Барселона - Тема 10

  • 48 098
  • 812
  •   1
Отговори
# 15
  • Барселона
  • Мнения: 23
Здравейте, моля за мнение и коментари. При положение, че ще имаме достатъчно време в Барселона и сме с децата, аквариума и зоологическата в 1 ден ли да ги сложа в програмата или поотделно? И с какво да ги съчинения? Само разходка?

Възможно е да се направят в един ден- сутринта аквариума, за който ви трябва около 1,5- 2 часа, не повече. После обяд и зоологическа градина, за около 3 часа е тя, има доста повече неща за гледане.
Ако решите по отделно, тогава препоръчвам д аги посетите сутринта, следобяд може да съчетаете с плажна ивица-  разходка по Барселонета или разходка в парка Сиутадела, както и с разходка из квартал Борн. Или просто да хванете автобус D20 от Por Vell пред аквариума до площад Испания и там вече имате още много опции- хълма Монтджуик, магическите фонтани, испанско село.
В Барселона градският транспорт е много добре уреден и няма да има проблем в съчетаването на нещата.
За деца препоръчвам природонаучния музей Cosmocaixa, но той е по-далеч от центъра. Него може да съчетаете с хълма Tibidabo, където има увеселителен парк.

# 16
  • Мнения: 1 041
Leda, много благодаря. Ще резервирам за различни дни за сутринта, както казвате и ще мисля следобедите. Още веднъж благодаря 🤗

# 17
  • EU
  • Мнения: 396
В неделя се върнахме от Барселона след 5 дена преживяване. Много жив град - страшно ми хареса. Ние бяхме отседнали в пресечка на Ла Рамбла. Наблизо имахме метро и автобусна спирка. Предварително бях купила билети за Камп Ноу, Саграда Фамилия и парк Гауди. Така беше много удобно. В парка в 12 ч. на обяд бяха свършили билетите за деня. Явно имат някакъв капацитет. Бях възхитена от Саграда Фамилия. По-грандиозно нещо не бях виждала. Фонтаните също не трябва да се изпускат. Даже не мога да си представя как са програмирали всичко - музика, цвят, вода... Беше божествено. Плажът в Барселонета не ми беше много по вкуса, но има удобно душове и тоалетни. А може и ние да не сме били на правилното място. Плажната ивица е доста дълга. Пътувахме с автобус от хотела до там и слязохме, когато слязоха и семейство по бански с дете и лопатки Laughing Чадър на плажа е 15 евро, и цената за един шезлонг е 15 евро. Ходихме до замъка Монджуик и Тибидабо. За съжаление фуникуляра до Тибидабо не работеше и след влакче S1, което хванахме от площад Каталуния, ни извозваха с автобус до спирка на 111. Гледката от там към града е страхотна. Транспорта наистина им е добре уреден. Не сме се лутали в дълго търсене. И аз да предупредя за кражбите. Срещнахме възрастно семейство, от което на мъжа бяха откраднали само личната карта и отиваха до полицията, за да им издадат документ. Полетът им беше същия ден вечерта, а във Валенсия консулството било приключило работа за този ден. Цял ден си мислех за тях...
Трима за 5 дни използвахме 3 карти Т10 или по една на човек. На идване пътувахме с аеробуса, който струва 5,90 и ни закара до площад Каталуния, който ни беше на близо. На връщане, тъй като ни бяха останали пътувания в картата си хванахме първо метро до площад Испания и от там автобус номер 46, който също ни закара до терминал 2 и така пътуването ни излезе по 1,20 на човек.

Leda, много благодаря. Ще резервирам за различни дни за сутринта, както казвате и ще мисля следобедите. Още веднъж благодаря 🤗
Според мен е по-добре да сте в аквариума и зоологическата градина в големите горещини. Аквариума е закрит и има климатизация, зоологическата градина също е в дървета. Те се намират на близо и може да ги съчетаете в един ден, а ако остане време идете в мола до аквариума, там също може да отдъхнете на прохлада. От главния вход на мола, като завиете на ляво се излиза към кей с яхти и 2 заведения. Това в дясно е на добри цени и вкусна храна. 5 малки бири по 200мл. е 4 евро, салатите са 4 евро, а 7 е основното. Приятно е да си седиш на брега.

