Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 7

  • 46 236
  • 787
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 645
При мен първо взеха 3 биобсии, оказа че имам бактерии и след лечението отново ми взеха за имплантационен прозорец, освен микробиологичната, защото казаха, че имплантационния прозорец се размествал ако има бактерии. Интересното беше, че въпреки бактериите, имунологичната ми беше добре... а аз бях останала с впечатлението че почти няма човек, на който имунологичната биобсия да е добре...

Стаменов не я мери като стандартно мерене, но той направо на око ги измерва колко мм са лигавиците и повечето фоликули.
Честно казано проверявала съм го хихи, вярно мери, така че според мен я е погледнал 100% и я е измерил с поглед.

# 46
  • Мнения: 163
Добро утро! Искам да ви попитам момичета, дали някой се е сблъсквал със следната ситуация? Преди малко повече от седмица ми откриха една бактерия в стомаха Хеликобактери пилори, и ми назначиха два вида антибиотици. Това което разбрах за нея, че е много упорита, а Септември ми предстои ЗЕТ, дали това ще попречи?

# 47
  • София
  • Мнения: 7 645
Преди ЗЕТ трябва да си излекувала бактерията и да е минало достатъчно време от края на приема на антибиотика.
Говори и с лекаря

# 48
  • София
  • Мнения: 10 642
Хеликобактер няма да попречи на ин витрото, но може да доведе до развиитие на язва на стомаха/дванадесетопръстника.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 645
Тя започва антибиотично лечение по време на което не е ок да се прави ЗЕТ. Мисля поне 2 седмици след края на аб е ок да се почне нещо. Но това съвпада с повторното изследване за бактерията.

Аз лично не бих забременявала по време на лечение с аб, не бих била и бременна ако бактерията не се е излекувала с този аб, защото получи ли се бременност не може да се продължи с антибиотиците. А от там бактерията може да докара проблеми на майката, както е казала Нандин.

Тук си говорим за много изстрадало забременявяне, не бих рискувала.

# 50
  • Мнения: 163
Хеликобактер няма да попречи на ин витрото, но може да доведе до развиитие на язва на стомаха/дванадесетопръстника.
Почнах аб, и се надявам да не се стига до там. Другата седмица съм на доктор, а и ми казаха, че не можело толкова бързо дс стане язва, или не съм разбрала?

Скрит текст:
Тя започва антибиотично лечение по време на което не е ок да се прави ЗЕТ. Мисля поне 2 седмици след края на аб е ок да се почне нещо. Но това съвпада с повторното изследване за бактерията.

Аз лично не бих забременявала по време на лечение с аб, не бих била и бременна ако бактерията не се е излекувала с този аб, защото получи ли се бременност не може да се продължи с антибиотиците. А от там бактерията може да докара проблеми на майката, както е казала Нандин.

Тук си говорим за много изстрадало забременявяне, не бих рискувала.

АБ ми приключва вдругиден, а ЗЕТ ще е някъде към средата на Септември, но ако доки каже, че не може няма да го направя. Благодаря ти Brayda!

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 22:49 от AnMary

# 51
  • София
  • Мнения: 10 642
Хеликобактер няма да попречи на ин витрото, но може да доведе до развиитие на язва на стомаха/дванадесетопръстника.
Почнах аб, и се надявам да не се стига до там. Другата седмица съм на доктор, а и ми казаха, че не можело толкова бързо дс стане язва, или не съм разбрала?
Ами ти не знаеш от кога носиш хеликобактера. С какво изследване го открихте?

# 52
  • Мнения: 163
Хеликобактер няма да попречи на ин витрото, но може да доведе до развиитие на язва на стомаха/дванадесетопръстника.
Почнах аб, и се надявам да не се стига до там. Другата седмица съм на доктор, а и ми казаха, че не можело толкова бързо дс стане язва, или не съм разбрала?
Ами ти не знаеш от кога носиш хеликобактера. С какво изследване го открихте?

Кръвно..

# 53
  • София
  • Мнения: 10 642
С него се търсят антитела.
След курса на лечение най-добре пусни фецес за хеликобактер в микробиологично изследване.

# 54
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Момичета колко на често ви викаха преди ЗЕТ за следене на лигавицата? Като фоликуметрията през ден -два ли? И колко пъти?

# 55
  • Пазарджик
  • Мнения: 714
Мен ме викаха на 8-ят и 11-ят ден ,както  и в деня на трансфера

# 56
  • София
  • Мнения: 2 051
Здравейте, да споделя и аз моята болка!
Във вторник ми беше пункцията на яйцеклетките, мина добре-от 14 фуликула, 7 зрели яйцеклетки. Милото от нерви не можа да даде материал и в бързината и от стреса решихме да ги замразим. Опита беше финансиран от Фонда, до пункцията.
Милото много се срина, аз като го видях как беше, нз от къде извадих тази сила, но даже и не можах да се разплача, исках само да е спокоен....


Здравей, съжалявам за случилото се,  като съвет мога да ти дам да замразите материал преди датата на оплождането на яйцеклетките, мисля си, че има голяма вероятност да се повторят нещата, защото както описваш може мъжът ти да се е травмирал от случилото се, ако ви позволят от клиниката може да донесете чашката от вкъщи. При нас положението е подобно и до сега винаги сме носили  материал от вкъщи без проблем, но живеем наблизо до клиниката.

# 57
  • Мнения: 83
Здравейте момичета!!!Предстои ми зет трансфер ,но толкова неща не са ми ясни като например:стойностите на хормоните преди трансфер,Естрадиол днес 23 ти ден 636,90 Прогестерон 0,12,от клиниката ми дадоха Хориомон днес да го бия и ми казаха ,че трансфер се очаква на 29.08,или 30.08.Според вас не е ли много късно и добри ли са ми стойностите на хормоните?

# 58
  • Мнения: 1 278
Каква е дължината на цикъла ти, на какъв протокол си (естрофем, ЕЦ), досега хормони следихте ли, как е лигавицата? Колко дневни са ембрионите?

# 59
  • Мнения: 83
Ами ембрионите са 5 дневни,нищо не съм приемала до сега,само следихме прогестерон и естрадиол.Лигавица прекрасна каза Доктора без да го попитам какво значи това.На 21 ден естрадиол беше 232.00 а прогестерон 0,66 а днес 23ти ден естрадиол 636,90,а прогестерон 0,12.Попитах не са ли ниски стоиностите,а те ми оговориха че естрадиола се покачва нормално и Доктора е доволен,и както написах днес Хориомон а от 25.08 вагинално утрогестан сутрин и вечер по 3 таблетки вагинално.Не разбирам нищо.Защо Прогестерона така се понижава и това добре ли е?

Общи условия

Активация на акаунт