Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки V

  • 38 491
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Каая, ти си съвсем наясно кои са храните, които ти пречат и нещата, които те спъват. Сигурна съм, че с малко повече воля ще ти се получат нещата, към които се стремиш  Hug Peace Липсата на енергия при спиране на глутена, спокойно може да се компенсира с други въглехидратни храни като амарант, елда, чия, киноа, маниока, кокосово брашно, качамак, просо, сусам, сладки картофи, банани, фурми, както и почти всички видове ядки.

# 31
  • Мнения: X
Grinning и аз му се притеснявах на виното, но първо в един фитнес режим, който следвах преди ми беше позволено чаша червено вино и второ, наскоро прочетох, че то всъщност никак не е лошо при режими Simple Smile И си пия по чаша. Но всичко зависи от целите, аз имам да свалям 8 кг, ако имах 2 сигурно виното щеше да е голям препъни камък.
Сладко не ми се яде. Като цяло вече малко ми се яде, което е УАУ Simple Smile))) Сутринта след яйцата, ядох чак сега и то малко риба и малко кашкавал. За довечера ще правя кюфтенца от риба тон и нахут и кето пица. Ще видим как ще стане, мерак ми е. Все съм си с едно на ум да не преяждам с мазнини и мисля, че към момента добре ми се получава.

# 32
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Хич не го мисля виното Simple Smile ако не е всяка вечер не мисля, че е проблем. Като излизам с приятелки съм стигала и бутилка, но не съм забелязала после това да се отразява. За мен по-сериозно може да се отрази твърдият алкохол.
Днес бях на фитнес ... липсва ми

Днес:
Смути с банан, авокадо, чия и протеин + кафе със сметана
Обяд: телешко кюфте, салата моркови и пълнозърнеста питка със сирене
Сл.обяд: три бисквити с парченца шоколад на Пападополу + кафе
Тренировка - протеин
Вечеря: пилешка пържола от бутче и зеле с моркови

В момента пека кафяв ориз с манатарки за утрешния обяд. Само ще измисля какъв да е протеина и съм готова Simple Smile

# 33
  • Мнения: 3 491
Вместо да се запиша с по-подходяща като за лятото краткосрочна цел, като да сваля няколко килограма до морето,  отмятам нова - да спра цигарите, но ако може това да не се отрази на килограмите.  Струва ми  се абсолютно невъзможно. Вчера изкарах на едно кисело мляко с ленено семе, половин литър сок от моркови за обяд и две варени яйца за вечеря и тази сутрин бях плюс един килограм. Като видях отчайващото нещо на кантара, тичах един час. После имаше леко подобрение:smile:.  Утре ще видим как е.
Не мога да си обясня какво се случва с организма ми като спирам цигарите, но очевидно е голям стрес, защото всеки път така реагирам. Не ям семки, не дъвча солети, бонбони, не ползвам никакви заместители, ограничавам много храната от страх да не напълнея и пак качвам . При всеки опит да ги спра е така, затова после почвам отначало. А щетите са много килограми отгоре. Но сега съм решила уж твърдо, защото се притеснявам, че имам  здравословен проблем, провокиран от тях.
За днес храната е 50 -на грама прясно биволско сирене и около 200 грама череши за закуска
обяд - 300 мл. сок от моркови, две варени яйца и зелена салата
вечеря - грах с домати, лук, зелени подправки, четири кайсии
за алкохола - аз напоследък не мога да пия лек алкохол като вино, бира. Подувам се, става ми лошо, хваща ме бързо.Но затова пък нямам проблем с уиски и ракия:smile:. Най-страшни, според мен, са коктейлите - човек не усеща как поглъща с тях безумно много калории, равняващи се на един обяд или вечеря.

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 22:01 от Amanda.D

# 34
  • Мнения: X
Уж се забавя метаболизма. Ще ти пиша какво разбрах от моето малко проучване. И аз още ги отказвам. Не пуших месец, после си викам айде една с виното, айде една, че съм нервна. Е не са по 20-25 както преди ама не е у както хич да не пуша. Днес съм на 4. Тъпото е, че дори не ми се пушеше. Ама около 2 седмици не паладих. Не качих нито грам. Някои отслабват. Аз съм се настроила, че ще съм от тях и щом тялото ми се отърве от отровата, ще започне да работи много по-добре и ще заслабне Joy

