Булки 2020 г.

  • 33 227
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 436
хей ,момичета как се движите с организацията,гледам почнаха намаления на рокли в салоните-вие кога мислите да започнете с проби
Моята сватба ще е април 2020. Сега има страхотни нмаления, но за съжаление не съм във форма все още, мисля да сваля още 5-6 кг и тогава да запопвам с пробите. Така че около октомври мисля, дано не е късно.

# 31
  • Мнения: 65
Подлежи на промени, тъй като е доста рано, но около 90-100. Ресторанта е за 130,ако не се бъркам, така че ще имаме пространство. Още много неща има за уточняване, но основното сме го уредили 😊

@Alebazi, аз днес ще ходя да го гледам, но си мисля че при 120 души, ще е мноого тесничко. На коя дата сте се спрели?

Много е красиво там, а управителя е много точен. Нашата дата е 23.05.,вие на коя сте се спрели?

@Alebazi, все още нямаме нито дата, нито локация. Но ще е в София.
Относно сватбата в Русе: Според мен Левента не е добър вариант. По това време има адски много комари. Освен това в 23:30 ще ви приберат вътре, където заведението е на зали и не особено практично. Поне на мен не ми допадна. Кувертите са по толкова 50-55 лв.

Аз също мисля да започвам с пробите на рокля. Поне кумата така ме посъветва. Ако има нужда от промяна ще я променям преди сватбата. Къде сте видели намаления? Явно съм пропуснала тоя момент.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 436
Постоянно ми излиза реклама на Be Queen:
Be Queen Fashion House - лятно намаление до 50% на налични модели от колекции 2018, 2019. ☎️0892207879
www.bequeen.bg 📌 София, ул. Калиакра 27

Разгледай им фб страниците, там излизат и на други частични намаления.

# 33
  • Мнения: 98
Здравейте момичета, и аз да се присъединя моята сватба ще е на 16.08.20г в х-л Акорд.
Понеже ще ходя за първи път на проба за роклята, въпроса ми е какво трябва да нося на пробата? Дали да си намеря първо обувките за сватбата заради височината и трябва ли да е специален сутиен?

Аз си мисля,че ако отиваш за първи път на проби и не знаеш още какъв тип рокля искаш и стил,мисля че няма значение обувките и сутиена.Важно е да намериш твоя стил рокля като начало и после след като направиш своя избор,можеш да се ориентираш към обувки,за дължината се прави последна корекция, и за сутиен(ако изобщо се налага да има такъв) в повечето случаи-има вградени подплънки.Иначе нищо не ти е нужно да носиш за пробата,само в някои салони(примерно тези в София) се изисква записване на час за проба,за да могат да ти обърнат повече и нужното внимание.

Скрит текст:
Подлежи на промени, тъй като е доста рано, но около 90-100. Ресторанта е за 130,ако не се бъркам, така че ще имаме пространство. Още много неща има за уточняване, но основното сме го уредили 😊

@Alebazi, аз днес ще ходя да го гледам, но си мисля че при 120 души, ще е мноого тесничко. На коя дата сте се спрели?

Много е красиво там, а управителя е много точен. Нашата дата е 23.05.,вие на коя сте се спрели?

@Alebazi, все още нямаме нито дата, нито локация. Но ще е в София.
Относно сватбата в Русе: Според мен Левента не е добър вариант. По това време има адски много комари. Освен това в 23:30 ще ви приберат вътре, където заведението е на зали и не особено практично. Поне на мен не ми допадна. Кувертите са по толкова 50-55 лв.

