КГБ = Клуб на Готините Баби - 197.

  • 46 673
  • 739
  •   1
Отговори
# 585
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 304
     

# 586
  • София
  • Мнения: 8 407
Добро утро, красавици! Hug
Ще си пия кафенцето на ЯНКА поизстинало, защото се успах. По-скоро се наспах. Simple Smile
За днес имам задача да гладя и все пак нещо да сготвя. Добре ми се отразява това, че не готвя. Кантарът бавно, но сигурно слиза надолу. Доволна съм. След обяд съм на тръстиката.
Желая ви спорен ден! wavey

# 587
  • София
  • Мнения: 1 746
   Добър ден! От преди малко имам интернет и бързам да се обадя.Имам повреда в кабела на домашния телефон,а интернета ми е към него.Няколко дни техниците на Виваком се опитваха да отстранят повредата.Днес ми съобщиха,че трябва да се копае,а багера им е на ремонт.Направиха нещо временно,без да обяснят какво точно,но сега имам нет.Както знаем временното може да е по-постоянно от постоянното.Дано не се наложи да копаят когато е дъждовно или замръзнало.
   Само се обаждам,ще пиша повече довечера.
   Желая ви хубав ден!

# 588
  • Мнения: 344
 Здравейте, момичета!
Янче, мерси за кафето. Аз го пия по цял ден. Така е когато ти е ниско кръвното. Когато и да го поднесеш, все ще си пийна.
 От четвъртък до неделя бях в София при Малчо. Щерката ходи на женски мотосъбор във Велико търново и ние с Ники бяхме 24/7 заедно. Не ми се тръгваше.
 Какво им става на тия младите с тая захар? Направих му за десерт сладкиша с кроасани и настана война. Децата не трябвало да ядат толкова сладко. Да си гледа работата! Бях толкова щастлива, че го яде с желание, защото Малчо е злояд, а тя ми вдига скандали. Ще си разменим шапките. Следващия път,когато иска помощта ми ,да му приготви първо второ и трето и тогава да ме вика. Хладилникът им беше "бяла тишина" - абсолютно празен. Наготвих им за цяла седмица, а тя капризничи.Така няма да се разберем.
 Стига толкова. Оплюх здраво щерката, ама още ме държи. А тя е добро момиче. За самотна майка - добре се справя. Има още какво да се желае...
 За сега чао и хубав ден!  Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart
 

# 589
  • Варна
  • Мнения: 387
В Пенсионерския клуб се проведе двудневен курс по спасяве при наводнения.
Вчера беше теорията, днес практиката!   Swimmer

Капитан на спасителната лодка- Танита, преминала успешно подготовката за спасяване и собствено съхранение при наводнения!
И дипломирана! Дано Бог да ни пази от подобни бедствия!   Hands Pray
Това орнжавото, което е като лигавник около врата ми е спасителната жилетка, един размер бяха всичките жилетки!  Nerd

https://scontent.fsof9-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/69575742_1021497 … c&oe=5E0CDD0A

https://scontent.fsof9-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/70441264_1021497 … 9&oe=5E14D43F

# 590
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 304
     
 Капитан Танче, дано не се налага да се надяваш на спасителната жилетка Joy

# 591
  • София
  • Мнения: 8 407
Добро утро, красавици! Hug
ЯНЕ, неуморна си. Тенкю баба за ароматното кафе! Heart Eyes
ТАНИТКА, и аз така щях да кажа - дано не ви се налага да ползвате спасителните жилетки. Все пак не е лошо човек да има подготовка. wflag
БАБЕТКА, когато гледам внучетата се стремя да спазвам изискванията на щерката и снахата. Така мамите са спокойни и не влизаме в конфликти. За мекиците и пържените филийки съм си извоювала правото да им правя от време навреме. Mr. Green
Градско ЯЖКЕ, колко требе да те чекам да се явиш? Са ти че ме чекаш, оти я ютре, че пойдем по чужбинете, че се измаам за неколко дена. Я да видим свет и свето да види дзвер. Mr. Green
ГЪБКЕ, опече ли чуЖките?
НЕШЕ, радвам се да те видя, макар и за много кратко. Как я караш?
На тези баби от КГБ-то, които попълваха анкетите за моята състудентка, да ви благодаря още веднаж от нейно име. Защитата мина, представи се много добре. И вие имате дял за този успех! bouquet
хайде да поемам по начертания план. Отивам да се отчета в Касата, после малко на пазар. Ще занеса лапчо на ремонт,за да го излекуват, докато ме няма.
Гушкам ви. Hug