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 15:54 от AnMary

# 18
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Ще си позволя да добавя един съвет към тези, които щe ходят в Барселона  и ще ползват Т10 за градския транспорт:   не слагайте картата близо до телефон или в един джоб с телефон, защото се размагнитизира и не може да се ползва. При нас това се случи  и за съжаление в метрото, където го разбрахме - нямаше служител, който да ни я смени. Ако ви се случи това в автобус  - давате картата на шофьора, той вижда колко ви остава от нея и ви дава друга карта с оставащия брой пътувания, а ако е в метро (но трябва да е голяма станция) служител на метрото я сменя. 

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 09:43 от zaek

# 19
  • Мнения: 1 041
Момичета, правилно ли разбирам промоцията, че при закупуване на 1 билет получаваш 2? Датите са за покупка на билетите, а не за използването им нали?
https://www.vendaonline.bsmsa.cat/tibidabo_muslinkIII/venda/inde … &lang=4#close

# 20
  • Мнения: 1 313
Здравейте! През месец май 2020г. ни предстои круиз с тръгване от Барселона. До сега не сме посещавали града. Виждам, че уиз, все още, не са пуснали разписанието си за тогава. Сега остава да чакам и да дебна за билети. Искам да ви помоля да ме ориентирате колко горе долу да си предвидя за самолетните билети за това време на годината. Знам, че до там не са особено евтини, но все пак..

# 21
  • Мнения: 2 298
Зависи от датите, но варират между 300-350лв - двупосочно. При повече късмет, с някое намаление може и 260-270лв.

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 23:02 от shrekie

# 22
  • Мнения: 1 313
Зависи от датите, но варират между 300-350лв. При повече късмет, с някое намаление може и 260-270лв.

Благодаря! Това, предполагам е без багаж? Мисля да взема и един чекиран от 20кг.
Има доста време, ще дебна.

# 23
  • Мнения: 2 298
Зависи от датите, но варират между 300-350лв. При повече късмет, с някое намаление може и 260-270лв.

Благодаря! Това, предполагам е без багаж? Мисля да взема и един чекиран от 20кг.
Има доста време, ще дебна.

По-скоро с приорити и 10кг на борда  и място.
Google flights имат проследяване на цените. За Барселона не варират почти през различните сезони и може да се ориентирате.

# 24
  • Мнения: 1 313
Не съм знаела за тази опция. Благодаря ви!

# 25
  • София
  • Мнения: 326
Пробвайте и с България Еър - ние летяхме с тях до Барселона - дадоха доста добри цени за края на април - 150 лв на човек с 10 кг ръчен багаж. Плюсът беше, че полетът беше ранен и имахме цял ден в повече.

# 26
  • Мнения: 1 313
Пробвайте и с България Еър - ние летяхме с тях до Барселона - дадоха доста добри цени за края на април - 150 лв на човек с 10 кг ръчен багаж. Плюсът беше, че полетът беше ранен и имахме цял ден в повече.

Това за двупосочен ли? Аз ги гледах, но техните цени са скандални. Някакви около 400-500 лв на човек.
Иначе тази цена е по-добра от на уиз и на раян..

# 27
  • София
  • Мнения: 326
Пробвайте и с България Еър - ние летяхме с тях до Барселона - дадоха доста добри цени за края на април - 150 лв на човек с 10 кг ръчен багаж. Плюсът беше, че полетът беше ранен и имахме цял ден в повече.

Това за двупосочен ли? Аз ги гледах, но техните цени са скандални. Някакви около 400-500 лв на човек.
Иначе тази цена е по-добра от на уиз и на раян..

Еднопосочен . Малко по-малко от 150 беше, защото двупосочен идваше на 298. Включено беше - дамска чанта или раница, ръчен багаж - 10 кг, безплатен избор на място, сандвич, десерт и кафе. Като сметнете всички тези допълнителни услуги на Уиз - около 5 евро храна, 30 лв за Приорити, между 11 и 17 евро за място... и това на човек на посока, на България Еър изобщо не излиза скъпо.

# 28
  • Мнения: 48

Ние летяхме края на 03 и бях взела на Раян 385Е за 4ма с багаж и място-излизаше по 96Е на човек двупосочен, но ги взех 11 месец предната година и почти всеки проверявах и така хванах намаление.

# 29
  • Мнения: 4 730
Колко стриктно спазват часът за Саграда фамилия? Сега ще купувам билети и се чудя какъв час да запазя, при положение, че още не знам как да наредя програмата... Ако закъснеем например, дали ще направят проблем?

Общи условия

Активация на акаунт