Нашите орхидеи – тема 26

  • 26 206
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 642
Съжалявам , че ще те разочаровам, но ми прилича на корен.

# 46
  • Мнения: 14 918
Съжалявам , че ще те разочаровам, но ми прилича на корен.
Tired Face
Мерси, и корен да е, важно е, че има движение. В предната тема ми казаха да съм търпелива, направо ми подскочи сърчицето, като го видях това.
Тези дни ще си купувам още орхи, като гледам вашите и направо ми идва да махна всичките си други цветя и да си правя орхидеена Жунгла Blush

# 47
  • Мнения: 18 542
На цветоносите връхчетата са сплескани и обикновено не толкова ярко зелени. Коренче е това.

# 48
  • Мнения: 642
Съжалявам , че ще те разочаровам, но ми прилича на корен.
Tired Face
Мерси, и корен да е, важно е, че има движение. В предната тема ми казаха да съм търпелива, направо ми подскочи сърчицето, като го видях това.
Тези дни ще си купувам още орхи, като гледам вашите и направо ми идва да махна всичките си други цветя и да си правя орхидеена Жунгла Blush
Хахах, изкушението е голямо. Аз почти съм го направила. Лошото е, че работя в чужбина и си идвам в БГ за малко през 2-3 месеца. Джунглата е отговорност на мъжа. Справя се прекрасно, аз само им се радвам отдалече. Фалчетата са цъфнали декември - януари и още някои имат цветчета. Преди 3-4 дни си взехме зигопеталум, но е прецъфтял. Ще го чакам с нетърпение догодина да цъфне и да му видя окраската. Имам 2 ванди, катлеи, камбрии.... Цяла ботаническа градина.

# 49
  • Мнения: 1 646
Ауууу , че красоти. Моите вместо да заспиват и прецъфтяват , цветоноси изкарват. 2 от тях са с по 2 цъфнали цветоноса и сега трети изкарват, в което по принцип няма лоши. НО ме притеснява това, че са останали почти без листа, кажете какво да ги правя, че да изкарат някое листенце.
Ей това им е състоянието на листата.
Скрит текст:




# 50
  • София
  • Мнения: 771
Имам нужда от малко помощ.

Тези розово-лилави корени означават ли фузариум? Цъфти ето така:

т.е. не се дължи на това, че е тъмен цвят.
Не помня кой (ще се върна да прочета) сравнително скоро се оплакваще от розови корени, оказа се фузариум, любопитно ми е успешно ли е било лечението.

tays, честито, имаш си чисто нов корен Simple Smile

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Ново цветче, днешно 😊
С по-наситен цвят от старите

# 52
  • Мнения: 36 196
Здравейте, искам да попитам от къде се купуват ароматните орхидеи - има ли в обикновените магазини - примерно в някоя от веригите, или трябва да се търси специализиран магазин? И какви са цените?

Днес си взех една орхидея от Метро, само защото цената беше много добра (ок.9 лв), но се чудя дали е здрава - има нещо като пъпки на някои от листата и въздушните й корени са все изсъхнали... Но иначе е красива:
Скрит текст:




Освен нея имам още 3 (все от тази година) - слагам им от торовете на Лактофол, не знам дали са добър избор. На едната й никнат нови листа, а останалите са свежи, така че предполагам, че им понася.

# 53
  • Мнения: 7 917
Момичета, помагайте! По орхидеите ми има гниене, което не е от познатите ми Head Band
Корените гният горе до стеблото (над корите са вдигнати и двете). Преди 3дни дебели, твърди, днес пипам и...

Няма черно, зелено си е, но е каша. Надолу в саксията са трърди зекени, но само един не е засегнат до стеблото. Изрязах. Паднаха листа, пожълтели, но... има по още едно или две изглеждащи така (водняво изглеждащо кашаво тръгващо от основата на листото)

Подлежи ли на лечение или да пия една студена вода Thinking

# 54
  • Мнения: 648
Здравейте вчера моя мъж ми подари тази прелест


Но ме притеснява това , че са му казали че са ги инжектирали , за да са сини иии искрено се надявам да живее и това да не и повлияе! И сега се чудя дали да в поливам като я слагам в леген или отгоре 1 седмично ! Кажете вие специалистите !!

# 55
  • Мнения: 14 715
За живеене,ще живее. Не е проблем,че е оцветена,просто следващия път като цъфне цветовете ще са бели. Иначе за поливането-аз поливам от горе по малко,нямам проблем,добре се чувтства. Ти ще си прецениш как ти е по-лесно и удобно.

# 56
  • Мнения: 642
Помагайте!!!  Каква е според вас тази красота, която ми цъфна днес? Купували сме я намалена и прецъфтяла , без етикет.

# 57
  • Мнения: 6 386
Petia Kageyama,
Имам няколко ароматни фаленопсиса, купувани точно от прости цветарски магазини и хипермаркети. Цените им са били колкото на всички останали от зареждането. Най-популярно сякаш е Liodoro-то.
Отделно са ароматните от т.нар. видови фаленопсиси, напр. от семейството на Bellina и Violacea. Тях вече съм поръчвала по интернет.
Има ароматни и сред камбриите, цимбидиумите и други булбести/симподиални.

За новото фалче - "дефектите" по листата ми изглеждат механични наранявания, не нещо притеснително.

Mimito_75,
Прелестна е!
Някаква милтония или от производните ѝ ще да е.

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 11:07 от Impala

# 58
  • Мнения: 36 196
Благодаря за отговора - ще следя и ако видя някъде Лиодоро, ще си взема със сигурност - изглеждат много красиви! Simple Smile

# 59
  • Мнения: 6 386
Наистина е красиво. Изглежда екзотично, защото е близо до видовите си родителни. А ароматът му е сравнително силен и запомнящ се - сладък, но с някаква остра нотка, поне според моя нос.

Общи условия

Активация на акаунт