# 592
  • Мнения: 7 404
                       Привет,момичета!
                       Янке,пийвам си от кафенцето и съжалявам,че не можахме да се видим.Останахме без кола,а транспортът до Перник си е ....мъкааааа.Много нередовен и обикновено при нас на спирката чакат перничани с коли и предлагат превоз ,но знаеш ли ги какви са.Анжелка в Англия ли е или още във Варна? Ако е в чужбинско да честитим ли новото у-ще,че там започват от 1 септември?
                       Фло,лек път и се поразходи из Виената и заради мен.Все се каня да отидем,но...все нЕкоя цЪрна маца мине път.
                       Аз си чакам почивката,че то време стана и на работа да тръгна.При мен нещата закъсняха ,че я куче гледах,я кандидат-гимназистка го давах.Сега отново се включвам в кампанията.Този път имам опит и почвам да следя още от началото на годината.
                       Лек ден и много гуш от мен!

# 593
  • София
  • Мнения: 16 089
Ето съм, да не ме забравите.
С Пламен активно гледаме Мрънчи. Уж кротко, ящно и поспаливо дете, но си има доста зор на моменти.
Бабет, у нас ролите са разменени - аз мрънкам против скритата захар и готовите храни. Не че някой ме отразява, но да си кажа. Ще свикнете, ще намерите средно положение.
Капитан Танита, разсмя ме със снимките. Дано не се налага да практикуваш знанията.
Фло, лек път и весело изкарване.
И въпрос - при вземане на кръв на бебе трябва ли да е гладно и жадно?
Малко невъзможно ми се вижда.

# 594
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 044
Тук съм. Днес имам нужда от вашите стиснати палчета. Довечера ще пиша.

# 595
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
Здравейте, момичета!
Янче, мерси за кафето. Аз го пия по цял ден. Така е когато ти е ниско кръвното. Когато и да го поднесеш, все ще си пийна.
 От четвъртък до неделя бях в София при Малчо. Щерката ходи на женски мотосъбор във Велико търново и ние с Ники бяхме 24/7 заедно. Не ми се тръгваше.
Какво им става на тия младите с тая захар? Направих му за десерт сладкиша с кроасани и настана война. Децата не трябвало да ядат толкова сладко. Да си гледа работата! Бях толкова щастлива, че го яде с желание, защото Малчо е злояд, а тя ми вдига скандали.
Скрит текст:
Ще си разменим шапките. Следващия път,когато иска помощта ми ,да му приготви първо второ и трето и тогава да ме вика. Хладилникът им беше "бяла тишина" - абсолютно празен. Наготвих им за цяла седмица, а тя капризничи.Така няма да се разберем.
 Стига толкова. Оплюх здраво щерката, ама още ме държи. А тя е добро момиче. За самотна майка - добре се справя. Има още какво да се желае...
 За сега чао и хубав ден!  Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart
 

