Малформация цепка на небцето - 2

  • 17 427
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Дано някой да отговори и ние сме на този етап, но за първи път ще се явяваме.

# 16
  • Мнения: 44
Здравейте мами 😊
Доста съм притеснена, защото не знам какво ни очаква.
Бременна съм в 17 г.с. с тризнаци.
Днес на феталната откриха цепка на устната, на твърдото небце и частична на мекото на едно от децата.
Четох доста и видях, че проблемът е решим, но се притеснявам, за това че ще се родят по рано и не знам дали ще можем да  започнем лечението на време.
Има ли недоносени бебчета с този проблем и как се развиха нещата?
Ще ми е полезна  всякаква друга информация и подкрепа.

# 17
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Здравейте мами 😊
Доста съм притеснена, защото не знам какво ни очаква.
Бременна съм в 17 г.с. с тризнаци.
Днес на феталната откриха цепка на устната, на твърдото небце и частична на мекото на едно от децата.
Четох доста и видях, че проблемът е решим, но се притеснявам, за това че ще се родят по рано и не знам дали ще можем да  започнем лечението на време.
Има ли недоносени бебчета с този проблем и как се развиха нещата?
Ще ми е полезна  всякаква друга информация и подкрепа.


При нас случаят беше следният.Дъщеря ми се роди преждевременно и с ниски килограми.Така ,докато направи килограмите беше първо в неонатологиа,а след това в майчин дом.Там ме научиха как да я храня и си я прибрах при мен.Имат много добри специалисти по хранене и те много помогнаха.Вече като направи килограми и на третият месец е първата операция.Тогава цепката оправят,а небцето се затваря на 10-я месец,но пак повтарям,няма място за тревоги.Чудесни хора най-вече имаш чувството,че не си в болница.Направо не специалисти,а магьосници.Пътя не е лек,но ще видиш че резултата си заслужава.Дъщеря ми е на 1.3г.м. и все едно нищо и няма,а тя беше с двустранна цепка и отворено и меко и твърдо небце.Така,че споко и всичко ще се нареди.Ако нещо те интересува питай,ще си помагаме.В такива моменти е хубаво да знаеш,че има някой който е изживял същото.Аз в началото като разбрах,за проблема и и веднага потърсих контакт и с други родители на такива деца и тук във форума има страхотни хора,на които може да се разчита.Прегръдки и кураж...🤗💕

# 18
  • Мнения: 44
Tsvetkova85
Много благодаря за подкрепата.
Днес се свързах с екипа на
професор Анастасов и още  в четвъртък ни извикаха за консултация.
Моля се всичко друго да е наред и бременността ми да мине по най добрия начин и другите две бебчета да са здрави, а малкия юнак да няма други проблеми.

# 19
  • Мнения: 190
Привет! Аз не мога да помогна с кой знае колко информация, тъй като втората операция тепърва ни предстои. Просто исках да ти пожелая успешна и спокойна бременност. И трите бебчета да се родят живи и здрави. А за юнака с цепчицата не се тревожи, всичко ще бъде наред! Heart

# 20
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Всичко ще бъде наред. Успех на консултацията а на теб Ив успех, операцията ще мине добре🤗

# 21
  • Мнения: 44
Благодаря за подкрепата прекрасини хора Heart
Радвам се, че ви открих.
За мен това е втора бременност с бебче с цепка, при първата направих аборт в 11г.с и 6 дни, нямах информация, нямах подкрепа, докторите казаха да решавам веднага, защото после не можело нищо да се направи. Описаха ми малформацията ужасяващо.... стресът, който изживях тогава преобърна всичко.
6 месеца след това започнахме опити за бебче, но не ставаше. Направихме 10 инсеминации, без успех.
Първо ин витро и сега в мен са моите ТРИ  чудеса, при върнати ДВА ембриона Heart

# 22
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Благодаря за подкрепата прекрасини хора Heart
Радвам се, че ви открих.
За мен това е втора бременност с бебче с цепка, при първата направих аборт в 11г.с и 6 дни, нямах информация, нямах подкрепа, докторите казаха да решавам веднага, защото после не можело нищо да се направи. Описаха ми малформацията ужасяващо.... стресът, който изживях тогава преобърна всичко.
6 месеца след това започнахме опити за бебче, но не ставаше. Направихме 10 инсеминации, без успех.
Първо ин витро и сега в мен са моите ТРИ  чудеса, при върнати ДВА ембриона Heart


Потресена съм от такива лекари.В моя случай ме караха да го оставя в дома,защото нямало да мога да го гледам.Това няма как да се случи,отделно от самият дом пък ми излизаха с тезата,че  не можела да се захрани с бибата и трябвало със сонда и видиш,ли докато не минат всички операции тя трябвало в дома да стои,което ще рече на година и нещо.Това е недопустимо.Благодарение на екипа на професора и най вече на него си взех детето и смело мога да твърдя,че е глупаво да ни принуждават да абортираме или да си оставим децата,защото реално медицината е до толкова напреднала,че след време тези деца по нищо не се различават от останалите.

