Октомврийчета засмени за море са пременени..тема 2 ОКТОМВРИ

  • 30 906
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Мая е към 11 кг и е около 82 см . Но неините мерки са на 18 месечно бебе. Голямата ми дъщеря на 1 година е била 9'200 и 74 см. По принцип 74 см са си нормалните мерки на едногодишно дете,мисля че всичко си е наред, стига да изглежда детето здраво и щастливо

# 76
  • Мнения: 128
Мая е към 11 кг и е около 82 см . Но неините мерки са на 18 месечно бебе. Голямата ми дъщеря на 1 година е била 9'200 и 74 см. По принцип 74 см са си нормалните мерки на едногодишно дете,мисля че всичко си е наред, стига да изглежда детето здраво и щастливо
znachi sme si ok i da ne se pritesnqvam...blagodarq wi:heart:

# 77
  • Мнения: 128
Колко см са децата Ви?

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 263
Здравейте момичета,
Как сте?
Не съм писала от много време, вече съм на работа и не ми остава време за почти нищо, голяма лудница. Малката е в строг график с бабаите и за сега положението е добре, надявам се да се справим до септември.
Като см. е 82.
Как сте с думичките вече, ние казваме около 3-4, не знам колко съзнателно и на моменти се чудя не трябва ли вече да са повече, иначе не спира да си говори някакви нейни си неща.
Зъбите също последните дни ни мъчат много, голямо приключение са си...

# 79
  • Мнения: 20
Здравейте! За първи път пиша тук. Моята дъщеря е на 1 година и 2 месеца. Мисля септември/октомври месец да я пусна на ясла, ако я приемат разбира се. Какво е вашето мнение? Има ли вече бебчета, които посещават ясла? 😊

# 80
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета, поздравления на тези които съвместяват работата и майчинството, с моите юнаци все още не мога да мисля за ясла...тук държавната градина е от 3год. възраст...там някъде се виждам да се върна на работа,но то ще е за няколко часа, незнам дали изобщо може да се говори за пълно работно време скоро😆
Исках да питам някое дете изкара ли розеола?Кристиян ми е 4ти ден с темп.и обрив, док твърди ,че за 4дни ще мине,давам антипиретици и един противоалергичен сироп за обрива.С какви витамини или други средства подсилвате/подпомагате децата при вирусна инфекция?

# 81
  • София
  • Мнения: 1 309
Моят младеж изкара Розеола на 6 месечна възраст. Нямаше сваляне на температурата. Държеше 40 градуса 3 дни подред, направо изгоря. И хексалгина не помогна. След като падна температурата се обрина. От лицето към тялото, розов обрив на петна. Ама целият стана розов. Мина за 2 дни. Не го дразнеше. Казват, че е безобидно, но изглеждаше страшно. Дадоха хидрасек.

# 82
  • Мнения: 16
За щастие днес температурата се нормализира и обрива избледня доста и почти се изчисти от лицето,някак атипипично протече,едновременно с температурата се обрина,но вече е видимо по-добре. Днес последен прием на Xozal, противоалергичен сироп и се моля брат му да не се зарази...все пак ги гледам заедно.

# 83
  • Мнения: 210
Викториа и Кристина-13.10.19:heart:

# 84
  • Мнения: 20
Здравейте! Слагате ли децата на гърне? Как    действате и как върви процеса? 🤷♀

# 85
  • Мнения: 1 333
Започнах след годинката и слагам по 3-5 пъти дневно, гърнето седи в банята и му давам нещо да си играе. С акането нямаме успех, но почти всеки път вече пишка там (но имаме и мокри памперси), а понякога като му се пишка или се напишка се хваща за памперса.. значи вече разбира какво става и на този етап съм доволна от постигнатото. Може би лятото ще пробвам да махна дневния памперс.

# 86
  • Мнения: 20
Слагам я от една седмица. Мога да кажа, че оцелвам единствено след обедния сън. През другото време я слагам, но без успех. А ако случайно се изпиша или изака докато е без гащи, не на гърнето, следва рев. Не знам как да й обесня, че трябва да пиша и ака в гърнето. 😊🤷♀

# 87
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Слагам успешно сутрин от към 10-11 месечен и след следобедно хранене, и в яслата ги слагат. Но докато не започне да се усеща и да си казва не предвиждам кой знае какъв успех.

# 88
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Още не съм слагала, може би лятото ще опитам

# 89
  • Мнения: 2 223
Слагам я от една седмица. Мога да кажа, че оцелвам единствено след обедния сън. През другото време я слагам, но без успех. А ако случайно се изпиша или изака докато е без гащи, не на гърнето, следва рев. Не знам как да й обесня, че трябва да пиша и ака в гърнето. 😊🤷♀
Мисля че на тази възраст е твърде рано да се очаква да разбира и да задържа. Те все още не могат да се контролират. Според мен чак към 2 годишна възраст може успешно да се махне памперс. Иначе аз моята също я слагам от 10-месечна. Правя го по веднъж на ден, колкото да е запозната с гърнето и да има навик да седи. Правя го по веднъж на ден след обяд и почти винаги ака там. Често си казва, когато се е наакала в памперса (тоест пост фактум). Въпреки това нямам амбиции скоро да махам памперс.

Общи условия

Активация на акаунт