Бабет, на твоя страна съм! Всяка крайност е лоша. Създадени сме да ядем всичко и когато крайно ограничаваме някои продукти, си вредим. Нищо няма да му стане на детето, че е хапнало малко сладко - първо, хапнало е с удоволствие, второ - баба е щастлива. Доколкото разбирам, не си всеки ден с внучето и нямаш чак такова влияние върху хранителния му режим, та "да те вдигат на ура". Освен това, ти си отгледала с твоите си методи щерката, станала е голяма жена, която има деца, не си я затрила, нали така? Означава, че знаеш какво правиш. Смятам, че младите прекаляват в някои отношения и на пръв поглед уж изглежда, че са супер-дупер-родители, обаче ако се поразрови човек детайлно и се оказва, че не е баш така. Пример - едно е да купиш готов сладкиш, опакован и наблъскан с разните му там Е-та, друго е да си го направиш у дома, знаейки какво влагаш в десерта. Но младите нямат време да правят домашни сладкиши, или пък нямат желание. Необходим е баланс и не бива да се изпада в крайности.

# 596
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 304
     
 Бабет и аз съм на твоя страна! Права е Делта! Отгледали сме децата си и с тестяно и със сладко. Станаха хора!

# 597
  • София
  • Мнения: 1 529
Здравейте ,

днес съм гледачка 24 часа с внуци  3 бр. За храна никога не сме спорили. Важното е да ядат,че са дребни и слаби. Внукът не яде сладко. Средната яде много сладко. Малката  е на моменти. Вчера ходих до скай сити мол и накупих дрехи за училище и ДГ. Има една нова верига -пепко с евтини дрехи за малки и големи и с домашни потреби и джунджурии.  Днес ходихме да обядваме в едно добро заведение  в квартала-много вкусно готвят. Приспах малката , а големите заминаха на кино  с вуйчо си.
 Айша спомням си че синът на 40 дни влиза в болница и му взимаха кръв без значение ял ли е.
 Дано при вас е профилактично.
 Бабет остави дъщерята да дава какво иска на детето-ще мине и тази мода.
 Таня много внушителна лодкарка си.
 Как са малките бебоци на Фури, Жабче, Айша.... и още някой имаше , ама австриеца нали знаете.Expressionless

# 598
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 044
Здравейте отново, днес май никой не ме отрази, но както и да е-останете си със здраве. Имах нужда от вашата подкрепа и не я получих. Днес оперираха внучката ми и затова бях безкрайно притеснена, но явно захарта в менюто на децата беше по- важна.

# 599
  • София
  • Мнения: 16 089
Пипи, отразила съм те и ви мислех. Но нали в работно време не пиша.
Дано да се възстанови бързо малката кукла и да забравите операцията.
Шпунц, знаем го магазина Пепко в мола на Хемус. То и те ни знаят с Мрънчи и мама.
В понеделник близо 2 ч. шоу им спретнахме. Мама иска да разглежда, мята избраното в количката.
Мрънчи ходи и разбутва всичко на низките рафтове, разнася стока и чупи.
На мене бяха делегирани правата хем да бутам количка, хем да пазя чантата и Самсунга за 1500 лв на мама, хем да удържам бебе. Ми не се справих. ...
Другите клиенти бяха силно възмутени от поведението ни. Чух реплики, че сме катунарки пък бебето русо и синеоко. Но персонала остана доволен от крайния оборот.
За захарта и децата - нашите деца са оживяли със захар. Но помислете си кога - преди 30 - 35 г. Ми тогава и сладкото, и млеката бяха натурални. Имаше 1 вид чипс и 2 - 3 зрънчовци и чипс. Нямаше толкова готови кроасани с пълнежи. Течен шоколад правехме с Бебе-1, ако го докопаме от аптеката. Сега от количката реват за разни пакетирани гадости. Масово консервантите и глутамата навлязоха след 90 те години. Скоро си говорихме с другия дядо на Мрънчи по повода - тогава млякото вкисваше на втория ден. Децата, родени до 1990 г. са последните яли почти читаво мляко и други храни.
ПП - вземането на кръв беше за профилактичното изследване на 1 година. При Ани не го правят, нямало нужда. Но ние сме го записали и тук на ЛЛ педиатър и действаме по 2та календара.

Общи условия

Активация на акаунт