Аз също мисля да започвам с пробите на рокля. Поне кумата така ме посъветва. Ако има нужда от промяна ще я променям преди сватбата. Къде сте видели намаления? Явно съм пропуснала тоя момент.
Намаления има винаги към края на сезона за дадената година,примерно тазгодишните булки вече са си закупили рокли( така се предполага) и се намаляват роклите от тазгодишната колекция

хей ,момичета как се движите с организацията,гледам почнаха намаления на рокли в салоните-вие кога мислите да започнете с проби
Моята сватба ще е април 2020. Сега има страхотни нмаления, но за съжаление не съм във форма все още, мисля да сваля още 5-6 кг и тогава да запопвам с пробите. Така че около октомври мисля, дано не е късно.
Предполага се ,че към края на годината ще има и разпродажби на рокли и ще са още по-намалени.Аз нямам търпение вече и успях да отида на 2-3 проби и вече знам,кой е моят стил рокля и съм по-ориентирана и ще знам какво търся.

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 12:00 от Не се сърди, човече

# 34
  • София
  • Мнения: 11 436
А в кои магазини в София се плащат и пробите и колко струват?

# 35
  • Мнения: 1 195
И аз се присъединявам към бъдещите булки. Още се чудим за дата, но поне месеца избрахме- юли. Също искаме в Акорд. Започвам с гледането на рокли вече. Сами ще организираме всичко и съм в лека паника кое по- напред да свърша.

# 36
  • Мнения: 98
И аз се присъединявам към бъдещите булки. Още се чудим за дата, но поне месеца избрахме- юли. Също искаме в Акорд. Започвам с гледането на рокли вече. Сами ще организираме всичко и съм в лека паника кое по- напред да свърша.
Ние също сами организираме всичко,бих могла да ти кажа аз откъде започнах.
1/ избрахме дата
2/избрахме и резервирахме ресторант
3/ запазихме час в желаната църква
4/запазихме фотограф и видеооператор
5/запазихме диджей
6/запазихме агенция за украса на ресторанта
7/решихме на каква тема,цветове ще е сватбата,за да може да пристъпим към стъпка 8
8/започнахме закупуване на някакви дреболии- като чаши, свещи,украса за чашите и шампанското и свещите,започнах да пробвам различни модели рокли за да намеря подходящия за мен.Избираме подаръчета и покани(в стила,темата и цвета на сватбата)
9/запазването на час за ритуалната зала започва по късно през годината,навсякъде май е различно,но е около октомври месец
Мисля че тези стъпки са основните и от най-голяма важност и се заех първо с тях.

# 37
  • София
  • Мнения: 126
И аз се присъединявам към бъдещите булки. Още се чудим за дата, но поне месеца избрахме- юли. Също искаме в Акорд. Започвам с гледането на рокли вече. Сами ще организираме всичко и съм в лека паника кое по- напред да свърша.
Ние също сами организираме всичко,бих могла да ти кажа аз откъде започнах.
1/ избрахме дата
2/избрахме и резервирахме ресторант
3/ запазихме час в желаната църква
4/запазихме фотограф и видеооператор
5/запазихме диджей
6/запазихме агенция за украса на ресторанта
7/решихме на каква тема,цветове ще е сватбата,за да може да пристъпим към стъпка 8
8/започнахме закупуване на някакви дреболии- като чаши, свещи,украса за чашите и шампанското и свещите,започнах да пробвам различни модели рокли за да намеря подходящия за мен.Избираме подаръчета и покани(в стила,темата и цвета на сватбата)
9/запазването на час за ритуалната зала започва по късно през годината,навсякъде май е различно,но е около октомври месец
Мисля че тези стъпки са основните и от най-голяма важност и се заех първо с тях.



Чудесен списък, бих вмъкнала списъка с гостите на 1во място - дори и като ориентировъчен брой. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 65
И аз се присъединявам към бъдещите булки. Още се чудим за дата, но поне месеца избрахме- юли. Също искаме в Акорд. Започвам с гледането на рокли вече. Сами ще организираме всичко и съм в лека паника кое по- напред да свърша.
Ние също сами организираме всичко,бих могла да ти кажа аз откъде започнах.
1/ избрахме дата
2/избрахме и резервирахме ресторант
3/ запазихме час в желаната църква
4/запазихме фотограф и видеооператор
5/запазихме диджей
6/запазихме агенция за украса на ресторанта
7/решихме на каква тема,цветове ще е сватбата,за да може да пристъпим към стъпка 8
8/започнахме закупуване на някакви дреболии- като чаши, свещи,украса за чашите и шампанското и свещите,започнах да пробвам различни модели рокли за да намеря подходящия за мен.Избираме подаръчета и покани(в стила,темата и цвета на сватбата)
9/запазването на час за ритуалната зала започва по късно през годината,навсякъде май е различно,но е около октомври месец
Мисля че тези стъпки са основните и от най-голяма важност и се заех първо с тях.


