Барселона - Тема 10

  • 48 086
  • 812
  •   1
Отговори
# 30
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Колко стриктно спазват часът за Саграда фамилия? Сега ще купувам билети и се чудя какъв час да запазя, при положение, че още не знам как да наредя програмата... Ако закъснеем например, дали ще направят проблем?

Ако билетите са за  17 ч. примерно, трябва да се отиде около 10-15 мин. по-рано. Ние като ходихме си имаше опашка, но  минава много бързо, защото се показва само баркода на телефон или разпечатка на билетите и така се минава. Спазват се часовете за пускане.

# 31
  • Мнения: 1 041
Здравейте, как ви се струва следната програма с деца Simple Smile
1ден Зоологическа градина, парк Цитадела, Готически квартал, каса Батийо
2ден Аквариум, пристанището, Ла рамбла
3 ден Камп ноу, пл. Испания, мол, маджик шоу фонтани
4 ден Саграда Фамилия, Парк Гюел, къщата на Гауди
5 ден Cosmocaixa и Тибидабо
6 ден ми е свободен, ако нещо не изпълним по програмата.
Моля за коментари и предложения, благодаря Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 298
Съвсем изпълнима.
 Бих заменила мола в ден 3 с испанското село, което е в района и си заслужава.

# 33
  • Мнения: 1 041
Благодаря за съвета, включвам го 😊

# 34
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Фонтаните ги съобразете с деня, когато пускат шоуто. Не работят през всички дни от седмицата, а от сряда до неделя. https://www.barcelona-life.com/magic-fountain  и от 21,30 ч. започва шоуто.
За атракциите на Тибидабо също мисля, че имаше някакъв почивен ден - поне ние като бяхме сега през юли, от  рецепцията ни казаха, че началото на седмицата не работят и после го видях и в сайта им. А да биете път да там и да е затворено....особено щом ще бъдете с деца...

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 09:55 от zaek

# 35
  • Мнения: 1 041
Благодаря много Hug

# 36
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Здравейте, в началото на септември и ние се гласим за Барселона. Взех си преди малко ваучер от Групон за намаление на билетите за Ноу Камп. Сега се опитвам да купя билети от официалния сайт, но не успявам. Избирам дата, но не мога да продължа нататък... От къде купувате билети онлайн, има ли друг сайт?

# 37
  • SF
  • Мнения: 20 771
Здравейте!

Имам 2 конкрени въпроса за пътуване до и в Барселона към тези от вас, които скоро са били и са ползвали тези опции.
От курорта Калея до Барселона и от площад Каталуня до курорта Калея за двама възрастни, даже пенсионери, какъв билет да си купят така, че да могат да стигнат до Барселона, там да пътуват от парк Гюел например и до площад Испания и после вечерта да могат да се върнат в Калея? И ако знаете цените, ще ме зарадвате много.

# 38
  • София
  • Мнения: 326
Здравейте, в началото на септември и ние се гласим за Барселона. Взех си преди малко ваучер от Групон за намаление на билетите за Ноу Камп. Сега се опитвам да купя билети от официалния сайт, но не успявам. Избирам дата, но не мога да продължа нататък... От къде купувате билети онлайн, има ли друг сайт?

В мейла с ваучера от Групон има линк за достъп до сайта на Барселона. През него купи билетите, тогава те пуска да въведеш кода от ваучера преди да ги платиш и ти се намалява цената им.

# 39
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Благодаря  karamelina2000 за насоките, сега ще опитам и така

# 40
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте!

Имам 2 конкрени въпроса за пътуване до и в Барселона към тези от вас, които скоро са били и са ползвали тези опции.
От курорта Калея до Барселона и от площад Каталуня до курорта Калея за двама възрастни, даже пенсионери, какъв билет да си купят така, че да могат да стигнат до Барселона, там да пътуват от парк Гюел например и до площад Испания и после вечерта да могат да се върнат в Калея? И ако знаете цените, ще ме зарадвате много.


Ние също бяхме в Калея и почти всеки ден пътувахме до Барселона. Използвахме влак на Ренфе и карта за 10 пътувания - T10. Според поста на първа страница цената й е 10.10 €.

# 41
  • SF
  • Мнения: 20 771
Благодаря! Точно това питах - купувате си билети за Ренфе - отиване и връщане, и после в града с друга карта Т10 си пътувате? Или има карта, която комбинира и влака, и метрото в Барселона?
Също имам въпрос как стигнахте от влака, предполагам на площад Каталуня, до парк Гюел. Колко минути е ходенето пеша нагоре до парка от станцията на метрото?

# 42
  • София
  • Мнения: 1 324
Благодаря! Точно това питах - купувате си билети за Ренфе - отиване и връщане, и после в града с друга карта Т10 си пътувате? Или има карта, която комбинира и влака, и метрото в Барселона?
Също имам въпрос как стигнахте от влака, предполагам на площад Каталуня, до парк Гюел. Колко минути е ходенето пеша нагоре до парка от станцията на метрото?
T10 си я използвахме за влака и в самия град.
В деня, в който посетихме парка отидохме първо до Саграда фамилия и от там до парка си взехме автобус. Не сме ходили с метрото, за това не знам колко минути се ходи пеша.

# 43
  • Мнения: 968
Т10 важи за влака, за метрото и за автобусите, за парк Гюел от площад Каталуния има автобус, който спира на метри от входа и се избягва изкачването нагоре, не се сещам номера на автобуса, ако не го намерите с Google maps, ще видя кой е.

# 44
  • Мнения: 1 380
Т10 важи за влака, за метрото и за автобусите, за парк Гюел от площад Каталуния има автобус, който спира на метри от входа и се избягва изкачването нагоре, не се сещам номера на автобуса, ако не го намерите с Google maps, ще видя кой е.
Ние си купихме билети от сайта на парка и включваше транспорт с автобус до там
Хваща се от АлфонсХ

Общи условия

Активация на акаунт