# 23
  • Мнения: 190
Боже... Какви са тези "лекари"? Меко казано съм потресена!
Сабрина, историята ти е уникална! Сигурна съм, че няма нищо случайно и Господ си знае работата! Simple Smile И трите ти чудеса ще бъдат живи, здрави и прекрасни!

Може ли да споделите къде сте раждали, защото ми е интересно дали в провинцията примерно се случват тези неща и се дават тези съвети или местоположението не е фактор, а самата болница. Аз се следих и раждах в Щерев в София и още, когато ми казаха за цепката, бяха много мили и подкрепящи. Дадоха ми достатъчно информация, точно толкова, колкото му беше нужна към онзи момент. Успокоиха ме, дадоха ми контактите на професора и екипа му. Въобще не мога да си представя, че може да има лекари, които да съветват да се изоставят тези деца... Това е пълно безумие! Дори бих казала престъпление и лекарска некомпетентност!

# 24
  • Мнения: 44

И аз вярвам, че Господ си знае работата и няма нищо случайно.
Нека всичките малки герои бъдат здрави и успешни и Бог да бди над тях, Амин!❤❤❤

# 25
  • Мнения: 18
Сабрина всичко ще е наред! Нашата операция мина преди месец и половина. Небцето се заглади, изглежда близко до нормата. Това което незнаех е , че се поставят шънтове, щом има и засегнато твърдо небце към годинката на детето. Това ни предстои. Като цяло не давай биберон на бебетата, защото трудно ще отучиш. Моята бебка така свикна без биберон. На 5-6 месеца нормално се захранихме. Млякото от този период започнах да давам с мек накрайник на нук и към 8 м. и взех чаша на авент 360°  без накрайник. Много бързо я възприе. Въпросът беше да откажем млякото или да приемем чашата😄. Ще пиша като мине и процедурата с шънтовете. Ако ти имаш въпроси не се притеснявай да питаш. Този форум е чудесен . Тук научих доста от майчетата! Бъди силна всичко ще се оправи и късмет!

# 26
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Сабрина всичко ще е наред! Нашата операция мина преди месец и половина. Небцето се заглади, изглежда близко до нормата. Това което незнаех е , че се поставят шънтове, щом има и засегнато твърдо небце към годинката на детето. Това ни предстои. Като цяло не давай биберон на бебетата, защото трудно ще отучиш. Моята бебка така свикна без биберон. На 5-6 месеца нормално се захранихме. Млякото от този период започнах да давам с мек накрайник на нук и към 8 м. и взех чаша на авент 360°  без накрайник. Много бързо я възприе. Въпросът беше да откажем млякото или да приемем чашата😄. Ще пиша като мине и процедурата с шънтовете. Ако ти имаш въпроси не се притеснявай да питаш. Този форум е чудесен . Тук научих доста от майчетата! Бъди силна всичко ще се оправи и късмет!

И на нас ни предстои операция за шънтове.На вас определиха ли ви дата вече?

# 27
  • Мнения: 190
Момичета, шънтовете задължително ли се поставят при цепка и на твърдото небце или само при необходимост?
Също така преди, когато започнах още да чета темата, останах с впечатление, че при операцията на небцето присъства и УНГ хирург и ако има нужда поставя шънтовете и така се спестява една операция. Защо това не се практикува вече? Някой има ли представа? На мен ми се вижда доста по-добро решение и за децата и за родителите им. Сигурно има основателна причина да не се прави. Надявам се да не е заради пътеки или нещо подобно...

# 28
  • Мнения: 18
Да определихме дата. Началото на октомври. При последната консултация УНГ доктора каза, че 97% слагали шънтове щом има и твърдо небце, при което и пластичния хирург потвърди. А при първата среща с професора каза, че ако има нужда ще се сложат съвместно когато е операцията. И аз сметнах, че е нямало нужда. Но след операцията при вторичния искаха мнение на УНГ специалист и той потвърди за шънтове. Много би било добре да е съвместно в деня на операцията и като се замисля незнам защо тогава не ни сложиха.

# 29
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Да определихме дата. Началото на октомври. При последната консултация УНГ доктора каза, че 97% слагали шънтове щом има и твърдо небце, при което и пластичния хирург потвърди. А при първата среща с професора каза, че ако има нужда ще се сложат съвместно когато е операцията. И аз сметнах, че е нямало нужда. Но след операцията при вторичния искаха мнение на УНГ специалист и той потвърди за шънтове. Много би било добре да е съвместно в деня на операцията и като се замисля незнам защо тогава не ни сложиха.

Кога се обади за датата?Питам,защото ще се обаждам другата седмица и да кажеш,ако не те затруднява ти кога се обади..Извинявай,че на ти говоря...Спомена октомври и затова стана интересно.

Общи условия

Активация на акаунт