Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 47 936
  • 812
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 633
Сиси, аз защото съм с предистория и доста чувствителни пикочни пътища 🙂. От Рубикъп дето се води средна към мека ме боли много корема от натиска, въпреки, че ми е любима откъм поставяне, но просто и 10 минути не мога да я изтърпя.

# 241
  • Мнения: 1 126
Да споделя и аз моя скорошен опит. Имам 2 чашки от ДМ, Gaia cup, в двата размера, които предлагат.
Слагам и ги махам съвсем безпроблемно, но аз съм раждала 2 пъти нормално. Нямам пропуски, забелязах, че менструацията ми намаля като дни и почти не я усещам. Много съм доволна. Махам я, като леко издърпвам пръчицата и после с напъване я избутвам да се покаже дъното. Стискам го внимателно, за да отпусне вакуума и вадя. Като стигна до пръстена, го прегъвам леко, за да не излиза с целия диаметър. Нямам изтичане и омазване.
Гледам, че разликата в двата размера е минимална и искам да те питам ти как ги намираш. Аз също съм раждала два пъти нормално, но имам чувствителен пикочен мехур и се чудя дали по-малката няма да е по-добре. Знам, че и височината на цервикса е от значение при избора на размер, но при този модел чашки разликата е 1-2 милиметра, което е почти нищо.

# 242
  • Мнения: 947
Като ви чета и си мисля, че съм изкарала луд късмет с моята чашка. Според мен няма абсолютно точен начин да се знае предварително коя чашка ще е удобна. Трябва да се пробва и това е. По правилата трябваше да си взема голяма чашка, но малка Лунет ми е перфектна!

# 243
  • София
  • Мнения: 8 931
Да споделя и аз моя скорошен опит. Имам 2 чашки от ДМ, Gaia cup, в двата размера, които предлагат.
Слагам и ги махам съвсем безпроблемно, но аз съм раждала 2 пъти нормално. Нямам пропуски, забелязах, че менструацията ми намаля като дни и почти не я усещам. Много съм доволна. Махам я, като леко издърпвам пръчицата и после с напъване я избутвам да се покаже дъното. Стискам го внимателно, за да отпусне вакуума и вадя. Като стигна до пръстена, го прегъвам леко, за да не излиза с целия диаметър. Нямам изтичане и омазване.
Гледам, че разликата в двата размера е минимална и искам да те питам ти как ги намираш. Аз също съм раждала два пъти нормално, но имам чувствителен пикочен мехур и се чудя дали по-малката няма да е по-добре. Знам, че и височината на цервикса е от значение при избора на размер, но при този модел чашки разликата е 1-2 милиметра, което е почти нищо.
Наистина е малка разликата. Аз първо си взех S и чак после се зачетох, че е за млади нераждали жени. После си купих и по-голямата. Не знам честно дали има голяма разлика или просто трябва да се съобразиш със собствените си усещания и анатомия. Аз ползвам по-малката в началото и края, а по-голямата в по-тежките дни. Цикълът ми тогава е доста обилен и не искам да ми се налага да я вадя в офисната тоалетна. Уж е малка разликата в чашките, но май за мен това е по-добър вариант.

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Може да не е нещо ново, но аз днес за първи път видях да продават чашки и превръзки за многократна употреба в ДМ. Знаех, че в чужбина се продават, но не и тук.

# 245
  • Мнения: X
Чашки не бях виждала, иначе превръзки знам, че има. В кой магазин е това?

# 246
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
В Стара Загора (центъра).

# 247
  • Мнения: X
А, то затова има чашки там, не са ги надушили още момичетата Simple Smile В София в мола на Стамболийски и в ОК няма чашки. Всъщност в ОК и превръзки няма, явно не сме надеждна клиентела тук в квартала.

