За края не мисли, в 10 клас си вече ти

  • 41 466
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Ехе, Дидева раздвижи темата:) Благодаря!
Ако някой се интересува -в Озон.бг има разпродажба. Видях, че раниците са доста намалени например.
Пенева, споделяйте ги тези тестове, значи Simple Smile
Трябва да поразпитам детето за неговата класна работа. Надявам се, че и тя е следвала очаквания формат на НВО.
Иначе вече съм се убедила, че от училището получавам много по-малко и понякога невярна информация относно НВО в 10 клас, профилирането и не само.

# 646
  • Мнения: 7 917
Е как да споделя, като тя само ни показа малко, а синковеца снимал само края на страницата с точките си и парче от получетящи се въпроси Grinning
Тя е в групата от експерти и учители по преглед и оценка на учебниците по новата програма т.н. към МОН, уж е запозната пък на НВО ще видим какво ще натворят... и експертите и децата Smiling Imp

# 647
  • Мнения: 1 194
Ееееей, голяма ваканция се задава за софийските набори. Леко завидях...
Пък ние тук още ще се мъчим и ще борим края на първия срок Disappointed Relieved

# 648
  • София
  • Мнения: 5 941
Недоволна съм от ваканцията. Още не са оформени по всичко за срока. Сега 10дни от леглото на компютъра и в мола. А малкия как ще го забавлявам въобще не знам!

# 649
  • София
  • Мнения: 1 325
А в Първа английска някои ще забравят къде е училището! Моят е до 6-и в дървена ваканция,после веднага на ски лагер Imp Точно сега оформят срочните!

# 650
  • Мнения: 7 917
А във втора английска тамааааан да се наканят да им проверят проекти, задания и т.н. (евентуално повишителни за успеха дейности) и излизат в грипна ваканция и наборчето по два предмета остава с по-ниската оценка, щото не остана време за него. Големия ми син все се тръшкаше, че е с име в началото на азбуката, все с него почват, сега Калоян е по средата... все е - тъкмо да стигнат до него и го прескочат (ако е за повишаване, ако е за регулярно изпитване - прескачане няма!)

# 651
  • софия
  • Мнения: 4 974
Момичета, може ли да помоля тези от всс на, които им се занимава и имат желание разбира се, да ми покажат ( на лични) тестове на децата от различни предмети в училище?! Може да скриете оценките, за мен е интересно съдържанието и оформлението на контролните. Например какви теми засягат, колко върпроса, за колко време, такива неща!
И по колко оценки на предмет имат долу горе учениците?!
Сърдечно много благодаря предварително на всеки пожелал да се включи!

# 652
  • Мнения: 142
Интересувам се ,на всички десетокласници ли ще бъде издадено удостоверение  за завършване на първи гимназиален етап, не само на завършващите в обединените училища. Знам , че все още има много неясноти занапред , ясно ли е при полагане на матура в 12клас -единият задължителен предмет ще е БЕЛ,а другият ,дали задължително ще е профилиращ или ще е по избор на зрелостника?

# 653
  • София
  • Мнения: 11 854
Всички ще получат удостоверение за завършен първи гимназиален етап. Вторият задължителен ДЗИ може да бъде избиран само от профилиращите предмети.

# 654
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Даа, ваканция се очертава по Софийско. Ще се напълнят частните занимални с малчовци и МОЛ-овете с пубери.  Поне ще си отспи моето, че напоследък нещо не достига времето. Лоша организация. И при нас течеше оформяне, но за моето наборче май днес беше последното препитване, ако не бъркам. Аз си мисля, че за София  ще дооформят срочни оценки и на 6 и 7.02. Май предишни години имаше подобни прецеденти.
Който може да ползва отпуск и кара ски - сега е моментът!

# 655
  • Мнения: 142
Всички ще получат удостоверение за завършен първи гимназиален етап. Вторият задължителен ДЗИ може да бъде избиран само от профилиращите предмети.
Благодаря ви.Тоест в езикова паралелка с интензивно изучаване на първи език- английски и втори-немски език ,ще държат като 2-ри зрелостен изпит ,един от двата предмета,по избор.

# 656
  • София
  • Мнения: 11 854
Или по някой от другите 2 профилиращи предмета, които ще изберат в края на 10-ти клас.

# 657
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Ваканцувате ли? Голяма почивка при нас. Спане, разходки, книжки.

# 658
  • България, София
  • Мнения: 1 750
И у дома е мързел с леки прекъсвания.
Наборката има да  прави анализ на класното по РЕ и нещо по география май доизкусуряваше.
Иначе не беше никак доволна, че излизат в грипна ваканция. Объркаха й се плановете с оценката по математика. На класната има 4 и искаше да се бори за повишение. Мисля, че има шанс и за 6 за срока, защото имаше шестици на предишни контролни, но ще видим.

# 659
  • Мнения: 4 966
И у нас е мързел, а вечер на работа ходи. Но снощи се прибра с 39.4 температура. Ще ходим до лекарката, но вероятно е грип. Той предишните дни се шегуваше, че ще се разболее от коронавируса, защото в заведението, в което танцува, редовно идват китайски групи. 😱

Общи условия

Активация на акаунт