@Citygirl, супер план и организация. Би ли споделила на коя агенция за украса се спряхте, какъв бюджет калкулирате, ккато и на кой ДЖ се спирате?

Къде ще Ви е сватбата?

Ние сме още много в началото и тая седмица мислим да решим относно рутуалната зала и църквата. За сега имаме дата 9.5.2020 в х-л Москва Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 195
И аз се присъединявам към бъдещите булки. Още се чудим за дата, но поне месеца избрахме- юли. Също искаме в Акорд. Започвам с гледането на рокли вече. Сами ще организираме всичко и съм в лека паника кое по- напред да свърша.
Ние също сами организираме всичко,бих могла да ти кажа аз откъде започнах.
1/ избрахме дата
2/избрахме и резервирахме ресторант
3/ запазихме час в желаната църква
4/запазихме фотограф и видеооператор
5/запазихме диджей
6/запазихме агенция за украса на ресторанта
7/решихме на каква тема,цветове ще е сватбата,за да може да пристъпим към стъпка 8
8/започнахме закупуване на някакви дреболии- като чаши, свещи,украса за чашите и шампанското и свещите,започнах да пробвам различни модели рокли за да намеря подходящия за мен.Избираме подаръчета и покани(в стила,темата и цвета на сватбата)
9/запазването на час за ритуалната зала започва по късно през годината,навсякъде май е различно,но е около октомври месец
Мисля че тези стъпки са основните и от най-голяма важност и се заех първо с тях.

Много благодаря за полезната информация.

# 40
  • Мнения: 98
Скрит текст:
И аз се присъединявам към бъдещите булки. Още се чудим за дата, но поне месеца избрахме- юли. Също искаме в Акорд. Започвам с гледането на рокли вече. Сами ще организираме всичко и съм в лека паника кое по- напред да свърша.
Ние също сами организираме всичко,бих могла да ти кажа аз откъде започнах.
1/ избрахме дата
2/избрахме и резервирахме ресторант
3/ запазихме час в желаната църква
4/запазихме фотограф и видеооператор
5/запазихме диджей
6/запазихме агенция за украса на ресторанта
7/решихме на каква тема,цветове ще е сватбата,за да може да пристъпим към стъпка 8
8/започнахме закупуване на някакви дреболии- като чаши, свещи,украса за чашите и шампанското и свещите,започнах да пробвам различни модели рокли за да намеря подходящия за мен.Избираме подаръчета и покани(в стила,темата и цвета на сватбата)
9/запазването на час за ритуалната зала започва по късно през годината,навсякъде май е различно,но е около октомври месец
Мисля че тези стъпки са основните и от най-голяма важност и се заех първо с тях.


@Citygirl, супер план и организация. Би ли споделила на коя агенция за украса се спряхте, какъв бюджет калкулирате, ккато и на кой ДЖ се спирате?

Къде ще Ви е сватбата?

Ние сме още много в началото и тая седмица мислим да решим относно рутуалната зала и църквата. За сега имаме дата 9.5.2020 в х-л Москва Simple Smile
Да за броя гости съм пропуснала да отбележа точка,иначе нашата сватба ще е в Пазарджик , DJ Krasi избрахме,който разполага и със сватбена агенция Четири сезона (гр.Пазарджик ).Като бюджет за цялостната организация на сватбата мислим до 12-13 000 лв.

