Раждане в Сащ / Вашингтон /

  • 3 694
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Ти пак разумни цифри цитираш - може и много по-зле да бъде, дори със застраховка. От друга страна, ранния генетичен тест, като Пренатест (?) в България, беше почти $6000, а не $200-300, както си правите груби сметки (въпреки че точно този разход беше покрит - просто давам пример).

Най-големият проблем, който виждам е, че никога не можеш точно да предвидиш и да изчислиш кое как ще се случи. Винаги трябва да мислиш позитивно и най-чистосърдечно ти желая лека и безпроблемна бременност, но при мен например проблемите почнаха точно в 28 г.с. и в 32-а вече бях в болницата. Абсурд би било пътуване до България и щяхме да увиснем неподготвени и банкрутирали, защото писах по-напред, че сметката за мен и бебето беше близо 1 милион долара. Просто в Америка е наложително да имаш застраховка.

# 16
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 720
Да, но в САЩ може да достигне и много високи суми ( колежка плати $25 К с действаща застраховка). Получаваш две отделни сметки, за лекар и за болница. Недай си боже да има усложнения сумата набъбва. Линейка, ако се наложи също е една отделна сума (аз например миналата година платих , както съм със застраховка $1,500 - не че детето беше толкова болно, но имаше абокат на ръката и преместването става само с линейка според процедурата)

Освен застраховките всяка болница си има и отдели, с които можете да договорите пакетна цена.

Доколкото разбрах потребителката е бременна, а застраховката, за да се подпише и плати нещо, трябва да е сключена преди този период.

# 17
  • Мнения: 16 871
Не е бременна,  планува бременност  и проучва.

Въпреки че не живея в САЩ, според мен би било по-добре да сключи застраховка и да роди там. Аз поне така бих напарвила.

# 18
  • Мнения: 44
Много Ви благодаря, че се включихте в казуса. Все още премисляме кое и как, и продължаваме с търсенето на приемлива застраховка.
От познати чух за компанията AMG и мисля да се свържа с тях за повече информация.

# 19
  • Мнения: 4
А за раждане с туристическа виза чували ли сте? Medicaid не изискват да си легално там или да имаш социален номер и може да се сключи по всяко време на бремеността, това е според информацията в сайта им, за Илинойс става въпрос.

# 20
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
Мисля ,че може да се клсирате за Medicaid но не знам дали това няма да създаде проблем после като подавате за друг вид виза или зелена карта.Защото имиграционните може да ви класират като public charge- ползвате държавни пари за раждане след като сте дошла с туристическа виза , не сте легален резидент Плюс това за да се класирате за каквито и да е щатски програми трябва да докажете определен доход погледнете и това.А защо не и вариант да си родите в БГ ?Щом бащата е американец детето ще получи гражданство дори и да се роди в България!

# 21
  • Мнения: 4
Да, ще си получи гражданство не е проблем за детето,а за мен. Според вас с американско бебе и баща живеещ там дали ще ме пуснат да вляза в USA като турист? Все едно няма да се досетят за варианта,че ще сключим брак и затова съм дошла, понеже процедурата ще е по-бърза, отколкото да ми изпраща годеническа виза и да чакаме поне година.
Мисля ,че може да се клсирате за Medicaid но не знам дали това няма да създаде проблем после като подавате за друг вид виза или зелена карта.Защото имиграционните може да ви класират като public charge- ползвате държавни пари за раждане след като сте дошла с туристическа виза , не сте легален резидент Плюс това за да се класирате за каквито и да е щатски програми трябва да докажете определен доход погледнете и това.А защо не и вариант да си родите в БГ ?Щом бащата е американец детето ще получи гражданство дори и да се роди в България!

# 22
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 720
За това забрави от сега. С новите разпоредби дори няма да те допуснат на американска земя.

Общи условия

Активация на акаунт