Моля, помогнете да спася детето си!

  • 321 889
  • 2 535
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 659
30.03.2022, JACKLIN*
Майката е за бой затова, не даваше да пиша, но след като ти сложи линка, вече няма как да ми забранява.
Не искаше пак тук да моли за помощ, неудобно било, вече сте били помогнали.
Колко деца събирали за операции и още куп доводи.
Които са верни до един, но е вярно и че ние всички обичаме Джони и искаме са е добре.
За жалост той не е…
Ще прочетете това, което е писала Деси под текста на английски натискайте read more, докато не излезе на български.

Тя разбира се казва пак 20% от нещата и се опитва да не драматизира. Аз обаче подържам връзка с нея, интерсувам се и получвам клипчета на нашия хубавец, за съжаление на тях ясно се вижда че има регресия.
Напоследък се засилват моменти на агресия, пищи, плаче, чупи. Може да нарани себе си или сестра си.
Много са нещата…
Деси от много време подържа комуникация с родители, които са подлагали децата си аутисти на  някои терапии, казват че имат много положителни промени.
Тя като всяка една от нас иска да опита, дори 30% шанс да има за подобрение.
Дълго чакаше отговори от клиники, пишеше, молеше.
Докато се намери лвкар, който да се наеме с нашият юнак.
За съжаление тези терапии струват не малко пари, не се знае и колко точно ще са нужни.
Както предполагате Деси няма как да работи предвид състоянието на Джони, който изисква 24 часови грижи.
Та финансово не са розови нещата.
Смяташе с нейният вечен оптимизъм, че ще се справи.
Не искаше да пишем тук, защото терапиите се водят експериментални и въпреки много положителни резулати, не са лесни за обяснение.
Надявам се да събере сили и когато може да разкаже повече.
Защото знам че ви пука!

Аз и казах че за дни ще се чуе тук и не сгреших, още от вчера ми пишат феиъе на Джони

Линк към платформата за набиране на средства:
https://www.gofundme.com/f/help-our-johnny-recover?utm_campaign= … m_source=customer

Старата кампания:
Скрит текст:
6.01.2020, JACKLIN*:
За съжаление не идвам с добри новини.
При последния ЯМР на нашия любимец се установи проблем. Деси имаше съмнения, че нещо не е ОК с него, защото имаше симптоми - загуба на апетит и на тегло, отказ да поема течности (със зор до 200-300 мл), желание да спи в необичайни часове, отказ да ходи, загуба на координация, загуба на равновесие, пада постоянно, спря да отговаря на името си.
Все неща, които бяха добре до съвсем скоро. Имаше индикации, че го боли - притиска с ръчички ушите си, крие си очите от светлина. Все по-ясно беше, че нещо се случва. Всички се молихме да не е нов тумор. За щастие не е!
Това е добрата новина. А лошата новина е, че шънтът, който е в главичката на Джони, не работи качествено, точи повече течност от нужното и това води до проблемите, описани по-горе. Случаят на Джони е сложен и специфичен и въпреки няколкото консултации с различни клиники и специалисти, които направи Деси, само от турската клиника се ангажираха с бърза оферта и реални действия.
Сумата, която е необходима, е около 19 000€.
Сума, непосилна за семейството, за съжаление.
Деси, Джони и сестричката му са в България в момента, за да е по-лесно логистично  лечението на Джони.

Остатъкът от предишната кампания покри рехабилитацията след операцията и част от разходите за последващи изследвания.
Сега отново молим за помощ!
Миналия път успяхме с общи усилия да дадем шанс на Джони, вярвам, че и сега ще успеем и ще довършим доброто!
Отново активирахме  кампанията в Хелп Карма. И заедно ще успеем!
Моля, помогнете, ако имате възможност!
Също така споделяйте в социалните мрежи, за да достигне до повече хора.

Това е банковата сметка титуляр е самата Деси.

Десислава Юлиянова Томова
ЦКБ АД Клон Шумен
IBAN: BG30CECB979040I4167800
BIC: CECBBGSF

( * в сметката е 40I4 -английско голямо I, а не цифра 1)

Фейсбук страницата и Благотворителен базар.

Има спешна нужда сумата да бъде събрана до 20 януари 2020 г.

Линк към Хелп Карма:
https://bg.helpkarma.com/campaign/da-spasim-ednogodishnia-djoni- … dashboard/preview

Благотворителен базар - Да спасим бебе Джони

Facebook страница:
https://www.facebook.com/2861895590518275/

Документа от клиниката:




И едни хубави очички на едно силно бебе, което съвсем скоро ще е напълно здраво❤🙏









Скрит текст:
Ако преди два месеца някой ми беше казал, че животът ми ще е на парчета, че ще моля за помощ виртуални приятели, нямаше да повярвам . Но се случи немислимото ...

На 28 Април 2019 малкото ми момченце бе диагностицирано с мозъчен тумор. Огромен. Над 8 см. И това в главичката на едногодишния ми син. Земята спря, после се завъртя с бясна скорост – първа болница, втора. Първа операция (част от тумора и хидроцефалия), втора операция (псевдоменингоцеле и поставяне на клапа), а сега е нужна трета. Туморът е доброкачествен по хистология, но остатъкът е на място, на което се оказва, че малко неврохирурзи са готови да оперират и да дадат добри прогнози. Детето вече не ходи, яде и пие малко, въпреки титаничните ми усилия да напъхам нещо в него. Писах къде ли не, надежда дават от Аджибадем Истанбул и професор Мемет Йозек се наема да направи операцията възможно най-скоро като мнението му е, че е нужно радикално да се изреже всичко, което е останало от тумора.

Научих медицински термини, зад които стоят срашни неща. По-страшното е, че научих как да чувам плача на детето си, дори когато не плаче.

Синът ми е български гражданин, но сметката, която имаме е на името на сестра ми, защото не сме в България и аз нямам как да отворя сметка на мое или негово име. Само дето мъката и безсилието са еднакви навсякъде и май няма значение географски къде страда едно дете. Никой не е длъжен да ми вярва, че нямам нито парите, нито нещо, което да продам и да осигуря поне част от тях. И все пак, аз съм длъжна да опитам, защото не ми останаха врати, на които да почукам с надежда.

Гордост и време са две категории, които по настоящем са лукс, който не мога да си позволя!  Операцията трябва да се извърши преди 25 юни, когато професорът заминава за САЩ. Прилагам документи. Офертата е само за операцията. Ще допълвам с оферта от астистънс фирма за транспорт и т.н. Всеки момент очакваме одобрение от ХелпКарма, където ще се набират средства. Ще дам линк при първа възможност.

Кампанията вече е активна:
https://helpkarma.com/campaign/da-spasim-ednogodishnia-djoni-save-johnny-531

Банковата сметка:

IBAN BG11RZBB91551010691956
BIC RZBBGSF
КРЕМЕНА ЮЛИЯНОВА КАМБЕРОВА

Сумата, която за сега събираме, е 38 200€ в Хепп карма и е само за операцията.
За транспорт и други чакаме оферта, ще ъпгрейдваме.


Имаме дата за операция 20 юни! Но на 18 трябва да сме там за тестове.


Момичета, най- после има оферта от асистънс фирмата. Тя включва трансфер с линейка от и до летище, плюс 16 дневен престой, общата сума е - 2280 евро.
Самолетни билети също има закупени, те са 507€.

Не знаем само какви и колко ще са като стойност изследванията, за които ги викат на 18 юни. Те не са включени в офертата за операцията, както и последващата физиотерапия.

Затова се надяваме да се събере пълната сума в Хелп Карма, за да има аванс в случай на нужда от допълнително лечение.
Сумата която остане в излишък ще бъде дарена за друго детенце в нужда.
Сумата по банковата сметка около 14 часа беше 11 429 лева. Може сега да са постъпили още, но нямам информация. По- късно ще ъпгрейдвам.
Скрит текст:




Мили момичета и момчета:) , както знаете кампанията бе успешна и на този етап имаме събрани средствата за операцията в Хелп карма, която след удържането на техните такси е -34,556 (долу слагам скрйнишот), също така по банка имаме около 20000 лева, които ще покрият асистънс, транспорт, надяваме се да стигнат за предварителни тестове и последваща рехабилитация.
Затова на този етап спираме с преводите в Хелп Карма, (където сме писали да спрат кампанията, но явно отнема време) , също така и по сметка.
Парите от сметката на лелята вече са преведени и са при Деси, по късно ще приложа платежното за превода.

Ако не дай Боже се наложи, винаги можем да активираме отново кампанията.
Ако пък след края на лечението на Джони останат средства ще бъдат дарени на друго детенце в нужда.


От Джони получавате една голяма усмивка!
Той се готви за път:) Сега от вас иска само много положителна енергия и да го мислите с добро❤
Благодаря ви🤗
Скрит текст:



Прикачвам Ви документа от преводът от петък от банковата сметка в Райфайзен към сметката на Шугър. Отдолу е и електронното потвърждение от нейната сметка в дубайски дирхами.
По сметката ще има още преводи, които се осчетоводяват сега, по-късно ще ъдпейтна наличността като я получим от сестрата на Шугър.

Скрит текст:


37,159.82 дирхама са приблизително 9023 евро (колкото беше преведено след баковата такса)



Фейсбук страницата
Вече има и група - Благотворителен базар.


Документи:

Скрит текст:







Скрит текст:


Последна редакция: чт, 31 мар 2022, 23:50 от Не се сърди, човече

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 469
Шугъре, аз те познавам и ти вярвам. Прегръдки ти пращам, ще пусна някой лев Hug

# 2
  • Мнения: 35 891
успех ви желая!

# 3
  • Мнения: 260
Пуснете линк към хелпкарма и кой с каквото може да помага, дано св оправи!

# 4
  • Мнения: 6 293
Мила Шугърче, ужасно е това, през което преминаваш Cry Сигурна съм, че парите ще се съберат бързо, и всичко с красивото ти момченце ще бъде наред Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 6 255
Успех на сладкия Шугърчо!Заедно ще се справим, сигурна съм!

# 6
  • Мнения: 3 647
Мила Шугър,
вярвам, че ще успеем да помогнем. Прегръдки мила моя и кураж. Praynig Hug

# 7
  • Мнения: 3 867
С теб сме Шугър! Ще се справим със срока, сигурна съм! Прегръдки и сили за теб, момиче!

# 8
  • София
  • Мнения: 11 657
Шугърче огромна прегръдка и кураж момиче! Hug
Прекрасното ти момченце ще се оправи,сигурна съм в това!
Заедно можем повече!

# 9
  • Мнения: 6 348
С теб съм, Шугъре. Ще съберем парите, сигурна съм.

Момичета,  нека сме активни. Разпространявайте, времето е малко!

# 10
  • Мнения: 8 886
Мила, Шугър! Вярвам, че ще съберем парите! Кураж, момиче!

# 11
  • Мнения: 2 254
Шугърче, ще успеем! С вас съм 🤗!!!

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 19:59 от landlake5

# 12
  • Мнения: 986
Шугърче, аз ти вярвам! С теб съм! Парите ще се съберат и хубавото ти момче ще се усмихва пак!

# 13
  • Мнения: X
Шугърче, с теб сме ! Ще се съберат парите и ще се оправи малкия сладур!

Моля, разпространявайте темата!

# 14
  • Мнения: 12 885
Шугър, ще успеем! Ще спасим Джони заедно! Защото сме много и защото всяка от нас можеше да е от другата страна!
Момичета, нека отворим сърцата си! Всеки да отдели колкото може! Това красиво, малко момченце трябва да оздравее, да порастне!
Аз вярвам, че с нашите общи усилия ще се случи!

Общи условия

Активация на акаунт