Бойни спортове за жени

  • 5 683
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 871
Здравейте, не намерих такава тема и затова я отварям.
Интересно ми е да науча дали тук има дами, които харесват бойни спортове и какво практикуват.
Ще ви кажа защо аз се насочвам натам.
Никога не съм посещавала зала по бойни изкуства, но мисля, че с такова занимание мога да се науча на по-добра дисциплина, самозащита и овладяване на гнева. Последното е нещо, с което искам да се преборя - лесно се ядосвам и паля, както казват хората, дълго време ме държи и така. Също така, искам да мога да се защитя сама, ако се наложи.

Може би джиу джицу, айкидо или друго, което е подходящо за абсолютно начинаещ?
Става въпрос за град Варна, ако имате препоръки.
Иначе се занимавам с фитнес любителски, карам колело и се уча на ролери Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 11 945
Във Варна са едни от най-добрите клубове в България по кикбокс - Боил, Вокил и други има. Препоръчвам.

# 2
  • София
  • Мнения: 61
И аз препоръчвам бокс и кикбокс, добре се отразява на духа и тялото.

# 3
  • Мнения: 250
Винг Чун или Тай Чи. И двете не са агресивни, за самозащита са идеални. Второто май повече работи с духа, в сравнение с първото. Винг Чун пък е измислен от жена - всички движения са перфектно измислени, работи се върху гъвкавост, рефлекси, заучаване на различни ситуации и излизане от тях. Всичко е биодинамика, а не силово блъскане.
Аз лично смятам, че гневът не трябва да бъде изкарван, а овладяван. Лично на мен ми е по-добре не когато съм си изкарала емоцията блъскайки с агресия по крушата, а когато успея да се справя с емоцията си - да я осъзная, да я канализирам, анализирам или преобразувам.
Успех! Независимо кой спорт приемеш за свой, те очаква страхотно пътуване! Hug

# 4
  • Мнения: 15 356
Аз тренирах бокс 3 години.Препоръчвам го,много ме дисциплинира,изкарва негативните емоции,после се чувствах преродена.

# 5
  • Мнения: 32
Бокс - отлично за кондиция, добра фигура, изкарване на натрупана лоша енергия. Ако ви трябва за самозащита трябва да тренирате много сериозно с години. Повечето жени по залите не играят спаринги (или го правят с много лек контакт). Бокса разчита на физическа сила и експлозивност. Трябва да играете тежки спаринги. Вероятно ще ви счупят носа в даден момент.

Джудо - Отлично за самозащита в повечето ситуации лесно можете да хвърлите много по-тежък нападател, който не подозира нищо когато ви хваща. Падането на асфалт обикновено приключва ситуацията.

Бразилско джиу джицу(BJJ) - без съмнение най-доброто оръжие срещу опит за изнасилване. Тъй като основната му позиция е да лежите по гръб на земята, а противника ви отгоре. Много по-ефективно от Джудото за граплинг на земя, но джудото е по-добро в стойка. Основен минус за много жени е че трябва да тренират предимно с мъже. В повечето зали в България почти няма жени по тази дисциплина. Ще трябва да свикнете да имате непознати мъже от залата между краката си, да ви капе пот от тях и тнт.

Винг Чун, Таекуондо, Крав Мага, Тай Чи, Айкидо и подобни записвайте ако харесвате йогата и гимнастиката. Не се лъжете, че ще придобиете бойни умения от тях. Единствено нещо, което има агресивен фул-контакт спаринг може да ви подготви за истински сблъсък на улицата.

Всички бойни изкуства са полезни за дисциплина и самоконтрол
ако се тренират сериозно.

Пробвайте повече от една зала и дисциплина. Няма как да знаете къде и какво ще ви допадне най-много. Всичко може да се почне на късни години.

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 03:26 от mythbusters

# 6
  • Мнения: 7
Здравейте МАМИ и ДАМИ, тренирам от както родих второто си дете, вече 5 години. "МъжО" ми ме запали и сега не може да ме извади от залата. Започнах с Тае-Бо и след това усетих, че ми идва слабичко и се прехвърлих в по-дълбоките води на КИКИБОКС-а. Спортният клуб е "ТЕРЕС" в Пловдив. Препоръчвам горещо бойните спортове за МАМИТЕ и ДАМИТЕ.

# 7
  • Мнения: 2 937
Бразилско джиу джицу(BJJ) - без съмнение най-доброто оръжие срещу опит за изнасилване.
Това е само на теория и то при нападател с подобни килограми и сила. В случай на слаба жена и едър мъж дори и достигане до ниво черен колан не би свършило много работа. В комбинацията ММА нещата обаче значително се променят и BJJ може да е от помощ, когато вече противника е частично пречупен с по-агресивни техники от други бойни изкуства.
Според мен карате или кикбокс са добро начало. Дъщеря ми доста напредна в тях, но и при достигнат черен колан все още не е готова за ефективна самоотбрана на улицата от произволен нападател. Относно дисциплина, самоконтрол, физическа подготовка и т.н. странични ефекти резултата ме удовлетворява.

# 8
  • Мнения: 32
Що се отнася до самозащитата по мои наблюдения преобладават две мнения:
1) Жена няма реалистичен шанс срещу едър мъж.
2) Ще изкарам един курс по крав мага или самозащита и съм готова.
Според мене и 2те тези са крайно грешни. Самозащитата за жени е напълно реална, но е 60% психика и 40% бойна подготовка.
yahoo, в България няма жена черен колан по BJJ, но отиди в зала и пробвай да се измъкнеш от заключен триъгълник на жена 30 кила по-лека в 6те секунди преди да припаднеш.

# 9
  • Мнения: 2 937
Не смятам да споря по темата защото добре ги виждам по залите тези начинаещи жени колко години са им нужни за да придобият достатъчно умения за улицата и колко от тях се отказват далеч преди достигане до този етап. Портативен електрошок или спрей са далеч по-реалистично ефективни алтернативи в подобни ситуации.

# 10
  • Мнения: 569
Аз също имам интерес, може ли да ми препоръчате зала в София, в района на Люлин съм, карате то добър вариант ли е за начинаещ

# 11
  • София
  • Мнения: 11 945
Препоръчвам клуб Стар тийм, ще ги намериш във фейсбук. Имат тренировки по кикбокс в две люлински училища.

# 12
  • Мнения: 569
Посоченият телефон във фейсбук на клуб Star team е изключен

# 13
  • София
  • Мнения: 11 945
Посоченият телефон във фейсбук на клуб Star team е изключен

Ако ти е удобно, отиди до залата в Младост.
Те в момента имат и лятна занималня за деца - занимават ги по цял ден и имат по 2 тренировки дневно.

Или им пиши в месинджъра.

# 14
  • Мнения: 267
Темичката е стара,но позарязана. Пък има потенциал.
Аз тренирам карате киокушин, като мотивите ми да започна бяха "по малко от всичко"- да съм във форма,да е нещо колективно,да е нещо, което малко да ме закали и дисциплинира,да има битка,да имсм поне базови техники за самозащита. Тренирах джудо в Академик,но не бях доволна от агресивния подход към учениците. Сега съм в Славия спортес и е супер Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт