Hills of Rock 2019 - Лично мнение

  • 1 603
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
За мен организацията на концерта беше зле. Първият ден се изсипа силен дъжд. Ливадата, на която беше главната сцена се превърна буквално в блато. Меко казано, бяхме прасета в кал. Липсваше отводнителна система. Имаше алея, която обикаляше ливадата, за да стигнеш до главната сцена, трябваше да се мине през нея. Беше се напълнила като рекичка. Хората поставяха каквото намерят, така че да може да се преминава. Две големи гуми и дъски имаше в единия край на "реката" алея.
Срещу сцената, на другия край имаше масички с пейки. Но от там, за съжаление, сцената не се виждаше добре. Може да зърнеш някой крак, ръка на изпълнителите и до там, и то при късмет.
На кулминационния момент от първата вечер на концерта към 22:00 часа, в близост до главната сцена се получи вакум от хора (т.е. един до друг). Ако си по-нисичък/а, по-добре отиди по-рано, застани на първа линия и не мърдай оттам, докато не видиш за това, за което си отишъл! След това, се изсипа поредната "вълна" силен дъжд, отвориха се чадъри, а уж са забранени, наред с виковете на феновете, подскачащи хора, нищо не се чуваше от изпълненията на рок звездата! Прасета  въргалящи се в кал, съсипани обувки, мокри до кости, от 22:00 се чуваше само ''Долу чадърите", "Който носи чадър е педе****" и така.
Гривната, която се поставя при входа на концерта, ако имате билет за 3-те дни, не трябвало да се маха. Само, че никой, не ти го казва, когато ти я поставят. Аз лично, не понасям този найлон на китката си в тия пловдивски жеги и след поройните дъждове, нямаше как да заспя с него.
На следващия ден, решаваме да дадем втори шанс на концерта. На входа обаче, като разбраха, че съм премахнала гривната, ме изпратиха не любезно при един човек, дето трябва всячески да му докажеш, че предния ден си бил на концерта, чрез видео, както аз направих, но не ми поискаха даже и билета. Пуснаха ни бързо и без проблеми,.От там разбрах, че имало фалшификати гривни и някакви такива.
След пороя предната вечер, почвата на ливадата не беше изсъхнала все още.  Не след дълго си тръгнахме, че се издразнихме на организацията.
На изхода, чувахме как не пускаха някакви хора, които си били платили билетите и се възмущаваха, че сумата, която дали била голяма.
Лоша организация, за такъв иначе идеен концерт.
Това с дъжда е ясно, но поне терена/ливада да не ставаше блато. Главната сцена е ниска, дори и да си напред, не се вижда нищо, от хората пред теб. Да чуеш и да видиш някой добър изпълнител - шанса е малък. Разбира се, ако на човек му е достатъчно да чуе по-ранните групи - също може да мине за приемливо Simple Smile Тоест, ако си отишъл да похарчиш 1 торба пари за долнопробна бира и кебапчета, и сандвичи в силно нехигиенична среда - "всичко е ОК" Grinning
Организацията, трябва да бъде подобрена!

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 14:59 от kerigan

# 1
  • София
  • Мнения: 3 145
Е хайде сега, преувеличавате малко.
И аз бях там, и мен ме валя. Но никой не ме е вкарал насила, всеки можеше да си тръгне ако не му е ОК. Че и за калта на У(В)акен всички сме чували, пловдивската едва ли може да впечатли който е ходил там. Плюс това хората бяха поне отводнили за събота, не знам какво сте очаквали след такъв порой. Който впрочем само направи концерта още по-вълнуващ.

Единствено за чадърите съм съгласна, колко се изписа преди концерта и пак имаше, тук определено вината е на хората на входа.

На мен много ми хареса отделния вход и плащането с Мастъркард и разнообразната храна - хората от Стрийт фууд фестивала бяха много добро попадение. На нито едно подобно събитие (където си носим гривните постоянно и това е повече от логично) не съм попадала на толкова разнообразно и приятно меню.