# 35
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Аманда, тялото е в стрес. Не се мери всеки ден, за да не се стресираш. Достатъчен ти е стресът от отказването. Един месец и малко по малко ще си дойдат нещата на мястото. Прекрасно е, че си се решила на тази стъпка. И на мен ми предстои, но да видим кога Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Няколко пъти съм спирала цигарите от раз. После съм продължавала отново дотолкова, доколкото може да се каже, че пушенето по приятни събирания, сбирки и партита е редовно пушене. Мога с месеци да не пуша, а после всяка вечер да съм на по половин кутия дни наред. В периодите, в които от по 6+ месеца не съм пушила пасивно дори- не съм забелязвала неблагоприятно отражение откъм тегло. Увеличение в показателите на кантара обаче винаги е имало около 8- 9 ти месеци натам. Явно компенсаторната дейност, която съм доставяла на организма с други алтернативи на цигарите няма как да бъде подмината с лека ръка.
Уточнение към краткосрочната цел при мен е за 3 месеца да се изтъня с 8 кг. Средно с по кг на десетдневка. При приета своеобразна норма на отслабване средно от 1 кг на седмица, намирам моят план за напълно реален, разумен и здравословен. Дано само и дисциплината ми е добра. Следващата малко по- дългосрочна цел е за следващите 90 дни- още 5 кг надолу. Ще съм предоволна да започна 2020 13 кг по- въздушна. След това си давам още между 6 и 8 месеца за последните 5 кг. Така че планът за биич боди 2020 е налице.
Относно тренировките- сега си довършвам цикъла с Кайла И, юли и август ще заложа на по- активна почивка, включваща бар/ пилатес и много ходене пеша, често и плуване; от средата на семпетври започвам с ПУШ на Румяна И, от НГ- 80 ДО, след което пролетно- лятно ще влезна в сезона на чистене на последните кг и мазнинки с Шалийн Дж и PiYo- Strenght календара.
Това е грубата рамка на трениране за близките 12 месеца. Хрането след НГ ще е по начина, който най- много съм почувствала мой след всичките експерименти от тук до НГ.

# 37
  • София
  • Мнения: 30 085
Здравейте,

дано съм намерила правилната тема, в която да задам въпросите си.

Въпрос към тези, които пият протеинови шейкове: кога ги пиете- преди или след тренировка?

Aко се започне промяна в хранителния режим (без гладуване), леки тренировки и малко добавки, кога най-рано може да се очаква видим резултат? Целта е бавно сваляне, а не гладуване и после обратен ефект.

# 38
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Скрит текст:
Уточнение към краткосрочната цел при мен е за 3 месеца да се изтъня с 8 кг. Средно с по кг на десетдневка. При приета своеобразна норма на отслабване средно от 1 кг на седмица, намирам моят план за напълно реален, разумен и здравословен. Дано само и дисциплината ми е добра. Следващата малко по- дългосрочна цел е за следващите 90 дни- още 5 кг надолу. Ще съм предоволна да започна 2020 13 кг по- въздушна. След това си давам още между 6 и 8 месеца за последните 5 кг. Така че планът за биич боди 2020 е налице.
Относно тренировките- сега си довършвам цикъла с Кайла И, юли и август ще заложа на по- активна почивка, включваща бар/ пилатес и много ходене пеша, често и плуване; от средата на семпетври започвам с ПУШ на Румяна И, от НГ- 80 ДО, след което пролетно- лятно ще влезна в сезона на чистене на последните кг и мазнинки с Шалийн Дж и PiYo- Strenght календара.
Това е грубата рамка на трениране за близките 12 месеца. Хрането след НГ ще е по начина, който най- много съм почувствала мой след всичките експерименти от тук до НГ.
So selfish, изключително много ми харесва, че имаш съвсем точни и конкретни цели и то не само откъм храненето, но и тренировките. Ще е хубаво да споделяш дух всеки цикъл как върви и какви са резултатите. Плавното сваляне на кг-ми е изключително добро решение и съм сигурна, че резултатът, който ще постигнеш ще е перфектен.  Hug Hug