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 12:01 от Не се сърди, човече

# 41
  • Мнения: 16
И аз се присъединявам към бъдещите булки. Още се чудим за дата, но поне месеца избрахме- юли. Също искаме в Акорд. Започвам с гледането на рокли вече. Сами ще организираме всичко и съм в лека паника кое по- напред да свърша.


В Акорд е много хубаво, но бързо се заема. Имат градина за изнесен ритуал (ако ще имате) и е с неутрален цвят, което позволява всякакви декорации. Имам позната, която жени сина си там и е изключително доволна от управителя.
Наблизо има 2 църкви, както и ритуална зала.

За Сватбения център в Младост се заплаща, ако имаш записан час или ако мериш над 5 рокли... Но не знам каква е цената. Иначе момичетата са много любезни.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 436
Ние избрахме вече дата и имаме приблизителен списък с гости - 120 възрастни, има и 30 деца, но мисля, че повече от 4-5 няма да има. Мислим след две седмици да ходим на оглед на зали.

# 43
  • Мнения: 1 195
И аз се присъединявам към бъдещите булки. Още се чудим за дата, но поне месеца избрахме- юли. Също искаме в Акорд. Започвам с гледането на рокли вече. Сами ще организираме всичко и съм в лека паника кое по- напред да свърша.


В Акорд е много хубаво, но бързо се заема. Имат градина за изнесен ритуал (ако ще имате) и е с неутрален цвят, което позволява всякакви декорации. Имам позната, която жени сина си там и е изключително доволна от управителя.
Наблизо има 2 църкви, както и ритуална зала.

За Сватбения център в Младост се заплаща, ако имаш записан час или ако мериш над 5 рокли... Но не знам каква е цената. Иначе момичетата са много любезни.

За Акорд и аз съм чувала доста добри отзиви, отделно наши приятели са се женили там и са останали много доволни. А и цените на кувертите са доста прилични. Изнесен ритуал все повече обмисляме като вариант,  ще имаме гости от различни части на страната и съответно ще има повече коли. Доколкото знам около ритуалните зали е ад паркирането. Църковен брак няма да правим засега, така че едно нещо по- малко за организиране. В Сватбения център се заплащат 30лв, харесала съм си доста рокли от там, качеството не знам какво е. Също така, ако купиш халки, колкото е грамажът им, толкова процента отстъпка правят на всичко друго купено от там. Ще отида и до Асеновград. А някакви отзиви за My Choice ресторант в Симеоново? Изглежда добре на снимки. Относно гостите, нашите по първоначален списък ще са около 90, но ще имаме много под въпрос от тези, които живеят в чужбина. Като цяло, за момента най- трудно е да решим окончателно датата.

# 44
  • Мнения: 65
Здравейте,

при нас има малко развитие.
Решихме да нямаме църковен брак в деня на сватбата. Четох във форум, че Баба Ванга е казала, че събота бил ден на мъртвите и не било хубаво да се сключва брак. В различните църкви може да чуете различни изказвания по въпроса, което ми е доста странно. Или не може или може... Едно отче беше казал, че ако е събота, да е след 5 часа следобед.... Така че ще е в друг ден.

Гражданският - понеже в София книгата не се изнася, решихме да се разпишем в петък. Гражданският брак е безплатен през седмицата, ако няма музика и церемония. А спестените пари ще инвестираме в красива арка и хубав изнесен ритуал. Така и снимките ще са хубави и атмосферата за гостите. Голяма част от ритуалните зали не са особено тържествени и предразполагащи.

Така си спестяваме и обикалянето на гостите. Много близки споделиха, че на последните сватби тази и миналата година, на които са присъствали, са се скъсали от чакане и разкарване. Така нашите гости ще са свежарки Simple Smile А и за нас ще е по-удобно, да поспим до по-късно и тогава да се започне с хамалогията и големите приготовления по прическа, грим и тн.

За сватбена агенция още се чудим. Май клоним да намерим добра флористка и да влезем в рамките на 1000 лв бюджет за декорация. Всеки спестен лев ще налеем във фото и видеозаснемане.

Общи условия

Активация на акаунт