# 2
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Ходих на Hills of Rock миналата година и ми хареса много.Тази година не отидох, защото не ми харесаха групите, които бяха поканили. Без да съм била там обаче, виждам, че авторът няма опит в концертите и фестивалите на открито, но за сметка на това има нереалистични очаквания. Grinning Не може да очакваш да отидеш на може би най-големия фестивал в България и да си представяш, че ще имаш идеална гледка към сцената, докато си седиш на масичка и си пийваш бира. Ще се наложи да избереш кое ти е по-важно - тръпката или удобството.

Второ, що за оплакване е, че по-нисичките не виждали? По височина ли се очаква да се подредят хората? Ами на всеки концерт е така - щом искаш да си отпред, отиваш рано. Гривната остава на ръката до приключване на фестивала - пише го в условията за провеждане. Винаги е така, ако няма поименни билети. Изобщо, хубаво е човек да знае къде е тръгнал и да си направи сметката дали е подготвен и дали това е неговото място.

В Англия на Download ходят по 120 000 човека и най-добрите групи в света. Всяка година там е блато, но никой не е тръгнал да го закрива. Ето снимки за сравнение:
Скрит текст:


# 3
  • Мнения: 4 000
Авторката явно очаква оперен концерт с вип билет в ложата и някой да и подава трюфели и да и долива Дом Периньон през 5 минути. Очевидно е, че на фестивал (да не се бърка с концерт) досега не е ходила през живота си.
Хората отводниха след огромния порой за отрицателно време, на другия ден всичко беше почти сухо. Гривните се носят постоянно, писано е в правилата, плюс това е близко до акъла и без да си ги чел. За всичко останало дори не искам да коментирам, че ще ме баннат. Кой по дяволите се възмущава, че хората са един до друг до сцената на концерт?? Кой очаква масичките с пейки да са му до сцената, че да вижда изпълнителите? Нимоа...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 145
Между другото, имаше някаква ВИП зона с шатри, може би и масички, но не беше до оградата, представете си.
Може би защото щеше да е смляна...

# 5
  • София
  • Мнения: 38 395
Аз пък съм доволна.
Много хора май са си купили от най-евтините билети, а искат турбо вип и да им свирят Металика за 20 лв.
Защото нали можете да смятате и да разделите сумата на 15 артисти за три дни.
Дъждове са се изсипвали и на други фестивали. Не ме карайте да вадя снимки от Коачела ili Glastonbury.
Аз лично не съм се завирала в екшъна. Гледах си от отзад, пях, скачах и ми беше прекрасно!
Хайде - едно оплакване. Бирата беше кисела.
http://www.redcarpet-fashionawards.com/wp-content/uploads/2015/0 … -Hunter-Boots.jpg

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 16:17 от Free Agent

# 6
  • Мнения: 2
Аз като човек, който за втори път ходи на рок концерт/фестивал бих казал, че мнението на автора в първоначалния пост е полезно. Тази информация щеше да ми бъде още по-полезна ако я знаех преди да отида. Най малкото щях да си взема и гумени ботуши освен дъждобрана.
Но да приемем, че няма кой знае какво да се направи ако се развали времето. Много ме подразниха "сергиите" точно пред сцената, защото не бях отишъл за бирата, а да чуя и да видя любими изпълнители. Въпросните "сергии" заемаха много голяма част от централното място където можеше да застане публиката и едновременно с това скриваха изгледа към сцената на хората, които бяха по-назад. Не съм наясно как се правят такива сцени, но съм висок 180см., бях доста близо до сцената и въпреки това почти нищо не виждах от самата сцена(екраните се виждаха добре). Също така потвърждавам, че когато хората отвориха чадърите освен, че не виждах изпълнителите даже не ги и чувах от виковете по адрес на хората с чадърите.

