Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 7

  • 46 263
  • 787
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 525
момичета нормално ли е да ти дойде по рано заради естрофема. спряла съм го от 5 дни и днес имам зацапване.

# 406
  • Мнения: 1 019
Да питам и аз - малко съм настинала, а трансфера е до броени дни . Да отлагам ли според вас? Утре ще отида при личната и репродуктивния, но междувременно искам да се самолекувам със сироп за кашлица и капки за нос...това противопоказно ли е преди трансфер?

# 407
  • Мнения: 134
На мен не са ми налагали специален режим преди трансфер, само след него ми дават списък с това какво не трябва да правя и какви лекарства да не взимам.

# 408
  • Мнения: 1 019
Благодаря, реших да пробвам да взема няколко прахчета АСС, да видим как ще ми повлияят, ако има проблем утре и докторите възнегодуват ще споделя😀

# 409
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз бях болна преди трансфера, помина ми предния ден, самолекувах се и с норуфен и с капки за нос и с мукоплант лека нощ.
Нямаше проблем Simple Smile

# 410
  • Мнения: 1 019
Аз определено не се чувствам здрава, но личната беше безпощадна - каза че е настинка и ако не мине до два дни със симптоматично лечение тогава да отида за антибиотик. Сега въпросът е какво да правя с трансфера ( който очаквам да е на 03.02) Нямам идея какво се прави в такива случаи, а лекарите знам че действат консервативно и ако ги питам ще кажат да отлагам. Засега мисля да изчакам и да си стартирам утрогестана след ову и ако не се оправя до два- три дни - тогава да отложа...

# 411
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
При трансфер не знам,но аз на първата пункция бях с антибиотик.Разболях се два дни преди нея и нямаше как да се отложи.Обаче пък извадиха добър брой яйцеклетки и имах цели 7 бластоциста и две бременности след това(за жалост не успешни,но знам че не е бил антибиотика причината за провала).

# 412
  • Мнения: 1 845
Аз определено не се чувствам здрава, но личната беше безпощадна - каза че е настинка и ако не мине до два дни със симптоматично лечение тогава да отида за антибиотик. Сега въпросът е какво да правя с трансфера ( който очаквам да е на 03.02) Нямам идея какво се прави в такива случаи, а лекарите знам че действат консервативно и ако ги питам ще кажат да отлагам. Засега мисля да изчакам и да си стартирам утрогестана след ову и ако не се оправя до два- три дни - тогава да отложа...
И аз се подготвям за първи ЗЕТ около 05.02. и съм с болки в гърлото, но се самолекувам за сега с прополки, ангал-спрей, биозин и чайчета.
От предните ми трансфери помня, че след трансфер не позволяват нищо освен парацетамол и то в краен случай, и че не трябва да кашляш и кихаш. Е, при последния(успешен) не спрях да кихам първите 10 дни... Ако се закрепя без да вдигам температура до трансфера мисля да не отлагам.
П.П.
Помня, че на няколко момичета изписваха даже лекарства за сваляне на имунитета преди трансфер  Thinking

# 413
  • Мнения: 1 019
devilche дано да е успешен при теб, и аз мисля да не отлагам, засега съм с 36.4, което за мен е висока температура но според докторите е ок. Не знам обаче дали не направих едн тъпотия преди малко- ходих да ми направят вливка с привиген по препоръка на имунолозите. Лошото е, че те бяха препоръчали и фраксипарин да слагам, но аз послушах репродуктивния и не сложих, а и не казах н имунолозите също така... изобщо - пълна тъпотия.  Малко пояснения - с хетерозиготен Лайден съм и май въпроса не е за тази група, но както и да е - стореното - сторено. Сега ще видим последствията от експеримента - надявам се само фраксито да е било за презастраховане , досега не съм правила тромбо и такива неща...

# 414
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
36,4 не е висока температура,ама никак даже,по-скоро е нормална.Виж над 37-37,5 нещата вече са леко притеснителни.За вливките не знам,повтаряй си,че си постъпила правилно и успех!

# 415
  • Мнения: 1 845
Веси,
и според мен 36,4 е абсолютно нормална температура. Всичко ще е наред!!! Аз съм даже хомозигот на Протромбин и онзи ден бях при Паскалева да я попитам каква терапия да предприема и тя каза, че след трансфер да започна с клексан 0,4.
Стискам ти палчета и вярвай, че това е твоя успешен до край опит!

# 416
  • Мнения: 69
Здравейте, записвам се и аз за ЗЕТ, честно казано не бях подготвена и малко ми стана тъпо.... имам изписан Регулон и след като ми дойде цикъла го продължавам и съм на преглед, но имам много въпросителни, какво следва пак ли ще имам стимулация или не,много съм объркана.

# 417
  • София
  • Мнения: 7 645
До 2-3-ти фев има доста време.
Едно гърло, една кашлица и една хрема почти минават до тогава. Спокойно Simple Smile
Важното е да не се усложни да се наложи аб Simple Smile
А казват, че при занижен имунитет бебетата се “хващат” по-лесно Simple Smile

# 418
  • София
  • Мнения: 2 051
За съжаление моя трансфер се отлага,  лигавицата ми хич я няма, бях на 2т. естрофем.  Доста съм притеснена,  явно след абразиото нещата станаха зле,  на хистерокопията ми рязаха и сраствания.
Започвам дуфастон за да ми дойде цикъла и после докторката иска да пробваме и с виагра. Някой ползвал ли е такива глобули,  четох, че се правят по поръчка.

# 419
  • Мнения: 753
Аз съм ползвала глобули виагра. И ми помогнаха. Аз също не правих добра лигавица след абразио. За Пловдив мога да кажа къде съм поръчала.

Общи условия

Активация на акаунт