# 248
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Имаше и при нас (Младост, София), но последния път не ги видях. Може да са им сменили местоположението. Тази марка я има и в Зоя. Превръзките обаче пропускат, нямат слой, който да задържа течността. Проучвах ги, защото си търсех за защита с чашката (за всеки случай).
Купих една бройка на Little Lamb, но не съм доволна от усещането... Не знам дали при всички е така, но я усещах дебела, като онези от едно време, без крилцата (може и да не ги знаете, не знам дали ги продават още), личеше през дънките. Видимо не изглежда дебела.
Мисля да пробвам и на друга марка - Bloom and Nora, ако и с нея е така, явно не са за мен тези продукти.
Иначе си купих на Lunette (размер 2). Искаше ми се да пробвам и друга марка.
Мога да направя сравнение. Като твърдост, съм приятно изненадана. Очаквах да е много по-твърда от OrganiCup (първата е 2 от 5, а Лунет - 4). Да, разлика има, но не е толкова драстична. Като отваряне - не виждам отново силна разлика. Може би се усеща при носене, но след първите два дни носене, се свиква. С OrganiCup носенето не се усеща изобщо.
Предполагам, че малкият размер Лунет, който е с твърдост на силикона 3, няма да е различен от OrganiCup.
Сега имам две 😁, а много ми се иска да пробвам и други, в различни форми, като Merula и Lena например, но се въздържам засега, че ще стане като обувките - никога не са достатъчни.

# 249
  • Мнения: 1 177
Аз си купих Gaia cup от ДМ и в двата размера. Много се чудих кой от двета размера да си взема, тъй като предната ми чашка беше Мелуна размер L. След два цикала проби мога да кажа, че при мен малкия размер ми е голяма защото тази чашка е по-дълга от Мелуната, а на мен цервиксът ми застава доста ниска по време на цикъл. Честно казано не съм особено доволна от покупката, това не е моята чашка, трудно се отваря можеби защото е леко по голяма и по-мека. От друга страна стига да е поставена правилно не разваля вакума, както често ми се случваше с Мелуна. Сега имам една голяма Gaia cup която е неупотребявана и се чудя какво да я правя. Също се замислям дали да не си купя друга марка която да по-подходяща за мен.

# 250
  • Мнения: 633
Black hole, винаги съм страняла от Лунет защото мисля, че ще ми е твърда  и ще притиска и ще ме боли корема от нея.
Взех си наскоро Органикъп (малкия размер), нея не я усещам въобще. Не се отваря толкова лесно колкото ми се иска, но става.
Можеш ли да опишеш усещането при носене на Лунет? Тъпа болка ли е или по-скоро натиск? Сега се зарибих, ще взема да си поръчам и след толкова години бягане от нея токувиж ми станала любима 😂
Мерула съм чувала, че е ужасно твърда 🧐
Лена също се води твърда, но пък за дизайна е помогнала девойката от Precious Stars, която е някакво гуру на ревютата на чашки. Гледала съм доста нейни видеа и сравнения и нейните любими чашки са Лунет, Рубикъп, Органикъп и Лена.

# 251
  • Мнения: X
Мерула аз разбрах, че е с много твърд ръб, пък много меки стени. Сега пишете, че е твърда.

# 252
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Fluffy Fluff, усещам я като натиск върху стените. Предполагам, че е ръбчето и напрежението, което създава. Болка абсолютно няма.  Не съм усетила притискане на пикочен мехур и съответно по-често да ходя до WC. Свиква се с усещането, не е дискомфорт, който да ме притеснява и да не мога да мисля за друго.
Аз нямам проблем с отварянето на OrganiCup, справям се от самата начало добре с нея и затова не виждам осезаема разлика. И с едната, и с другата чувам "пук" при отварянето на чашката и често чак подскачам 😁.
Много е индивидуално това с чашките. Трябва да се пробва и да се преценява.

Лена е 4 по твърдост, като голямата Лунет, а Мерула наистина е твърда - 5 от 5, и малко ме притеснява, но ми харесва на външен вид.
Жалко, че не съм влогър и не мога да се възползвам от PR пратки. 😆

# 253
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Изобщо не е твърда Мерула. Ръбът е стабилен, което помага за отварянето. На допир е много нежна и много далече от Мелуната.

# 254
  • Мнения: 6 868
Хм, аз като чашка с твърд ръб и меки стени определям Лейдикъп. Мерула имам ХЛ и не ми изглежда като да е с особено меки стени. Да, ръбът е малко по-твърд, но не е нещо извънредно. С голямата Лунет са доста подобни като твърдост. Но Лунет е малко по-твърда и не съм сигурна какво определение да използвам, но просто отскача по-силно обратно в нормална позиция.
Аз проблеми и болка с Лунет нямам. Ако трябваше да избера само една чашка, която да използвам щеше да е тя. Но тъй като не ми се налага и не ми е идеална във всички ситуации ползвам и други Grin

Общи условия

Активация на акаунт