В събота не знам дали е имало отводняване, но имаше големи кални зони които допълнително намалиха мястото където може да застане публиката.
Иначе е факт, че имаше много хора, на които им харесваше обстановката(дъжд, кални бани и тн.) и това не мисля, че е имало нещо общо с изпълнителите. Имаше и по-възрастни хора с деца и внуци, на които явно не им хареса. Аз не бих повторил, защото със същия успех(ако не и по-добър) мога да си пия по-приятна бира и да си гледам любимите изпълнители на екран без да плувам в кал.

За хората, които за първи път ще ходят на Hills of Rock и фестивала отново е на същото място:
- ако очаквате да видите любим изпълнител от близо - по-скоро няма да стане, единствения шанс е да отидете първи и да застанете на оградата пред сцената вероятно за повече от 4 часа
- задължително гумени ботуши и дълъг дъждобран
- когато влизате ще ви претърсят и махнат капачките на бутилките с вода, което ще рече, че ще трябва да си купувате от фестивала
- веднъж като влезете не може да излизате и да се връщате докато не приключи програмата за съответния ден
- за да ви пуснат на следващия ден трябва да не сте свалили гривната, която ви поставят първоначално на входа

# 7
  • Мнения: 10 574

- когато влизате ще ви претърсят и махнат капачките на бутилките с вода, което ще рече, че ще трябва да си купувате от фестивала

Това пък за какво??

# 8
  • София
  • Мнения: 38 395
Защото могат да се използват за замерване, примерно.

# 9
  • Мнения: 2
На входа и на мен ми махнаха капачката на ботилката с вода и ми стана много странно, затова попитах този, който я махана.
Перифразирам : "Ами защото, май гърмели или нещо такова. И аз не зная точно."
Може би, ще има хора, които ще знаят, защо го правят.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 568
Защото затворена и пълна с вода бутилка си е тежка и може да се ползва да удариш някого с нея.

# 11
  • Мнения: 25 551
kerigan и Stefanos, това първите ви посещения на концерти на открито ли са?  Simple Smile
Един съвет: не ходете на футболни мачове, че там е по-страшно.  Laughing

За да не е съвсем спам, поздрав за хората, които знаят защо ходят на рок концерти:

https://www.facebook.com/Disturbed/videos/476840276399292/

# 12
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Наистина се учудвам на някои мнения. Не сте чували за процедурата с гривните; не знаете, че със затворени бутилки не се влиза; че ви претърсват... Това са правила, които се спазват при всяко масово мероприятие на открито. Вие никъде ли не ходите?
Един съвет: не ходете на футболни мачове, че там е по-страшно.  Laughing
Да, абсолютно. Grinning Шокът ще е страхотен.

И един съвет от запален музикален фен, който не се притеснява да висне пред залата/стадиона часове преди концерта в пек или дъжд, на 2000-3000 км от дома: ако наистина искате да гледате любима група, не ходете на фестивал, а на техен самостоятелен концерт. Там има по-малко публика, по-близо сте до сцената и сетлиста е по-дълъг. Фестивалът е изживяване и тръпка основно, там фокусът е друг. Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 38 395
Правилата ги имаше на сайта и във фейса. И на листовките.
Ама кой да чете...
Само хедлайнерите бяха далеч. И то
не много. Малките групи можеше да ги пипнеш.

# 14
  • Мнения: 2
Напълно съм съгласен, че ходенето по такива събития не е за всеки - въпрос на предпочитания. Доколкото разбирам, на повечето хора, на които им харесват такъв тип фестивали не им е основен приоритет да видят от близо изпълнителите или да се насладят на музиката от изпълнението им.

Подкрепям и мнението, че ако човек иска да види и чуе някоя група е по-добре да отиде на техен концерт за предпочитане на стадион или в зала.

Относно правилата, нямам нищо против тях и реших да ги напиша и тук, защото явно много хора бяха изненадани и недоволни от тях.

Общи условия

Активация на акаунт