По-бърз растеж на косата - Тема 10

  • 106 676
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 242
По дължините ползвай масла и разни терапии. При мен също са сухи (защото се изрусявам, а и ми е естествено къдрава - което предполага по-сух косъм) - та се сетих, че преди ший маслото добре ми се отразяваше и започнах ший, арганово да слагам и като pre-wash и след това без отмиване (съвсем малки количества). Иначе и аз подстригвам редовно връхчетата, изобщо не мога да търпя проскубани краища; но като е по съвсем мъничко, пак дърпа на дължина.
Преди правех много маслени маски на цялата коса, но нещо напоследък не ми се отразяват толкова добре. Обаче сега най-важното ми е да спре косопада!

# 46
  • Мнения: 218
Косата не расте ли от този прословут тривитаминол?

# 47
  • Мнения: 666
Би трябвало, да, но не съм пробвала лично, знам че има висока концентрация на вит.А, Д и Е и се влага в домашните маски. Сега ми донесоха за проба конски шампоан, ще взема да се престраша, можело да се ползва веднъж седмично, не повече от 2 месеца. Така ли е? Има ли изпробвали?

# 48
  • Мнения: 218
Би трябвало, да, но не съм пробвала лично, знам че има висока концентрация на вит.А, Д и Е и се влага в домашните маски. Сега ми донесоха за проба конски шампоан, ще взема да се престраша, можело да се ползва веднъж седмично, не повече от 2 месеца. Така ли е? Има ли изпробвали?

Аз съм ползвала, но много ми скърцаше косата и ми миришеше, та не можах да опитам по-дълъг период. За миенето, аз се мих през пъти...Ако резултата при теб е добър може да възобновя опитите, макар да ми идва много конско Grinning и с двете неща ...

# 49
  • Мнения: 6
Здравейте мисля да си взема тривитаминол и да го слагам в шампоана.
Шампоана и балсама са ми също за разтеж на косата (Турски с Чесън)
Проблема е че косата ми стои от години на едно ниво..
Не знам защо не иска да расте...
Мисля да си купя и хапчета Мерц за растеж....
Моля за мнения какво да правя и как да се сдобия с желаната дълга коса.
Благодаря предварително ❤

# 50
  • Мнения: 1
Колкото повече я подстригваш, толкова повече ще расте. Много жени не се подстригват с години и се чудят защо косата им си е на едно и също ниво. Зимата бях с коса почти до кръста, на пролет подстригах до раменете на черта, лятото в жегата стигнах до там да скъся че чак вратът ми да е обръснат. Колкото повече подстригвам косата, толкова расте като луда. Преди няма и две седмици си обръснах врата, сега пак съм за фризьор. Подстригвайте се по-често, така расте косата. Мерц помагат за сгъстяване и косопад, също и слаби нокти. Тривитаминола също е за укрепване и в по-малка степен помага за растеж.

# 51
  • Мнения: 218
На всеки косата расте различно, те акъли не са за всеки. Сега ще се ореже момичето и отиде косата. Моята също бавно расте. Подстригвам я когато има нужда, тоест ако вземе да цъфти или да ми се заплита..или по-точно на 3-4 месеца.

# 52
  • Мнения: 666
Аз също подстригвам на 2-3 месеца,заради изтощените или нацъфтели връхчета. От цялата тази грижа, се усили растежа на нова коса, стърчат ми антени отвсякъде и съм с чуплива коса, разбирай разплетена дамаджана. Иначе основната коса си расте със същите темпове, които са и привични. Започнах конския шампоан от вчера, ще споделя за ефекта по-нататък.

# 53
  • Мнения: 218
Аз също подстригвам на 2-3 месеца,заради изтощените или нацъфтели връхчета. От цялата тази грижа, се усили растежа на нова коса, стърчат ми антени отвсякъде и съм с чуплива коса, разбирай разплетена дамаджана. Иначе основната коса си расте със същите темпове, които са и привични. Започнах конския шампоан от вчера, ще споделя за ефекта по-нататък.

Ползвай маска след него в краищата, че скърца? Кажи после дали ти мазни косата от него?

# 54
  • София
  • Мнения: 1 569
Преди да започна да се боядисвам, използваг тривитаминол с допълнително витамин А. На етикета пише еди колко си мг от всеки витамин и накрая че е допълван с някакво си там масло, за да докарат милилитрите. Е, прилича ми на олио. Казаха ми да го спра след това, защото сваля боята. Иначе и с чист зехтин се мажех преди баня - ефекта беше уау. Супер мека, лъскава и гладка коса след баня. Но не знам дали е окда го слагам на боядисана коса вече.

# 55
  • Мнения: 666
Зехтин си слагам на боядисана коса, че и затоплен вече, че при нас е хладно и ми е по-приятно така. Да, сваля малко боята, но не е като да останеш на "гол" косъм Laughing Моята е кестенява, просто изсветлява малко по дължините, но аз вечно така си я носа, самообразувало се омбре Sweat Smile
Пепундрела, не ми мазни косата от конския шампоан. Сложих 2 пъти, че на първото едва-едва капнах от страх Laughing, ама редичък е шампоана и повторих с прилично разпенване и да, скърцаше направо. После балсам, пак я усещах леко сухичка, ще използвам по-хубав хидратиращ балсам/маска следващия път. Иначе, никакво омазняване, даже ми издържа 1 ден повече чиста.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 11:00 от Parfait

# 56
  • Мнения: 21 207
Днес гледах много клипове,в които момичетата масажират скалпа си за определено време май беше с кокосово масло и за 5 дни косата им расте с 2 см.Вярвате ли?На мен ми се струва глупост.
И аз гледах,но не за 5 дни , а за няколко месеца беше резултатът.

# 57
  • Мнения: 477
Здравейте включвам се в темата искам дълга хода под дупето сега е до кръста ми.
Не се подстригва веднъж в годината не вярвам на това че като си подстрижа краищата косата ми ще расте тя расте от корена не от краищата.Много ми цъфти дори да я обръсна пак ще имам цъфтеж дет се вика с това се справям като матирам краищата всеки месец ЗАДС не ме дразнят.Намерила съм си шампоан и маска подходящи за моята коса а след къпане слагам стилизиращ крем да не хвърчи. Забравих да кажа че си я мия на 7дни веднъж някой ще кажат че съм луда но вече не се омазняв последният ден и личи че е мръсна.Може
Ли някой да ми каже как се казва този шампоан турския за растеж на косата. Да забравих слагам си ампули за косопад  два пъти в годината за подхранване.

# 58
  • Мнения: 2 182
Аз знам и съм ползвала тези двата..
Скрит текст:



+ стимуланта на Икаров.
И при мен определено има ефект.

Имай предвид, че след определено време ползване, косата се усеща по-суха. Така че аз лично не ги препоръчвам за дългосрочно ползване или поне да се редуват с хидратиращ шампоан.


Не разбрах, не се подстригваш изобщо или само 1 път в годината?
Да, растежа идва от корените, но когато краищата ти цъфтят, то те се късат и дефакто никакъв ефект като дължина няма да видиш.

# 59
  • Мнения: 477
Един път в годината само да оформи изтънялото.

Общи условия

Активация на акаунт