Скрит текст:
Здравейте, дано съм намерила правилната тема, в която да задам въпросите си.
Въпрос към тези, които пият протеинови шейкове: кога ги пиете- преди или след тренировка?
Aко се започне промяна в хранителния режим (без гладуване), леки тренировки и малко добавки, кога най-рано може да се очаква видим резултат? Целта е бавно сваляне, а не гладуване и после обратен ефект.
Пиенето на протеиновия шейк зависи от няколко неща: целите, които си поставяш, имаш ли да сваляш кг-ми, по кое време на деня тренираш, колко протеин приемаш от храната и т.н.
Аз лично в дните, в които тренирам пия след тренировка, а когато не тренирам - сутрин след ставане. Ползвам го и за смутита, палачинки, бисквитки и други вкусотийки.
Ако ти е интересно може да прочетеш тази статия https://fitbg.net/blog/supplements/surovatuchen-protein-otslabvane
Не знам ккаво точно имаш предвид под промяна на хранителния режим, но ако примерно се изразява в намаляване на калориите с около 20% от дневния прием, то резултатите би трябвало да са налицеоще първия месец. Да не забравяме обаче и колоко кг-ма имаш да сваляш, защото когато са много е лесно, но за последните останали си иска по-сериозни мерки.

# 39
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 918
Духче, поздравления. Предполагам знаеш групата на Джейсън Фънг за фастинга https://m.facebook.com/groups/821976751327602?

Моите цели за около 10 кг по-малко и намаляване на талията. Винаги съм имала тънка талия, но в последно време много се разшири. Предполагам това говори за повишен инсулин и трябва да намаля въглехидратите. Обаче с тези череши сега ми е много трудно. Отделно искам да се върна към редовните тренировки. Липсват ми, но нещо се измързелявих. Опитвам бавно и славно да влизам в ритъм, но ми трябва повече воля .

# 40
  • Мнения: X
О, Нюк, благодаря не знаех.
И аз сега съм купила едни череши и малко ягоди, нз как да ги наместя в режима... Ще намаля в един ден мазнините, ще ям чист протеин като пилешко и ще си хапна череши Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 8 348
А най-добре да си направишчист черешов ден след фаст.
Аз такива правя преди фаст, всъщност, някаква лична логика и убеждение. Ям въглехидрат на воля, за предпочитане хубав въглехидрат, после фаст, за да се нормализират въглехидратните пикове у организъмо и после пак нормалните си и дни с нормално хранене.

Вчера
обяд - зелена салата, пържолка с броколи и една наденичка
вечеря - салата домати и краставици, разни сирена, карначета - бях на гости, пак добре че се съобразиха с режима ми
пилатес - беше във фаза инструкторката, едва се довлякох довкъщи. 100 клека с 10 секунди почивка. И още 50 сумо клека.

# 42
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 297
Момичета, като ви се хапват плодове, хапвайте си ги без притеснение. Само гледайте да е докъм 14-15ч, за да има време да се обработи фруктовата захар. Тяхните въглехидрати не са толкова страшни, не случайно има разтоварващи дни само на плодове и след тях, няма нужда от гладуване, а напротив от захранване. Затова ми е малко странно, че possessed след плодов ден следва фаст, няма никаква логика. Ако е бил въглехидратен ден от ориз или пшеница, да тогава разбирам, ама след плодов ден, фаст нещо не ми се връзва, ама знам ли може и аз да не разсъждавам правилно  Peace

Днес: 
З: кекс Монки, без брашно и захар + кафе
Диня
Обяд: кафяв ориз с манатарки, пилешка пържола от бутче и салата зеле с моркови
Сл.о: флап джак + кафе
Тренировка - протеин
В: скумрия на скара със зелена салата и кафяв ориз

# 43
  • Мнения: 1 488
Здравейте, момичета, минавам да се похваля, че през новия месец вдигам малко калориите и вече ще съм около 1400 при съотношение П:В:М 40:40:20
Наистина се оказа ужасно трудно да се сваля, когато има малко за сваляне.
Новата ми програма е с 3 силови и 2 кардио тренировки седмично, като поне едното кардио ще си го правя на открито. Акцент ще са глутеусите - много е необходимо, защото генетично съм ощетена, миналата година най-накрая имах дупето, което искам, но с това сваляне се позагуби.
Днес почивам след 4 последователни тренировки и менюто е:
Закуска: две пълнозърнести бисквитки "Дайджестив" с черен шоколад и 100 г кисело мляко
Втора закуска: 200 г череши
Обяд: 150 г свинско бонфиле, 100 г печени картофи, 200 г салата от домати и краставици
След обяд: Протеинов бар 50 г
Вечеря: 170 г пилешко филе на грил, 150 г броколи на пара


# 44
  • София
  • Мнения: 8 348
Ани, аз защото съм на нисковглехидратна. Тоест повечето, да не кажа всички плодове са категорично забранени.
Поне в НВХ пуританските режими.

Аз не ги спазвам стриктно, но гледам да ги нагласям по мой начин, който работи за мен.

Общи условия

Активация на акаунт