Клуб на храбрата шивачка - тема 21

  • 28 681
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 20
момичета имам питане.до сега не съм шила нещо усобено,но имам желание да си ушия клин с мрежа..би ли станало на ръка,защото за сега не обмислям да купувам шевна машина?

# 46
  • Мнения: 1 098
Би станало и на една кука, са си е от Усобените неща

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 5 427

"Ако не намерите нещо по-подходящо, Copen е базплатен модел права рокля, има и подробен видео урок как се шие. Има ръкави, но могат и да се пропуснат Simple Smile"

Тази рокля е с пенсове, на мен ми трябва рокля - роба. Детето е слабо и няма нито ханш, нито бюст.

В такъв случай просто пропуснете пенсовете /не ги шийте/ и ще стане като роба. Запазете само раменната извивка и наклонът в рамото, а надолу да бъдат прави линии.

***  

Здравейте,  приемате ли нови попълнения в темата? Имам машина, но досега съм я ползвала само за подгъване на панталони и дънки и други дребни корекции. Имам въпрос - мога ли сама да стесня дънки в талията чрез пенсове? И как точно става? В Интернет не намерих видео или подходящо, разбираемо обяснение.

Да, може, но трябва да се разпори колана и пенсовете да се направят на подходящото място и с подходящите размери /ширина и дълбочина/. Ако дънките са с платка може и да не е удачно.  

Когато ме мързи да правя пенсове на дънки, просто шия по едно плисе направо върху колана, от двете страни на талията. Ако не е необходима голяма корекция е достатъчно само отзад или само отпред, където е по-удачно според модела. Ако трябва голяма корекция, може да се направят 4 плисета /две отзад и две отпред/.  

Друг вариант е да се сложи ластик в колана. От вътрешната страна се правят разрези на колана, които се шият ръчно като илици и между тях се поставя ластик. Той може да е зашит в двата края, а може и да бъде с илици за копче /продават се такива ластици/. В последния случай копчетата се шият от вътрешната страна на колана и ластикът "са закопчава" за тях.

Надявам се да звучи ясно даже и за начинаещ.

Това може да ти е полезно.

Ластик с илик.

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 17:46 от Вела

# 48
  • София
  • Мнения: 2 493
Здравейте!
Имате ли идея защо на почти всяко шиене
1. Ми се изважда горния конец от иглата?
2. Долния ми се заплита и трябва да спра, да го издърпам - сякаш се къса и става на 3 ката, та като спра и издърпам излишното продължавам.

# 49
  • Мнения: 1 851
Здравей, Po3u! Когато задаваш някакъв въпрос относно машина, винаги пиши марката и модела, за да можем да ти дадем адекватен съвет. Наложи се да търся във форума, за да видя, че се касае за Минервата. Това което си мисля, че правиш неправилно е, че режеш конците от плата и не издърпваш достатъчно и горен и долен конец. Задължително издърпвай конците, след като си вдигнала крачето поне 20 см.! Когато конецът е къс, опъвачът на конеца го издърпва като се вдигне в горно положение и го раздява от иглата. Пробвай на парцал няколко пъти с издърпани конци и пиши има ли проблем пак!

# 50
  • Мнения: 24 467
Освен че е нужно да оставиш достатъчно дълги конци, както пише elektrichar, понякога проблемът с късането им идва от некачествени конци или от зле настроена машина - конецоопъвач, недобре навито калерче.
Понякога едрината на бода и конеца не съответстват на плата.
Опитай на парченце плат с друг конец, например, по-тънък или по-дебел, според материята, на която ще шиеш. Аз имах едни макари, дето ги хвърлих накрая - постоянно им се късаха конците. Ми смених ги и се родих направо.

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 10:19 от Judy

# 51
  • София
  • Мнения: 5 546
И аз да се включа. Моята машина също прави понякога проблем с долният конец, заплита го . Обаче щом ми направи тоя номер, издявам и вдявам наново. Проблем ми е правила и с конци, започва да шие неравномерно, сменям конеца и се оправя. Така че пробвай всички варианти.

