Лунна диета, тема 3

  • 43 107
  • 748
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982



24 часовата лунна диета започва, когато Луната навлезе в една от четирите си фази и се спазва 24 часа.


*По време на диетата не се яде, а само се пият прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед и минерална вода.

Течностите оказват многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето - стимулира се бъбречната дейност, изчиства се организма, а имунната система укрепва.

*Алкохол по време на лунната диета не се препоръчва, но ако все пак има повод е най-приемливо да е чаша бяло вино.

*По време на лунната диета от организма се освобождават задържаната вода и токсините, натрупани при нездравословни диети, лошо храносмилане и стрес.



*След изтичането на 24-те часа е най-добре да се храните с нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове.

Разбира се, вместо пържени храни се препоръчват задушени, варени и печени ястия.

Диетолози и лекари препоръчват 1 път седмично да се прави разтоварващ ден само на сокове, свежи плодове и зеленчуци.

Може да съобразите този разтоварващ ден с фазите на Луната?



* Лунната диета може да се прилага от всички, които не страдат от метаболитни заболявания като диабет или болести на кръвта. Противопоказна е и за бременни жени и кърмачки.

* Има два основни варианта за прилагане на Лунната диета:
Вариант І - 24 часа (от началото на съответната фаза, до същия час на следващия ден), в които да приемате само вода, чай, прясно изцедени плодови или зеленчукови сокове.
Вариант ІІ - 72-часова (24 часа преди настъпване на съответната на фаза до 24 часа след изтичането и) диета - веднъж в месеца - препоръчително е да е на пълнолуние или новолуние. Ако не можете да изкарате само на течности, можете през първия ден да похапвате сурови или варени зеленчуци, втория ден да изкарате на течности, а през третия да консумирате вода, ананас и гъби (варени или приготвени на пара).

* По време на Лунната диета са РАЗРЕШЕНИ:
- вода (минерална или изворна);
- чай (с мед или стевия);
- прясно изцедени плодови или зеленчукови сокове.

* По време на Лунната диета са ЗАБРАНЕНИ:
- твърди храни;
- алкохол;
- кафе (не е препоръчително, но не е категорично забранено);
- цигари.


Лунна диета при пълнолуние и новолуние

В тези дни се променя атмосферното налягане и движението на водата. Пълнолуние - време на отлив, когато водата се сгъстява. При Новолуние е точно обратно, водата се разширява и предизвиква прилив. Благодарение на тези външни процеси в телата ни също се променя обмяната на веществата (разпределението на водата и микроелементите). При пълнолуние водата от междуклетъчните пространства се предвижва вътре в клетките, а при новолуние настъпва обратния процес: водата се предвижва навън от клетките на тъканите. Предвид тези особености, може периодично да се спазва диета, която ще подобри движението на водата в организма, ще прочисти тялото, ще ускори отделянето на мазнините и токсините. Диетата при пълнолуние се основава на употребата на течности. Тя ви помага да се справите със задържането на течности в организма. Диетата при новолуние отвежда от организма водата, токсините и стимулира процесите на липолиза (разлагането на мазнини складирани в клетките).

Ако спазвате правилно Лунната диета и в периода между лунните фази се храните балансирано, могат да бъдат свалени от 1 до 3 кг месечно.

Фази на луната за 2018 година http://fazinalunata.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2018

Фази на луната за 2019 година http://fazinalunata.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2019

Фази на луната за 2020 година https://fazinalunata.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2020/

Старата тема

Успех на всички!

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 14:32 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 7 700
айде първа Simple Smile
на две кафета и вода съм от сутринта, утре до обяд надявам се, защото ще ми вземат кръв и няма да закусвам със сигурност

Ноеми, може ли да изтриеш лунните фази за 2018 Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 11 436
Днес ми се струва, че ще е много лесна фазата. Дано и довечера така ми се струва Grinning
Започнах снощи, да видим дали пълнолунието ще ни зарадва!

Херцен, според мен закусвай след изследванията веднага, така или иначе лунуваш от снощи.

# 3
  • Мнения: 7 700
Ще мога след 10 -11, ама то не се знае Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 008
Сутринта закусвах, и ще се опитам да устискам до утре с вас.

# 5
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Хоп и аз тук от 11:30ч. Най-обичам фазите, които започват по обяд.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 327
И аз започнах обаче малко по-късно от 12,20 ч някъде като на обед ядох една салата - краставици , домати и сирене.Някъде към 11ч един банан.Та мисля,че не е толкова зле положението.

# 7
  • Мнения: 1 008
Аз окапах вече, развалих работата Confused

# 8
  • у нас
  • Мнения: 443
Доволна съм -1,200кг.

# 9
  • Мнения: 7 700
Ягодки и няколко череши хапнах снощи, но и аз съм доволна
Кантар нямам тук, утре ще се меря

# 10
  • Мнения: 4 496
А аз с лимони и мед не го броя за успешен - пропускам тази фаза Angry

# 11
  • София
  • Мнения: 11 436
А аз с лимони и мед не го броя за успешен - пропускам тази фаза Angry
Беки, ако имаш минус, си е успешно.
При мен само - 0.5 кг.

# 12
  • Мнения: 12 473
Всеки понеделник ми е воден, обикновено - 500 до - 1,5 го докарвам.
Днес +500.. Shocked Laughing

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 11:13 от Angel_wing

# 13
  • Мнения: 7 700
нещо от жегите е, задържаме вода
сутринта един час чаках да ми се допишка за чашката за изследвания

# 14
  • Мнения: 12 473
Да, така е.
Но поне при мен става все по-мъчително.
Предния път ми се съчета и Пълнолуне и цикъл и се бях подула като плондир +4 кг.. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт