

Активация на акаунт