# 52
  • Мнения: 133
Аз днес си купих прекрасни платове  на килограм от един склад в Илиенци, пада се съвсем в края на ул. Панайот Волов, след като свърши асфалта, улицата минава в павета, след това вдясно след бариерата и малко по-нататък вляво, има паркирана малка караванка пред входа, няма означения на самия склад. Продават на дребно. Има също и изключително голямо разнообразие на платове на парче. Зареждат платове от Гърция, от останали от шивашки фабрики. Цените са невероятно ниски. Мога да дам телефон на собственичката.
Аз съм начинаеща шивачка с голям мерак. Ще шия на лидълска машина Silvercrest. Чета ви от известно време, от тук видях линкове за видеа в ютюб.  Последните дни съм се вманиачила по тях. Най-достъпна като за начинаещи ми се видя Платье-терапия и ще се пробвам с две простички блузки и една свободна рокля. Детето си хареса и плат за пижами, ще видя как ще го шия трикотажа, ще трябва да си купя полиестерни конци и двойна игла.
В тази връзка, има ли  магазини за шивашки материали в района на Младост, Изгрев, Изток?
Много сте полезни и вдъхновяващи, благодаря ви!

# 53
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
може ли малко повече информация? иска ми се да се поогледам и аз, но май има грешка.
 улица Волов май е от английската до сточна гара.

# 54
  • София
  • Мнения: 86
Аз днес си купих прекрасни платове  на килограм от един склад в Илиенци, пада се съвсем в края на ул. Панайот Волов, след като свърши асфалта, улицата минава в павета, след това вдясно след бариерата и малко по-нататък вляво, има паркирана малка караванка пред входа, няма означения на самия склад. Продават на дребно. Има също и изключително голямо разнообразие на платове на парче. Зареждат платове от Гърция, от останали от шивашки фабрики. Цените са невероятно ниски. Мога да дам телефон на собственичката.
Аз съм начинаеща шивачка с голям мерак. Ще шия на лидълска машина Silvercrest. Чета ви от известно време, от тук видях линкове за видеа в ютюб.  Последните дни съм се вманиачила по тях. Най-достъпна като за начинаещи ми се видя Платье-терапия и ще се пробвам с две простички блузки и една свободна рокля. Детето си хареса и плат за пижами, ще видя как ще го шия трикотажа, ще трябва да си купя полиестерни конци и двойна игла.
В тази връзка, има ли  магазини за шивашки материали в района на Младост, Изгрев, Изток?
Много сте полезни и вдъхновяващи, благодаря ви!


Може ли нещо по-конкретно като местонахождение , защото май има някакво объркване. Улица Панайот Волов е в центъра, а кв. Илиянци е на има - няма 6-8км разстояние.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 546
може ли малко повече информация? иска ми се да се поогледам и аз, но май има грешка.
 улица Волов май е от английската до сточна гара.

Да там е улицата около Исул.

# 56
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
може ли да е "Рандева платове от тук?

края на улица "Панайотов" Simple Smile





# 57
  • Мнения: 6 845
Или тук , малко по-напред?
https://www.google.com/maps/@42.7439439,23.3008807,3a,49.2y,301. … e0!7i13312!8i6656

Добри, Рандева май не продават на дребно.

https://bg-bg.facebook.com/platoverandeva/

Цитат
Привет 🙂
Във връзка с ваши запитвания правим следните разяснения:
*Ние сме реално съществуващ склад от 2004-та година.
*Работим основно офлайн и основно на едро.
*Нямаме онлайн магазин, сайтът ни (www.platove.com) и фейсбук страницата са с по-скоро информативен характер.
*За да сме в услуга на повече хора, приемаме поръчки по мейл, вайбър, фейсбук и изпращаме по куриер.
*Работим със Спиди, Лео и Еконт, със специално договорени отстъпки.
*Отговаряме на запитвания по фейсбук предимно в работно време, възможни са забавяния в получаването на отговор, поради заетост.
*Поръчки, които желаете да се изпратят в същия ден, препоръчваме да се подават до 12 часа.

Благодаря за вниманието 🙂
Насреща сме за други въпроси🙂

# 58
  • Мнения: 133
Ох, извинявам се, объркала съм се с улицата, не знам защо така съм запомнила името, когато собственичката на склада ми обясняваше по телефона как да стигна. Завива се наляво на светофара веднага след стадиона точно преди Илиенци. И нататък е така описанието, но не е Рандева, което виждам на картата горе, Рандева си имат табела,  след Рандева, вляво, ориентир е караванката, не видях да пише нищо на вратата на склада, вратата е малко навътре, не точно на улицата. Който иска, нека ми пише на лични, ще пратя телефон, за да не го пиша в интернет пространството.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 864
Здравей, може ли да ми дадеш телефона на тази жена?

Общи условия

Активация на акаунт